7 Madde de Kuveyt Türk Seninbankan Hesap Açma İşlemi

9

7 Madde de Kuveyt Türk Seninbankan Hesap Açma İşlemi – Kuveyt Türk Katılım bankasının şubesiz bankacılık girişimi olan seninbankan.com hesabı açma çok kolay. Bu yazımızda detaylı olarak seninbankan.com hesabı ile merak edilenler 7 madde de açıklayacağız.

Bu hesaplar arasından kullanılmak istenilen hesap seçildikten sonra banka şubesi, internet bankacılığı ile başvuruda bulunulabilir.Bu kuruluş Kuveyt Türk’e aittir ve hesap açma işlemi için 18 yaşından büyük olma şartının yerine getirilmesini istemektedir.

Seninbankan hesap açma işleminizi kısa sürede kolaylıkla halledebilir ve hesabınızdan para çekme ve yatırma işlemlerinizi, fatura ödemelerinizi ve alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Seninbankan’ta Hangi Mevduat Hesapları Mevcut?

Seninbankan hesap açma konusunda müşterilerine birçok farklı hesap kullanma olanağı sağlamıştır. Cari hesap, katılma hesabı, birikimli katılma hesabı, gümüş hesabı, platin hesabı, altına altın katılma hesabı, altın hesabı ve çeyrek altın hesabı gibi farklı ve çeşitli hesaplar mevcuttur.

Cari hesap ile finansal işlerinizi kolayca haledebilirsiniz. Ayrıca bu hesap içinde hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Katılma hesabı ise en az 1 aylık olmak üzere 1 yıllıktan uzun sürelere kadar açılabilen ve günlük katılım oranlarından yararlanmayı sağlayan bir hesap türüdür. Birikimli katılma hesabı en az 3 yıl ve en fazla 10 yıl vadeli olmak üzere açılan ve geleceği garanti altına almak isteyen müşteriler için hazırlanmıştır.

Altına altın katılma hesabı ise minimum 10 gram altın ile açılabilen ve bankadan faiz almadan sektörel kar sağlanıp bunun hesaba aktarılması ilkesi ile çalışan bir hesaptır. Seninbankan vadesiz hesap açma, müşterilerin isterlerse sahip olabilecekleri bir mevduat fonudur.

Seninbankan Hesabı Nasıl Açılır?

Seninbankan yatırım hesabı açma konusu ile alakalı olarak farklı şekilde yardım alabilmeniz mümkündür. Öncelikle size en yakın banka şubesine gidebilir ve buradaki yetkili kişi ile bireysel bir görüşme yaparak hesap açma işlemlerini başlatabilirsiniz ya da internet bankacılığı üzerinden sizden doldurmanız istenen formu doldurup istediğiniz hesabı açmak için başvuruda bulunabilirsiniz ya da mobil bankacılık ile bir tık sayesinden yeni bir hesaba kavuşabilirsiniz.

Seninbankan vadeli hesap açma ya da vadesiz hesap açma işlemleri için yapılabilecek bu yöntemlerden herhangi birini seçip başvuruda bulunabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra banka onay verirse size en geç 15 iş günü içinde kartınız gönderilecektir.Bundan sonra kartınız ile işlemlerini kolaylıkla halledebilir ve yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Hesap Açmak için Gereken Belgeler

Seninbankan.com hesabı şubelerden açılmamaktadır. Hesap için internet üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor https://www.seninbankan.com.tr/  sitesine girerek Hemen Başvur a tıklayarak hesap açılışı için ilgili formu doldurunuz. Formu doldurduktan sonra Kurye tarafından sözleşmeniz size ulaştırır sözleşmeyi imzaladığınız gibi hesabınız aktif olacaktır. Kurye gelmeden önce kimlik fotokopinizi yanında bulundurmanız ve kuryeye vermeniz gerekmektedir.

Seninbankan Hesap  işletim Ücreti 

Bankalardan hesap açma işleminizi tamamladıktan sonra hesap işletim ücreti adı ile sizden belli bir miktar kesilmektedir. Bu kesilen ücret bankadan bankaya değişiklik gösterdiği gibi alındığı dönem de değişiklik göstermektedir.

İlginizi Çekebileceğini Düşündük

Bazı bankalar 3 aylık periyotlar ile kesim yaparken bazı bankalar 6 aylık periyotlar ile kesim yapmaktadır. Seninbankan’ da müşterilerden hesap işletim ücreti talep edilmemektedir. Ayrıca eft ve havale gibi işlemler için de herhangi bir kesinti yapılmamaktadır.

Seninbankan Altın ve Biriktiren Hesap

Geleceğinizi düşünüyor ancak birikim yapmakta zorlanıyorsanız Seninbankan biriktiren hesabı size çözüm niteliğinde hazırlanmış bir hesaptır. Birikimli katılma hesabı sayesinde siz de para biriktirebilir ve geleceğe yatırım yapabilirsiniz.

Minimum 3 yıl ve maksimum 10 yıl vade ile açılabilen bu hesap türünde minimum 150 tl ya da 100 dolar veya 100 euro ya da 1-50 gram altın ile açılış yapabilirsiniz. Ödeme işleminizi mevcut durumdaki bir hesabınızdan ya da kredi kartınızdan yapabilirsiniz. Kar payları vade sonunda belirtilir ve bu katılma hesabınıza aktarılır.Bu sayede birikiminiz büyümüş olur. Vade süresi devam eden bir hesap için ödemelere 5 defa ara verilebilmektedir.

Eğer 5 defadan fazla bir ara verme durumu olursa o zaman hesabın vadesinin dolması beklenmeden otomatik olarak hesap kapatılır. Vadesi dolmayan hesabınızı zamanında önce kapatmak isterseniz eğer o zaman aldığınız yani elde ettiğiniz kar oranlarının %50 si sizden kesilerek bankaya aktarılır.

Seninbankan altın hesabı yatırım için kullanabileceğiniz diğer bir hesap türüdür.Bu hesapta da altınlarınızı değerlendirebilir, alım ve satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.Ancak bu işlemler için altın oranının belli bir gramajın üzerinde olması veya katları şeklinde artması gerekmektedir.

Seninbankan Diğer Mevduat Hesapları

Seninbankan biriktiren hesabı ile alakalı detaylı bilgiyi yukarıdaki yazı bölümünde vermiştik.Bu biriktiren katılma hesabı ile siz de birikimlerinizi büyütebilir ve geleceğe yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca bu birikimli hesap haricinde yatırım hesabı, gümüş hesabı ve platin hesabı gibi farklı hesap türleri de mevcuttur.

Gümüş hesabı Türk lirası ya da Amerikan doları karşılığında gümüş alım ve satım işlemlerinizi yapabileceğiniz bir hesaptır.Ayrıca 100 bin tl’ye kadar olan gümüş hesapları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından güvence altına alınmıştır. Bu hesap olan 1000 saflıkta gümüşler hesabınıza geçmiş olur.Platin hesabı da gümüş hesabı gibi benzer bir mantık ile işlemektedir.Türk lirası ya da Amerikan doları karşılığında alacağınız platin hesabınıza aktarılır ve aktarılacak olan bu platin 1000 saflıktadır.

Yatırım hesabı Türk lirası, dolar veya euro kurları üzerinden açılabilen bir hesap türüdür. Kar payı ödemesi prensibi ile çalışan hesap sizin isteğinize göre aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da vade sonunda olmak üzere 4 farklı şekilde ödeme yapabilmektedir.Bazı kullanım şartları olan hesap ile alakalı olarak şartlar bozulursa o zaman müşteriden o döneme kadar almış olduğu kar payı ödemesinin % 50’si geri alınır. 

Seninbankan dönüşümlü mevduat hesabı gibi farklı hesapların da mevcut olduğu Seninbankan kullanıcılarına her anlamda kolaylık sağlamaktadır.

Seninbankan Hesap Kapatıp Açma 

Seninbankan hesabınız açıldıktan sonra internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz.  Sınırsız işlem yapabileceğiniz internet bankacılığından istediğiniz türde ki hesabını anında açabilir veya açtığınız hesapları bir kaç işlem ile bir kaç saniye de kapabilirsiniz.

Hesabınızı komple kapatmak için müşteri hizmetleri ile görüşmeniz  gerekmektedir. Sizin seninbankan.com hesap deneyimizi bize yorum aracılığı paylaşır mısınız?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.