4 Başlıkta Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

14

Kredi notu bankalarda ki kimliğimizdir diyebiliriz. kredi notu düşük olanlar kredi notu yükseltme tekniklerini uygulayarak kolay bir şekilde kredi notu yükseltebilirler. Merkez bankası tarafından hesaplanan kredi notu etkileyen bir çok faktör vardır. Bunlar mevcut kredi ve kredi kartı ödemeleriniz, yeni kredi açılışlarınız, mevcut hesaplarınızın durumu, esnek hesabınızın kullanıp kullanılmadığı, kullanılıyorsa borcunuzu zamanında ödeyip ödeyemediğiniz gibi verilere göre hesaplanır. 

Bu yazıda detaylı olarak kredi notu yükseltme işlemlerinden bahsedeceğim, kredi notu yükseltme işlemleri için para vermenize gerek yok ve gözünüzde büyütmenize de gerek yoktur. bir kaç basit adımla kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Hadi Başlayalım…

Kredi ve Kredi Kartı Ödemelerinizi Düzene Koyun

Evet oldukça basit, ödeme alışkanlıkları kredi notunu en çok etkileyen faktördür. Hatta kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapıyorsanız bankalar size değer verecektir. ve Kredi kartı yıllık ücretleri müşteri hizmetlerini arayarak iade etmenizi talep etmeniz halinde ödemelerinize bakılır ve eğer düzenli ödüyorsanız sizden kesilen yıllık kart ücreti anında iade edilir. (Tarafımca bugün denenmiş ve yıllık kart ücreti iadesi aldım) Tabi bu sağlam olduğunuz anlamına da gelir. Aynı şekilde kredi ve kredi kartı ödemelerinizi zamanında eksiksiz bir şekilde yapmanız durumunda kredi notunuz kolaylıkla yükselecektir. Bugüne kadar eğer ödemelerinizi düzenli değilse bu aydan başlanmak üzere ödemelerinizi düzene koymaya başlayın ve aynı gün içerisinde kredi notu nasıl yükseldiğini görebilirsiniz.

Hesaplarınızda ki Para Durumunu koruyun!

Hesap durumunuz kredi notunu etkileyen en önemli faktörlerde ikinci sırada yer almaktadır. Bu ne demek? Bu demek oluyor ki hesabınıza sürekli para bulunuyorsa kredi notunuz yükselmeye başlayacağı anlamına gelmektedir. Aynı şekilde esnek hesap, eksi hesap gibi isimlerle banka hesabından çektiğiniz bakiyeleri zamanında ödemenizi ve geciktir memenizi tavsiye ediyoruz. 1 TL gibi önemsiz görünen bir miktarın ödemesinin zamanında yapılmaması kredi notunuzu hemen düşüreceğini belirtmek isteriz. Bu yüzden hesaplarınızı takip etmeli borçlarınız varsa zamanında ödemeniz halinde kredi notu yükselmeye başlayacaktır.

Yeni Kredi Başvurusu Yapın!

“owww 🙂 ne diyorsun sen ben zaten kredi almak için kredi notunu yükseltmek istiyorum” diye düşünüyor olabilir ve düşüncenizi dışarı yansıtmış olabilirsiniz. Sizin ihtiyacınız olan kredi miktarı 5.000 TL mi? ancak kredi notunuz düşük olduğu için bankalar size bu kredinizi vermiyor mu? öncelikle risk grubunuzu belirleyin ve risk grubunuza göre bankalara başvuru yapınız. eğer az riskli grupta yer alıyorsanız, maaş bordosu, veya kefil göstermeniz halinde banka kredi başvurunuzu onaylayacaktır. Eğer onaylarsa kredi notunuz yükselecektir. ancak sizin kredi notu puanı daha aşağılarda ise size tavsiyemiz bankanın size vereceği min kredi miktarı çekin! evet 500-1000 TL kredi çekin.. ikinci gün bakın nasıl kredi notunuzun yükseldiğini…

Yeni Kredi Kartı Başvurusu yapın veya kredi kartı limiti arttırımı isteyin

Bankaya kredi kartı başvurusu yaptınız ve banka kredi kartı başvurunuzu onayladı. Kredi kartı başvurusunun onaylanması sizi sağlam bir müşteri olarak göstereceğinden kredi notunuz hemen yükselecektir. Aynı şekilde kredi kartı limit arttırımı talep etmeniz halinde ve banka tarafından talebinizin onaylaması durumunda yine sağlam olduğunuzda dolayı kredi notunuz yükselecektir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.