25 Aralık Hisse Senedi Önerileri Teknik Analiz

0 457

25 Aralık Hisse Senedi Önerileri Teknik Analiz – Haftalık hisse senedi önerileri ile artık haftalık liste oluşturacağım. Oluşturacağım listelerde sadece teknik analiz olacak. Temel analizleri siz araştırın lütfen. Ayrıca çizimler sadece hayal ürünüdür kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Hisse senetlerini nasıl buluyorum sorulabilir. Aslında bununla ilgili çok yöntem var ama sağlam veri bulmak gerçekten zor. 400 küsür hisse var. Hangi hisse senedini araştıracaksın bakacaksın bu konuda gerçekten sıkıntı çekiyorum. Bununla ilgili bir sistem oluşturmaya çalıştım fakat ne yazık ki bunu geliştirecek bir yazılımcı bulamadım. Kendi yöntemimle bir bulmaya çalıştım. Bunun için RSI göstergesini kullandım. Hisse Senedi Takipçisi üzerinden Göreceli Güç Endeksini ayarladım. Osilatörler bölümünden 30 ve düşükleri göster dedim. Hisseleri gösterdikten sonra RSI uyumsuzluğu bakıyorum uyumsuzluk varsa mevcut formasyonlara bakıyorum. Şimdi Haftalık hisse senedi önerilerine bir bakalım beraber.

ÖZBAL ÇELİK BORU Sanayi Aş. (OZBAL) Teknik Analiz

OZBAL Teknik Analiz

OZBAL’de RSI’de Pozitif uyumsuzluk mevcut. Yarasa formasyonu oluşmuş ve bir miktar yükseliş oluşmuş. 2.08’de açıp GAP’ta bulunmaktadır. 1.60 Stop loss olmak üzere birinci hedef 2.31 ikinci hedef 2.74.

Avrasya Menkul Kıymetler Yatirim Ortaklığı (AVGYO) Teknik Analizi

Beğendiğimi hisselerden ama Spekülatif olduğu zaten yaptığı belli bu nedenle sizi uyarmak isterim, Fakat formasyon olarak çok hoşuma gitti.

AVGYO Shark ve 5-0 Formasyonu

Çok güzel bir formasyonu var. Harmonik 5-0 ve Shark formasyonu mevcut. Ondan önce hisse daha önce direnç olarak denediği yerleri şimdi destek olarak çalışmış durumda, yeşil ve kırmızı oklara dikkat edin. orada dolaşmış sıkışma mevcut her an hareket yapacak gibi.  Birinci hedefte %155 ikinci hedefte %321 bir kazanç gösteriyor formasyon. Ama dikkat Spekülatir bir hissedir. uyarıyayım ve paylaştıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Sadece farklı bir bakış açısı ile bakıyorum.  AVGYO hedefimiz formasyonumuz bu şekilde. Shark Formasyonu çok nadir görünen bir formason çeşidi bunu daha önce BERA‘da tespit ettim ve yazıya bakın ne kadar çıkmış.

Kristal Kola (KRSTL) Teknik Analiz

KRSTL Teknik Analiz

KRSTL Teknik analizine baktığımda Cypher Açaröz formasyonu oluşmuş. Hedef 1 ve hedef 2 resimde göründüğü gibidir. 1. Hedef’te %57 ikinci hedefte %91’lik bir kar hedefi mevcut. Hedef 2’de ayrıca kapanmamış GAP bulunmaktadır. Formasyon çalışırsa bu şekilde olacak. Formasyonların onayı için genelde RSI pozitif uyumsuzluğa bakıyorum. eğer varsa formasyon genelde çalışır. Ama KRSTL’da uyumsuzluk göremedim. Yükseliş onayını beklemelisiniz. Eğer Formasyon çalışmazsa bir alt noktaya kadar inerek ikinci formasyon olan harmonik 5-0 formasyonu aktif. Olur Hayal ürünüdür YTD.

Bu hafta 3 hisse yeterli sanırım 🙂 Önümüzde ki hafta Endeksin düşeceğini ile ilgili bilgilerde mevcut. Ona göre Stop losslarını tespit edin. max %2’lik risk alın.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.