Anadolubank Vadeli ve Vadesiz hesap açma İşlemleri

0 111

Anadolubank Vadeli ve Vadesiz hesap açma İşlemleri – Günlük hayatımızda hepimiz bankalar ile içli dışlı olmak durumunda kalıyoruz. Kimi ay sonu maaşını almak için banka hizmeti kullanıyor, kimi de onlarca kişinin maaşını yatırmak için ! Banka hesapları, günümüz dünyasının olmazsa olmazlarından birisi haline gelmiş durumdadır. Artık hepimiz bir, hatta birkaç farklı banka hesabına sahibiz. Kimimiz bu hesapları para transferi, borç ödemesi gibi basit işlemler için kullanırken, kimimiz de bu hesaplar aracılığı ile büyük yatırımlar, önemli birikimler yapıyor. Banka hesapları, akıllıca kullanıldığında insanların hayatını gerçekten de oldukça kolaylaştıran hizmetlerdir. İnsanlar banka hesapları aracılığı ile birikimlerini güvenle saklayabilir, yatırım yapabilir, fiziksel hiçbir şeyle uğraşmadan para transferi gerçekleştirebilir. Bankacılık hizmetlerinin bu denli popüler olması ile birlikte bankalardan hesap açma işlemi de artık oldukça kolay bir hale geldi. İnsanlara bankalardan hesap açma işlemi gerçekleştirmek için pek çok alternatif sunuluyor. İnsanlarda bu alternatifler arasından en kolayına geleni seçip hesap açma işlemini gerçekleştiriyor. Türkiye’de aktif bir şekilde bankacılık hizmeti veren pek çok banka var. Anadolubank da bu bankalardan birisidir. Anadolubank, yıllardan beridir müşterilerine sunduğu birinci kalite hizmet ile, insanları anadolubank hesap açma işlemi yapmaya yönlendiriyor. Siz de kolaylıkla anadolubank hesap açma işlemini gerçekleştirerek anadolubank’ın fırsatlar ile dolu dünyasına adım atabilirsiniz.

Anadolubank hangi mevduat hesapları mevcut ?

Anadolubank, kullanıcılarına kullanabilecekleri pek çok farklı mevduat hesabı sunar. İnsanlar bu hesap türleri arasında kendi arzularına, kendi ihtiyaçlarına hitap eden banka hesabını seçer ve bu hesabı kullanır. Size en uygun banka hesabını bulmak için Anadolubank müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Anadolubank hesaplarına göz atacak olursak : besili mevduat , kuponlu hesap , vadesiz mevduat hesabı , vadeli mevduat hesabı , e – vadeli mevduat , altın hesap , zap hesap , faiz katkılı valörlü mevduat , yarının mevduat hesabı Anadolubank’ın sunduğu mevduat türleridir. Size kalan bu hesap türlerinden ihtiyacınızı karşılayacak olanı bulmaktır. Eğer hesabınızı kredi kartı ödemeleri yapmak, para transferleri gerçekleştirmek, havale ve EFT gibi işlemler yapmak için kullanacaksanız anadolubank vadesiz hesap açma işlemi gerçekleştirmelisiniz. Yok eğer banka hesabınızı birikimlerinizi saklamak, birikimleriniz üzerinden faiz ile kazanç elde etmek istiyorsanız Anadolubank vadeli hesap açma işlemi tam size göredir.

Anadolubank hesabı nasıl açılır ?

Anadolubank size hesap açma işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz farklı alternatifler sunmaktadır. Anadolubank vadesiz hesap açma ve anadolubank vadeli hesap açma işlemlerinizi bu yöntemlerden dilediğinizi seçerek gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemlerde ilki, en bilinen yöntem olan şubeye gitme yöntemidir. Anadolubank hesabınızı herhangi bir anadolubank şubesine giderek açabilirsiniz. Anadolubank şubelerine giderken yanınızda kimliğinizin olması ve 18 yaşından büyük olmanız yeterlidir. Anadolubank şubelerinde, hesap açma işleminizi yaklaşık 20 dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın anadolubank şubesinin yerini öğrenmek için anadolubank internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Anadolubank’tan hesap açmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise internet bankacılığıdır. www.anadolubank.com.tr adresinden hesap türlerinin özellikleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, hesap açma işleminizi bu platform üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler ve çok daha fazlası ile ilgili her türlü bilgiye anadolubank müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz. Anadolubank müşteri hizmetlerine 0850 222 55 50 no ‘lu telefondan ulaşabilirsiniz. Anadolubank hesap açma işlemini gerçekleştirdikten sonra iki hafta içerisinde size banka kartınızı postalayacaktır.

Anadolubank hesap açmak için gerekli belgeler

Anadolubank’tan hesap açmak için sizde çok fazla belge talep edilmez. Eğer 18 yaşından büyükseniz, elinizde yalnızca kimlik belgeniz ile herhangi bir anadolubank şubesine gidip hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şube görevlisi size doldurmanız için bir takım formlar takdim edecektir. Bu formlar sizin adres bilgileriniz, gelir durumunuz, iletişim bilgileriniz ve kimlik bilgileriniz gibi bilgiler ile doldurulur. Bu formları doldurduktan sonra banka hesabınızı başka hiçbir belge ile uğraşmadan açabilirsiniz.

Anadolubank hesap işletim ücreti

Her banka, kullanıcılarından belli aralıklar ile ödemeler keser. Bu ödemeleri bir tür aidat olarak düşünebiliriz. Bankalar sunduğu hizmetin bedeli olarak bu ücretleri keserler. Bu ücrete hesap işletim ücreti denir. Bankaların bu kesintiyi yapmaya yetkileri vardır. Hesap işletim ücreti, yasalara uygun ve yasalar tarafından tanımlanmış bir kesintidir. Her banka kendine has bir miktarda hesap işletim ücreti keser. Anadolubank hesap işletim ücreti olarak aylık 9.75 TL , toplamda da 117 TL hesap işletim ücreti kesmektedir. Bu ücret, bazı özel koşullarda kesilmeyebilir. Bu durumları öğrenmek için www.anadolubank.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anadolubank altın hesap

Bazı insanlar birikimlerini değerlendirmek için en mantıklı yolun altına yatırmak olduğunu düşünür. Eskiden altına yatırım yapmak demek kuyumcudan altın alıp yastık altı yapmak anlamına gelirken, günümüzde bu işlemleri gerçekleştirebileceğiniz banka hesapları var. Anadolubank altın hesap ile hiçbir fiziki işlemle uğraşmadan, tamamen banka hesabınız hesabınız üzerinden altın alım satımı yapabilirsiniz. Anadolu altın hesap ile isterseniz vadeli altın hesabı, isterseniz vadesiz altın hesabı, isterseniz de yarının altın hesabı şeklinde hesap açabilirsiniz. Bu 3 hesap türü de altın üzerinedir. İster türk liralarınız ile, isterseniz de döviziniz ile gram altın üzerinden alım satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Vadeli altın hesabı ile uzun vadede faiz ile kazanç elde edebilirsiniz.

Anadolubank vadeli mevduat hesabı

Anadolubank vadeli mevduat hesabı , birikimlerinizi değerlendirmek için çok iyi bir alternatiftir. Birikimlerinizi anadoluban vadeli mevduat hesabı ile kazanca dönüştürebilirsiniz. Anadolubank’ın sunduğu yüksek faiz oranları, size paranız üzerinden para kazanmanın yolunu açmaktadır. Anadolubank, birikimlerinize belli bir süre dokunmamanız karşılığında size güzel faizler ödeyecektir. Böylelikle zaten köşede duracak olan birikimleriniz, yattığı yerden size para kazandırmaya devam edecektir.

Diğer anadolubank mevduat hesapları

Anadolubank’ın yukarıda anlattıklarım dışında pek çok farklı mevduat hesabı seçeneği de vardır. Bunlar kabaca besili mevduat , kuponlu hesap , vadesiz mevduat hesabı , vadeli mevduat hesabı , e – vadeli mevduat , altın hesap , zap hesap , faiz katkılı valörlü mevduat ve yarının mevduat hesabıdır. Bu mevduat hesaplarının her biri, siz değerli müşterilerin farklı bir ihtiyacına hitap edebilecek şekilde ayarlanmıştır. Böylelikle her türlü insan, anadolubank çatısı altında aradığını bulabilecektir. Anadolubank’ın sunmuş olduğu tüm bu mevduat hesapları ile ilgili ayrıntılı bilgiye anadolubank müşteri hizmetlerinden ve internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Anadolubank müşteri hizmetleri 0850 222 55 50 no ‘lu telefon ile hizmet vermektedir. İnternet adresi ise www.anadolubank.com.tr ‘dir.

Anadolubank hesap kapatma işlemi

Anadolubank hesabınızı artık kullanmayacaksanız, hesap işletim ücreti ödememek için hesabınızı kapatmalısınız. Anadolubank hesabınızı  kapatmak için için herhangi bir anadolubank şubesine gidebilirisiniz. Hesap kapatma talebini sözlü olarak belirtmek yerine, hesap kapatma dilekçesi ile bildirmek çok daha iyidir. Hesap kapatma dilekçesini şubedeki görevlilere teslim ederek bu süreci başlatabilirsiniz. Anadolunbank hesabınızı kapatmadan önce hesabınızda bulunan paraları başka bir yere transfer etmeniz gerekmektedir. Hesap kapatma sürecinde yerine getirmeniz gereken yükümlülükler ile ilgili her türlü bilgiye anadolubank şubelerinden ve anadolubank müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.