12 Şubat 2018 Haftalık Hisse Senedi Takip Listesi!

0 197

Haftalık olarak hisse senedi takip listesi yayınlayacaktım ancak buraya yazmak gerçekten zamanımı alıyor. Bilindiği üzere Endeks düşüş veya düzeltme yapıyor bu nedenle çok panik alış satışı yapılıyor ve panik alış satışlar zararla kapatılıyor.

Yurtdışı borsalarında yaşanan çöküş nedeniyle Tüm dünya borsalarını da olumsuz olarak etkilemektedir. Endeks yükselirken herkes hisse senedi söyler sonra endeks yükselince hisse senedi de yükseliyor. Bu şekilde benim program bunu yazdı bunu kazandım kazandık şeklinde yorumları sık sık görüyorum sosyal medayada…

Peki endeks düşeceği zaman hiç bir hisse senedi yükselmiyor mu? Diyelim ki borsalar düşüş trendine girdi o zaman programlar analizler işe yaramıyor mu? Hayır hiçte öyle değil borsa yükselirken en çok yükselenlere bakıyorum baya hisse yükseliyor bildiğimiz gibi, Endeks düşerken endeks hisselerinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Ama yan hisselerde işlem yapabilirsiniz.

Bu hafta 12 şubat pazartesi haftası için kendi takip listemi analizlerle sizinle paylaşacağım, Bu liste benim takip listem yatırım tavsiyesi değildir.

DGKLB Teknik Analizi

DGKLB Teknik analiz

Doğtaş Kelebek mobilya yatırımcısı uzun zamandır yüzünü güldürmüyor, Uzun zaman derken ben Kısa Vadeli yatırımcıyım bir kaç aydır diyelim, DGKLB teknik analizine bakarsak, RSI’de pozitif uyumsuzluk var, Genelde trend çizgisinde Yeşil trend çizgisinden yukarı çıkması gerekiyor. ama ben düşünüyorum ki 2.80 seviyesine gelirse, AB=CD formasyonu oluşuyor, Wolfe Waves Formasyonu ve ayrıca  Bat yarasa formasyonu gerçekleşecek.  Bu nedenle ben 2.80 seviyesine inmesini bekleyeceğim tabi bu hafta olur mu bilemem fakat kısa sürede inmesi lazım pozisyonumuzu alalım,

3 formasyon aktif olacak sonra hayali bir Shark (köpek balığı) formasyonu çizdim bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini beraber bakacağız.

Alış 2.80 Stop %2 risk yönetimi!

VERTU Teknik Analizi

VERTU Teknik Analizi

VERTU Teknik analizi daha önce paylaşmıştım ama beklediğim harketi yapmadım. 2.20 Stop seviyem vardı stop oldum fakat Formasyonun aktif olduğunu belirtmek isterim.  Günlükte küçük bir AB=CD formasyonu aktif oldu 2.08 stop ile giriş yapabilir.  Bir diğer ihtima ise 1.99 yakınlarına gerileyip ikili dip yaptıktan sonra harekete başlayabilir, takip listemde,

BOYP Boyner Teknik Analizi

BOYP Boyner Teknik Analizi

Boyner teknik analizi daha önce paylaşmıştım bir çok kişi bunun gerçeleşmeyeceğini yıllarda düşen bir hisse senedi olduğunu belirttiler. Fakat ben dedim ki bu düşüşün bir yükseliş tepkisi olması lazım. 1 hafta geçmeden %20 yaptı Beymen’in halka arz haberi ile sonra düşüşe geçti açtığı GAP kapattı Gartley Formasyonu aktif olmuş takip listeme girdi %2 risk yönetimi ile…

OZBAL Teknik Analizi

OZBAL TEKNİK ANALİZİ

25 Aralık takip listesine girmiş olan OZBAL hareketini tam olarak yapamadı günlükte bakarsanız ikili dip ve RSI’de pozitif uyumsuzluk var. İkili dip bu hafta çalışabilir.

 

Endekste hızlı bir düşüş olmaması halinde bu analizler çalışabilir onun için %2 risk yönetimi diyorum. Hızlı bir düşüş olursa analizlerin bozulacağını belirtmek isterim.

Uyarı:Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ie risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. e-kredi.net yazarı bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.