3 Madde de Ticari Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Çekme

12

Ticari Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Çekme – Nakit paraya ihtiyacınız söz konusu olduğunda pek tabii ticari kartlarınız üzerinden de nakit avansa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sabit taksit ve uygun faiz oranları da size bu konuda yardımcı olacaktır. Ticari kredi kartı nakit avans çekmek konusunda sizler de dilediğiniz taksit ve miktar seçeneklerini tercih ederek taksitli nakit avansa sahip olabilirsiniz.

Aldığınız ilk günden sonraki 30. günde kartınızın ekstresinde dönem borcu adı altında nakit avansınızın, eğer taksitlendirdiyseniz, ilk ay borcunu görebilirsiniz. Bu borcunuzu düzenli olarak ödemeniz adına size en uyan miktar ve taksit sayısını seçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bankanızla sorunlar yaşamanız imkanlar dahilinde.

Ticari Kredi Kartı ile Nakit Avans Almak


Ticari kredi kartı taksitli nakit avans nasıl çekilir konusunda girmeden önce faizden bahsetmek gerekirse, hemen hemen her bankada aylık faiz oranının yanı sıra, %15 KKDF ve %5 BSMV oranı eklendiğini söyleyebiliriz. Genellikle sitede yazan faiz oranlarına bu miktarlar sonradan dahil edilir.

Bunun için sitelerde bulunan hesaplama cetveli üzerinden almak istediğiniz miktarı ve taksit sayısını yazarsanız faiz oranlarını daha net biçimde görebilirsiniz. Değişken olmakla beraber net aylık faiz oranları %1,84 olarak belirlenmiştir. Peki, nereden başvurmanız gerekiyor derseniz, bankanın şubelerinden, 7/ 24 ATM ve internet/ mobil bankacılığından ya da müşteri hizmetlerinden ticari kartınızın bilgilerini ileterek başvurabilirsiniz. Mobil ya da internet bankacılığını kullanacaksanız mutlaka, kartınızın internete uyumlu olması gerekmektedir. Aynı şekilde müşteri bilgilerinizi girerek sisteme girebilirsiniz.

Ticari Kredi Kartı ile Taksitli Nakit Avansın Ödeme Koşulları


   Ticari kartınız ile bankadan taksitli nakit avans aldıysanız geri ödeme aralıklarını bizzat siz belirliyorsunuz. Bunun için ortalama 5 ile 12 ay belirlense de kimi bankalarda 2 ile 12 arasında taksit seçme imkanınız da mevcuttur. Ayrıca KKTC müşteri için de bu durum genellikle en fazla 9 olmaktadır. Ticari kredi kartı taksitli nakit avans için aynı zamanda erken kapama ya da kısmi kapama gibi imkanlar da bulunmaktadır. 12 aylık bir vade tercih ettiyseniz ve 3.ayınızda geri kalanın tamamını kapamak istiyorsanız bu mümkün. Fakat geçmiş dönemden kalma gecikme faizinizde buna eklenecektir.

Ticari Kredi Kartı Nakit Avans Şartları Nelerdir?


   Eğer döviz endeksli bir ticari kredi kartınız varsa bu nakit avansınız için geçerli değildir. Yani ticari kredi kartı nakit avans çekiminizi dolar ya da Euro olarak değil kartınızın bakiyesi doğrultusunda TL endeksli olarak yapabilirsiniz. Dilerseniz ticari kredi kartınıza tanımlı nakit avansınızı taksitsiz de kullanabilirsiniz.

Erken ve kısmi kapama hakkınız da biraz önce bahsettiğimiz gibi mevcuttur. Yanı sıra, geciken ödemeleriniz için de bankanın belirlemiş olduğu gecikme faizi bedeli de dönem borcunuza yansır. Eğer ödemelerinizi erkenden tamamlarsanız bu faiz oranlarından muaf olacağınız anlamına gelmez.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.