8 Başlıkta Halkbank Hesap Açma İşlemi

16

8 Başlıkta Halkbank Hesap Açma İşlemi – Günümüzde banka hesapları, para işlerimizi gerçekleştirmek için oldukça kullanışlı araçlardır. Her derdimize hitap edecek ayrı bir banka hesabı formatı vardır. İnsanlar bu birbirinden farklı hesaplardan kendi ihtiyaçlarını en çok karşılayan hesabı açtırıyorlar.

Bu günlerde artık bankalardan hesap açma işlemi oldukça basitleşmiş durumda. Artık insanların şubeye bile gitmeye gerek kalmadan banka hesabı açması mümkün. Halkbank da bu bankalardan birisidir. Halkbank , müşterilerine hesap açmaları için birkaç farklı alternatif sunuyor. Halkbank hesap açma işlemi için ister internet bankacılığını, ister Halkbank şubelerini, isterse de telefon bankacılığı hizmetini kullanabilirsiniz.

Halkbank hesap açma işlemini gerçekleştirmek için 18 yaşından büyük olmanız yeterlidir. 18 yaşını doldurmamış olanların kendi başına bir hesap açma işlemi gerçekleştirmesi mümkün değildir. Halkbank vadesiz hesap açma işlemini gerçekleştirerek , bu hesap ile para transferi, kredi kartı gibi borçların ödenmesi, havale, EFT gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank hangi mevduat hesapları mevcut ?

Halkbank, pek çok farklı mevduat hesabı sunmaktadır. Bunun sebebi, her bir müşterinin her bir ihtiyacına cevap verebilecek kadar seçenek sunma arayışıdır. İnsanlar, bu mevduat türleri arasından kendi ihtiyaçlarına en uygun olanı seçer ve onu açtırır.

Bu hesaplara göz atacak olursak :  vadesiz türk lirası mevduat hesabı, vadeli türk lirası mevduat hesabı, vadesiz YP ( döviz ) hesabı, vadeli YP hesabı, birikimli mevduat hesabı, vadesiz altın hesabı, üreten mevduat hesabı, yatırım fonlu mevduat hesabı, dönüşümlü mevduat hesabı, çeyiz hesabı, konut mevduat hesabı, değişken faizli üreten mevduat hesabı Halkbank’ın sunduğu mevduat hesabı türleridir. Müşteriler bu hesaplardan kendilerine en çok hitap edeni belirledikten sonra birkaç basit işlemle hesabını açabilirler.

Halkbank hesabı nasıl açılır ?

Diyelim ki Halkbank vadesiz hesap açma işlemine karar verdiniz. hesap açma işlemini nasıl gerçekleştirirsiniz ? Bunun için 3 farklı yolu vardır. Birinci yöntem herkesin de bildiği üzere klasik şube yoludur. Vatandaş bir Halkbank şubesine giderek yaklaşık 20 dakika içerisinde hesap açma işlemini gerçekleştirmiş olacaktır.Size en yakın Halkbank şubesini öğrenmek için Halkbank internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hesap açma işlemi için size sunulan ikinci seçenek ise telefon bankacılığıdır.

444 0 444 numaralı Halkbank diyalog hattını arayarak vadesiz hesabını bu şekilde açtırabilirsiniz. Size sunulan üçüncü seçenek ise internet bankacılığıdır. İnternet üzerinden hesap açma işleminizi gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken resmi Halkbank internet sayfası olan www.halkbank.com.tr adresini ziyaret etmek olacaktır. Hesabınızı, bu üç yöntemden dilediğinizi kullanarak açtırabilirsiniz. Banka kartınız, 2 hafta içerisinde evinize posta ile gönderilecektir.

Hesap açmak için gerekli belgeler ?

Halkbank’tan banka hesabınızı nasıl açacağınız öğrendiniz. Peki bu hesap açma işlemi sırasında bankanın bizden talep edeceği evraklar nelerdir ? 2 tür banka hesabı vardır, birincisi bireysel, diğer ise tüzel kişiliktir. Bireysel hesap açma işlemlerinde sizden talep edilecek tek belge kimliğiniz ve bankanın doldurmanızı isteyeceği formlar olacaktır.

Diğer yandan eğer bir tüzel kişilik hesabı açılacaksa, şu belgeler istenir : imza sirküleri, kimlik belgesi fotokopisi, güncel bir ticaret odası sicil kayıt belgesi, faaliyet belgesi, vergi levhası, karar defterinin noter kaşeli ön sayfasının fotokopisi. Bu belgeler ile temsil ettiğiniz şirket veya firma için hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank hesap işletim ücreti 2017

İnsanlar bankalardan hesap açma işlemi gerçekleştireceği zaman, ilk sordukları şeylerden birisi hesap işletim ücreti  2017 oluyor. Peki , nedir bu hesap işletim ücreti ? Hesap işletim ücreti bankaların kullanıcılardan 3 ayda bir, senede bir gibi belirli periyotlar ile tahsil ettiği kesintilerdir. Bankaların bu kesintileri yapması tamamen yasaldır ve devlet tarafından bazı düzenlemeler yapılmıştır. Halkbank , müşterilerinden aylık 6.5 TL , toplam 78 TL hesap işletim ücreti kesmektedir.

Halkbank vadesiz altın mevduat hesabı

İnsanların en çok kullandığı mevduat hesaplarından birisi de Halkbank altın hesabı oluyor. İnsanlar birikimlerini uzun vadede değerlendirmek için altın hesabı açmayı seçiyor. Halkbank vadesiz altın mevduat hesabı ile altın alım satımı yapabiliyorsunuz. Üstelik bunu gram altın üzerinden yapabilmektesiniz.

Hiçbir fiziki alım satıma ihtiyaç duymayan bu hesap ile altın yatırımı yapmak, kuyumcudan alınıp yastık altı yapılan altına kıyasla çok daha verimli ve makul bir yatırım şeklidir. Halkbank altın hesabı ile yaptığınız bu işlemler gelir vergisi kesintisine de uğramaz. Bu sayede insanlar çok daha rahat bir şekilde yatırım yapabilir. Özellikle birikimlerini altın üzerinden değerlendirmek, altın alım satımı yapmak isteyen insanlar için Halkbank vadesi altın mevduat hesabı çok güzel bir seçenektir.

Halkbank birikimli mevduat hesabı

Uzun vadeli düşünen, geleceği için birikim yapmak isteyen, uzun süreli yatırım kovalayan ama orta düzey bir gelire sahip insanlar için Halkbank birikimli mevduat hesabı tam bir biçilmiş kaftandır. İnsanlar bu hesap ile azar azar, ama uzun vadede güzel bir rakama ulaşacak bir birikim yapmış olur. Halkbank birikimli mevduat hesabı özelliklerine göz atacak olursak şöyledir : En az 3, en fazla 10 vadeli tasarrufta bulunmanız mümkündür. Ödemeleri her ay ya da 3 ayda bir şeklinde yapabilirsiniz. Ödemeler 50 TL ‘nin altında bir miktar olamaz.

Paranızı dilediğiniz zaman geri çekebilirsiniz, ancak paranızı çektiğiniz an hesabınız vadesi bozulur ve kapanır. Ödemeler Halkbank vadesiz hesabınızda veyahut kredi kartınızdan otomatik olarak kesilir. Bu hesabı Halkbank şubelerine gelerek açtırabilirsiniz.

Halkbank diğer mevduat hesapları

Yukarıda anlattıklarım Halkbank mevduat hesaplarından yalnızca iki tanesiydi. Sizler, kendinize en uygun hesabı bulmak için diğer hesaplara da göz atmalısınız. Örneğin Halkbank yatırım hesabı açma işlemi gerçekleştirip birikimleriniz ile sağlıklı ve kar getiren yatırımlar yapabilirsiniz. Diğer yandan risksiz bir kazanç isteyenler, parası üzerinden para kazanmak isteyenler Halkbank vadeli hesap açma işlemi gerçekleştirerek kar elde edebilirler.

Banka, belli vadeler sonunda size belli oranda faiz ödeyecektir. Bu sayede paranızı hiç risk etmeden üzerinden gelir elde etmiş olacaksınız. Halkbank şubesini ziyaret edip bir yatırım danışmanı ile görüşerek Halkbank yatırım hesabı açma konusunda daha geniş bir bilgiye kavuşabilirsiniz. Vadesiz YP ( döviz ) hesabı açarak anlık döviz alım satımı yapabilir, bu takaslar sonucu kar elde edebilirsiniz. Halkbank’ın sizlere sunduğu daha bir çok farklı hesap seçeneği var.

Halkbank hesap kapatma işlemi

Halkbank hesabınızı artık kullanmıyorsanız boş yere hesap işletim ücreti ödemenin bir anlamı yoktur. Eğer kullanmadığınız banka hesaplarınız varsa, bunları bir an önce kapatmalısınız. Bakiyesi 0 olan hareketsiz Halkbank hesaplarını internet üzerinden, çağrı merkezini arayarak veyahut bir Halkbank şubesine giderek kolayca kapatabilirsiniz.

Eğer hesabınızın içerisinde herhangi bir bakiye varsa hesabınızı kapatmadan önce o parayı başka bir hesabınıza transfer etmeniz gerekmektedir. Diğer bir önemli özellik ise otomatik ödeme talimatlarıdır. Eğer kapatacağınız hesaba tanımlanmış herhangi bir otomatik ödeme talimatı vb. bir şey varsa, hesabınızı kapatmadan önce bunları mutlaka ama mutlaka iptal etmeniz şarttır. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Halkbank hesabınızı kapatabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.