7 Başlıkta Odeabank Hesap Açma

3

7 Başlıkta Odeabank Hesap Açma – Sahip olduğunuz parayı nasıl idare edeceğiniz hususunda birçok farklı seçeneğiniz var. Eğer paranızı bankalara yatırmak ve Bankalardan hesap açma istiyorsanız, bu konuyu daha iyi anlamanız için ihtiyacınız olacak bilgileri sizler için sıralayacağız. Bir mevduat hesabı açmak için birçok mantıklı sebep bulunmaktadır. İlk olarak parayı bir bankada tutmak her zaman nakit taşımaktan çok daha güvenlidir.

Ayrıca banka hesapları para idaresi için en faydacı seçeneklerden biridir. Banka hesapları müşterilerin para tasarrufuna destek sağlar. Ayrıca bir banka hesabına sahip olmak harcama ve tasarruf planlarınızı şekillendirmeye yardımcı olacaktır.

Bu makalemizden Odeabank hesap açma işlemlerinizin nasıl yapılacağını ve hangi seçenekler ile değerlendirileceğini öğrenebilirsiniz. Bütün bankacılık işlemlerinizi güvenilir ve hızlı şekilde yapabilmeyi istiyorsanız bir banka hesabınız olması gerekiyor.

Odeabank’ta Hangi Mevduat Hesapları Mevcut?

Odeabank tüm müşteri ve kullanıcılarına farklı mevduat hesap olanakları sunan bir banka. Odeabank hesap açma işleminden itibaren sahip olabileceğiniz vadeli ya da vadesiz olmak üzere farklı hesap türü mevcuttur. Oksijen Hesap, Vadesiz Mevduat Hesabı, Vadeli Mevduat Hesabı gibi mevduat hesapları ile paranızı birikime yöneltebiliyorsunuz.

Odeabank vadesiz hesap açma işlemi için Odeabank şubelerine bireysel başvuru yapabilirsiniz. Tüm Odeabank Şubeleri ve vadesiz hesabınızın açılması halinde ise Odeabank İnternet Bankacılığı, Odeabank, Mobil Şube ya da 444 8 444 Odeabank Telefon Bankacılığı aracılığı ile vadeli mevduat hesabınızı da açtırabilirsiniz.

Odeabank Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer Odeabank’ın sunduğu vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarından birine sahip olmak istiyorsanız, vadesiz mevduat hesabı ya da önerilen birikim hesaplarından bir tanesine sahip olmak niyetindeyseniz bu hesaplardan açabilmeniz için başvuru yapmanız gerekmektedir. Odeabank vadeli hesap açma işlemi için başvuruda bulunabileceğiniz alternatif yöntemler bulunuyor.

 İlk olarak 18 yaşını doldurmuş olma koşulu ile açılabilen hesaplara başvurabilmeniz için size en yakın Odeabank Bank şubesini ziyaret ederek mevduat hesabı işlemini başlatabilirsiniz. Şubeye talebinizi iletip başvuru işlemlerinizi oldukça basit ve hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz. İsterseniz bu süreci hızlandırmak adına Odeabank telefon bankacılığı, Odeabank Mobil Şube veya Odeabank internet bankacılığı ile de başvuru yapabilirsiniz. Odeabank yatırım hesabı açma başvurunuzun ardından hesabınızı açan banka adınıza düzenlenen Odeabank kartınızı da en geç iki hafta içinde adresinize gönderecektir.

Hesap Açmak için Gereken Belgeler

Vadeli ya da vadesiz fark etmeksizin Odeabank’tan mevduat hesabı açtırmayı düşünüyorsanız Odeabank hesap açma işlemlerinin yapılışında banka müşterilerine birkaç farklı seçenek sunmuştur. Hem bireysel hem de tüzel ve ticari hesap başvurular için başvuru yapabileceğiniz bu yollardan birincisi müşterilerin direkt olarak bir Odeabank şubesini ziyaret etmesi.

Bireysel başvuru yaparak mevduat hesabı açtırmak istiyorsanız nüfus cüzdanınızı ve size doldurmanız için verilecek başvuru formunu doldurup yetkiliye teslim etmeniz gerekmektedir. Kendinize aiti bilgileri dolduracağınız bu formu teslim etmenize ek olarak adresinizi gösterir bir belge (su, elektrik, doğal gaz faturası gibi) ile işleminizi tamamlayabilirsiniz. Başvuru işleminizin tamamlanmasının ardından en geç 15 gün sonra Odeabank kartınız size gönderilmiş olacaktır.

Odeabank vadesiz hesap açma işlemi tamamlandığında arzu ederseniz vadeli hesaplardan, birikim veya altın hesaplarından da faydalanabilirsiniz. Yine yabancı para birimleriyle alakalı hizmetleri de sorabileceğiniz şubeler dışında, tüm hesap açma işlemlerini Odeabank Telefon Bankacılığı, Odeabank Mobil Şube ve internet şubeleri ile de yapabilirsiniz. Odeabank mevduat hesapları için ticari başvuru yapacak olan kişilerinse bahsettiğimiz belgelere ilave olarak istenme olasılığı bulunan ticari sicil evraklarını da yanlarında bulundurmaları gerekebilmektedir.

Odeabank Hesap işletim Ücreti 2017           

İlginizi Çekebileceğini Düşündük

Odeabank müşterilerine hesap işletim ücreti kesilmemesi adına faydalanabileceğiniz bir takım fırsatlar sunmaktadır. Fakat muafiyet için sunulan bu olanaklar bankaca belirlenmiş olan kriterler karşılığında sunulur.

Bu kriterlerin en başında otomatik fatura ödeme talimatı bulunmaktadır. OdeaBank’ın otomatik ödeme hususunda net bir uygulaması bulunmuyor. Bu sebeple hesap açılmadan önce hesabı açtırmak için başvurduğunuz şubeyle ön anlaşmalı şekilde hesap açtırmanız gerekmektedir.

Tüm Bankalardan hesap açma işlemlerinin devamında gelen hesap işletim ücreti kesintisini engellemek isteyen müşterilerin şube yetkilileri ile anlaşarak hesap açtırmalarını öneririz. Ayrıca hesabınıza para yatırmadan önce hesap işletim ücreti hakkında yaptığınız anlaşmanın onaylandığına emin olmalı ve sonrasında mevduat hesabınıza para transfer etmelisiniz. Bu anlaşmayı yapmamanız halinde Odeabank sizden yıllık hesap işletim ücreti almayı sürdürecektir.

Her üç ayda bir tahsil edilmekte olan Odeabank hesap işletim tutarlarına Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi de dahildir. Bu sebeple bankanın hesap işletim ücreti tahsilat periyodu geldiğinde başka bir ek ücret istenmeksizin banka hesabınızdan yalnızca belirtilen meblağ tahsil edilecektir.

Eğer bankanın hesap ücreti tahsilat periyodundan sonraki iki hafta içinde hizmetin kullanım haklarından vazgeçerseniz, sonraki periyot için ek bir ücret, faiz veya komisyon tahsil edilmeyebilir. Bu gibi ayrıntılar için hesabı açma sözleşmesini dikkatlice okuyarak imzalamanızı tavsiye ederiz.

Odeabank Biriktiren Hesap 

​​Odeabank, müşterilerine birikim hesabı olan Oksijen Hesap ile yalnızca ilk geldiğinizde değil her zaman yüksek faiz hizmeti veriyor. Oksijen Hesap’la vadesiz kullanım miktarınızı döviz türüne göre asgari 3.000 Türk Lirası / 3.000 Amerikan Doları / 3.000 EURO olacak şekilde siz müşteriler belirlersiniz.

Belirleyeceğiniz tutarın üstünde kalan birikimleriniz her gün 50.liraya kadar %13 ve 50.000 Dolara kadar da %3,75 faiz oranıyla değerlenir. Odeabank biriktiren hesabı olan Oksijen Hesap ile, nakit paraya ihtiyacınız duyduğunuzda sizin belirlediğiniz vadesiz kullanım tutarına  kesintisiz olarak 7 gün 24 saat ulaşabilir ve ödeme işlemlerinizi ya da para çekiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Odeabank altın biriktiren hesabı ile altın üzerinden de birikim yapmak mümkün.

Odeabank Altın Hesap Nedir?

Yapmayı planladığı birikimi altın üstünden yapmak isteyen kullanıcılara Odeabank altın hesabı sunan Odeabank’la paranızı dilerseniz altın olarak da biriktirebilirsiniz. Tıpkı döviz alım satım işlemlerinde olduğu kadar kolay şekilde Odeabank ile altın işlemleri yapabilirsiniz. Odeabank altın hesabı dahilinde işlem yapmaya başlamak ve detaylı bilgi sahibi olmak için telefon bankacılığı veya şubelerden yararlanabilirsiniz.

Odeabank Diğer Mevduat Hesapları

Kullanıcılarına vadeli ya da vadesiz olmak üzere birkaç mevduat hesabı türü sunan Odeabank biriktiren hesabı olarak bilinen Oksijen Hesaba ek olarak döviz hesaplarını da sunmakta.  Odeabank dönüşümlü mevduat hesabı çeşitlerinin de içinde bulunduğu mevduat hesaplarından birkaçı; Oksijen Hesap, Vadesiz Mevduat Hesabı, Vadeli Mevduat Hesabı örnekleridir.

Size en uygun olan mevduat hesabına karar vermek ve başvuru yapmak için bir Odeabank için şubesine gidebilir, internet ya da telefon bankacılığını deneyebilirsiniz.
Odeabank Mevduat Hesabını Kapatma İşlemi

Kullanmayı düşünmediğiniz bir Odeabank hesabınız varsa ve kapatmayı düşünüyorsanız bu işlemin Odeabank hesap açma işlemi kadar basit olduğunu söyleyebiliriz. Hesabınızı kapatmak için bir Odeabank Bank şubesine başvurarak kart kapatma talimatı vermelisiniz. Dilekçe ile başvuru yapmanızın ardından hesabınız kapatılacaktır. Bu dilekçe dışında sizden adres belirten belge olarak doğal gaz, elektrik veya su faturası da istenebilme olasılığı bulunmaktadır. Böyle bir ihtimale karşı gereksiz yorgunluk yaşamamanız için bahsettiğimiz belgeleri de hazır bulundurmanızda yarar var

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.