8 Başlıkta Fibabanka hesap açma

0 172

Fibabanka hesap açma – Günümüzde artık herkesin bir banka hesabı var. Banka hesapları, günlük yaşantımız ihtiyaç duyduğumuz nakit akışlarını, para transferlerini vb. işlemleri gerçekleştirme konusunda bize yardımcı oluyorlar. Banka hesaplarının bu kadar yaygınlaşması ile birlikte, artık Fibabanka hesap açma işlemi de oldukça kolaylaşmış durumdadır. İnsanlar artık dakikalar içerisinde banka hesaplarını açabiliyor,

kullanmaya başlayabiliyorlar. Fibabanka da bu bankalardan birisidir. Fibabanka müşterilerine, fibabanka hesap açma işlemi gerçekleştirebilmeleri için 3 farklı seçenek sunmuş durumdadır. Fibabanka müşterisi olmak isteyen insanlar, bu yöntemlerden herhangi birini seçerek fibabanka hesap açma işlemini gerçekleştirebilirler.

Bu yöntemlerden ilki şube aracılığı ile banka hesabı açma yöntemidir. İnsanlar herhangi bir fibabanka şubesine giderek 30 dakika içerisinde hesap açma işlemini gerçekleştirebilirler. Fibabanka’dan hesap açmak için kullanabileceğiniz bir diğer ödeme yöntemi ise telefon bankacılığıdır. Telefon bankacılığını kullanarak fibabanka hesabınızı açabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz son yöntem ise internet bankacılığıdır. Fibabanka internet sitesini ziyaret ederek banka hesabınızı açabilirsiniz. Fibabanka, size pek çok farklı hesap seçeneği sunacaktır. Size kalan, en çok ihtiyaç duyduğunuz hesap şeklini seçmektir.

Fibabanka hangi mevduat hesapları mevcut ?

Fibabanka, kullanıcılarına sunduğu hesap seçenekleri konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Eğer banka hesabınızı kart borçlarınızı ödemek, havale, EFT gibi işlemleri gerçekleştirmek amacı ile kullanmak istiyorsanız, Fibabanka hesap açma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fibabanka vadesiz hesabı, tüm bu isteklerinize cevap verebilecek bir hesap türüdür. Eğer banka hesabı açma sebebiniz, birikimlerinizi değerlendirmek ise yapacağınız işlem fibabanka vadeli hesap açma olacaktır.

Fibabanka vadeli hesap açma ile birikimleriniz uzun vadelerde değerlendirebilir, ana paranız üzerinden kazançlar sağlayabilirsiniz. Fibabanka vadeli hesaplara oldukça tatmin eden faiz oranları sunmaktadır. Fibabanka da bunlar dışında kiraz hesap, çalışkan hesap, vadesiz TL mevduat, vadesiz döviz meduat, vadesiz altın hesap, vadeli TL mevduat, vadeli döviz mevduat, dönüşen mevduat gibi pek çok farklı mevduat hesabı seçeneği bulunur.

Fibabanka müşterileri, bu seçenekler arasından kendi ihtiyaçlarına hitap eden banka hesabını seçebilirler. Fibabanka’nın bu saydıklarım dışında yatırım hesapları da mevcuttur. Banka müşterilerine yatırım fonları ,

Eurobond , Devlet tahlili / hazine bonosu , diğer fonlar , hisse senedi , özel sektör tahvil ve bonoları gibi pek çok alanda yatırım yapma fırsatı verir. Birikimleri ile yatırım yapmak isteyen insanlar, fibabanka aracılığı ile akıllıca yatırımlar yapıp güzel kazançlar elde edebilir. Peki fibabanka hesabımızı nasıl açacağız ? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Fibabanka hesabı nasıl açılır ?

Bankalardan hesap açma işleminin ne kadar kolaylaştığından yukarıda bahsetmiştik. Gerçekten de artık banka hesabı açmak çocuk oyuncağı haline gelmiş durumda. Fibabanka’dan hesap açma işlemi gerçekleştirmekte oldukça kolaydır.

Fibabanka, sizlere hesap açabilmeniz için 3 farklı alternatif sunar. Bu yöntemler internet bankacılığı, şubeler ve telefon bankacılığıdır. İlk olarak klasik şubelerden başlayalım. Fibabanka hesabınızı açmak için herhangi bir fibabanka şubesine gidebilirsiniz.

Kısa bir süre içerisinde hesabınız açılmış olacaktır. Size en yakın fibabanka’sını bulmak için fibabanka internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Fibabanka hesabı açabilmek için başvurabileceğiniz bir ikinci yöntem de internet bankacılığıdır. İnternet üzerinden banka hesabınızı açabilirsiniz. Tek yapmanız gereken fibabanka resmi internet sayfası olan www.fibabanka.com.tr adresini ziyaret etmek !

Fibabanka’nın hesap açabilmek için size sunmuş olduğu son alternatif de telefon bankacılığı servisidir. 444 88 88 veyahut 0850 222 77 77 no’lu telefonlardan birini arayarak fibabanka temsilcileri ile görüşebilir, hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka hesabı açmak için gerekli belgeler

Fibabanka hesabı açma için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Fibabanka sizden normal şartlarda çok bir belge talebinden bulunmaz. Şubeye gittiğinizde sizden tek istenecek şey kimlik belgeniz olacaktır. Ayrıca size verilen formları da doldurmanız gerekmektedir.

Bu formlarda kimlik belgeleriniz, gelir durumunuz, adres bilgileriniz gibi bilgiler istenir. Normal şartlarda bir fibabanka hesabı açmak için sizden yalnızca bu belgeler istenir.

Fibabanka hesap işletim ücreti 2017

Bankalar kullanıcıların banka hesaplarından belirli aralıklar ile, aylık ya da yıllık gibi zaman aralıklarında bir takım kesintiler yapar. Bankaların hesabınızdan kestiği bu paraya hesap işletim ücreti denir. Hesap işletim ücretleri tamamen yasal yükümlülüklerdir.

Yani bankaların sizden bu parayı kesmesi yasal zemine uygundur. Her bankada olduğu gibi fibabanka’da da belirli bir hesap işletim ücreti vardır. Fibabanka’nın uyguladığı hesap işletim ücreti bedeli aylık 7.35 TL , toplamda 88.20 TL ‘dir. Fibabanka banka hesabınızdan hesap işletim ücreti olarak bu miktarı alır.

Fibabanka kiraz hesap

Fibabanka kiraz hesap  açma, belki de bu bankanın sunduğu en avantajlı hesap türüdür. Fibabanka kiraz hesap , vadesiz hesabın kolaylığı ile vadeli hesabın kazançlarının alaşımı gibidir. Kiraz hesapta, otomatik ödeme talimatları verebilir, hesabınızdan havale, EFT gibi para transferleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kiraz hesabınızdan dilediğiniz zaman para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer yandan kiraz hesabınızdaki paranız faiz ile her gün katlanarak artar. Kiraz hesap kullanıcılarına oldukça iyi faiz oranları sunar. Yani sizin anlayacağınız kiraz hesap, iki hesabın özelliklerinin tek bir banka hesabında toplanmış halidir.

Fibabanka vadesiz altın hesabı

Fibabanka’nın bir diğer popüler hesap türü de fibabanka vadesiz altın hesabı . Fibabanka’sının bu hesap türü, birikimlerini altına çevirmek isteyen, altındaki dalgalanmalardan kazanç elde etmek isteyen akıllı müşteriler için oldukça idealdir.

Fibabanka vadesiz altın hesabı ile dilediğiniz gibi altın alım satımı yapabilirsiniz. Vadesiz altın hesabınız için herhangi bir hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Bu şekilde altın birikimi yapmak klasik yöntemlere göre oldukça kullanışlıdır. Bu şekilde altınlarınız çalınma riskinden korur, altının gramı üzerinden anlık olarak alım satım yapabilirsiniz. Altın hesabınıza herhangi bir faiz işlenmez.

Fibabanka diğer mevduat hesapları

Fibabanka’sının en popüler banka hesaplarından yukarıda bahsettim. Eğer bu hesaplar sizin arzularınıza hitap etmiyorsa hiç üzülmeyin. Fibabanka’sının bun saydıklarım dışında pek çok alternatif banka hesap tipi de vardır.

Yatırım hesabı, birikim hesapları, vadesiz hesaplar… Sizin ihtiyacınız ne ise fibabanka’da bu ihtiyaca karşılık gelen bir hesap türü mutlaka bulunur. kiraz hesap, çalışkan hesap, vadesiz TL mevduat, vadesiz döviz meduat, vadesiz altın hesap, vadeli TL mevduat, vadeli döviz mevduat, dönüşen mevduat bu hesaplardan bazılarıdır. Size en uygun hesabı bulmak için fibabanka yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Fibabanka hesap kapatma işlemi

Eğer banka hesabınızı kullanmıyorsanız, boşu boluna hesap işletim ücreti ödememek için hesabınızı kapatmalısınız.  Fibabanka hesap açtınız fakat kullanmadıysanız hesabınzıda para yoksa hesap işletim ücreti kesilmez, fakar hesabınızda para var ve kullanmıyorsanız oradan hesap işletim ücreti kese bu nedenle Fibabanka hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek için internet bankacılığından yararlanabilirsiniz. www.fibabanka.com.tr adresinden hesap kapatma talimatını verebilirsiniz. Hesabınızı kapatmak için bir fibabanka şubesine de uğrayabilirsiniz.

Şubede sizden bir hesap kapatma dilekçesi doldurmanız rica edilir. Size en yakın fibabanka şubesini öğrenmmek için www.fibabanka.com.tr adresini kullanabilirsiniz. Fibabanka hesap kapatma işlemini telefon bankacılığı ile gerçekleştirmek de mümkündür.

Hesap kapatma işlemini gerçekleştireceğiniz zaman bankaya vermiş olduğunuz bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun ! Bu şekilde hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fibabanka hesabınızı kapatmadan önce hesabınızdaki parayı başka bir hesabınıza transfer etmelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.