Bankaların Günlük ATM Para Çekme Limitleri

0 4.260

Bankların Günlük ATM Para Çekme Limitleri – Bankalar müşterilerinin para çekme gibi işlemler için daha kolay ve daha hızlı işlem için ATM ler üretmiş, müşterilerinin ve şehrin kalabalık olan yerlerinden büyük bankalar ATM yerleştirerek hem müşterilerinin para ihtiyaçlarını karşılamaları için hemde yeni müşteriler kazanmak için bu sistemi aktif olarak kullanırlar.

Her ne kadar nakit ile alışveriş azalsa da sıcak para akışı hiç bir zaman durulmamaktadır. Üstlerinde para bulunmayan müşteriler ise banka kartları ile ATM’ye giderek para çekmektedir. Bankalar bütün müşterilerine yardımcı olmak için günlük para çekme limiti belirmiştir. Müşteri banka kartı ile veya kartsız para çekiminde günlük para çekme limitini geçemez.

Bankalar genelde ATM Alışveriş Merkezlerinin bulunduğu yerlerde, Çarşılarda, para ihtiyaçlarının en çok ihtiyaç bulunduğu noktalarda ve banka şubelerinden kurmaktadır. Ve her bankanın para çekme limiti farklı olup müşterileri arasında da farklı muamale yapan bankalar bulunmaktadır. Farklı muamele den kasıt, bankalar müşterilerini gruplara göre ayırıp o şekilde limitler de belirlediği görülmektedir. Bu yazımızda bankaların ATM Para Çekme limitleri her banka için ayrı ele alacağız.

Ziraat Bankası

Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat bankası günlük para çekme limitini 1.500 TL olarak belirlemiş olup, daha fazla çekim yapmak istediğinizde belli bir oranda komisyon ödemeniz gerekiyor. Ziraat bankasından emekli maaşı alanlar için bir limit bulunmamaktadır.  Ziraat bankası ayrıca destekleme ödemeleri gibi toplu ödemeler olduğu zaman bankalarda yükü kaldırmak için para çekme limitlerini 3-4 Bin TL kadar çıkarabilmektedir.

Vakıfbank

Vakıfbank Günlük ATM  para çekme limiti 1.500 TL dir. Daha fazla çekimler için komisyon ödemeniz gerekmektedir.

Halkbank

Halkbank Bank24 kart sahipleri ATM’den günlük olarak en fazla 1.000 TL çekebilir.

Akbank

Bankalar müşterilerini gruplara ayırıp o şekilde para çekme limiti belirdiğini yukarı da ifade ettik ya, işte bu bankalardan biri de Akbank, Akbank Neo kart sahipleri için günlük para çekme limiti 1.500 TL iken, Neo Meo Kart sahipleri 250 TL, Neo Birebir kart sahipleri 2.000 TL, Neo Busines kart sahipleri 4.000 TL kadar günlük para çekme limitlerine sahiptirler.

Garanti Bankası

Garanti Bankası müşterileri sırada beklemeden direk ATM üzerinden para çekme işlemleri yapmaları için günlük olarak 2.000 TL para çekme limiti belirlemiştir. Bu gruplarda bütün kartlar yer almakta maaş alan müşteriler için de bu limit geçerlidir. Ancak Kredi Kartı nakit avans çekme limiti 4.000 TL’dir.

Fibabanka

Fibabanka ATM para çekme limitleri kart türüne göre değişiklik göstermektedir. Fibabanka Klasik kredi kartı ile günlük 800 TL , Fibabanka Gold kredi kartı ile Günlük 1.000 TL, Fibabanka Platinium kredi kartı ile günlük 1.000 TL para çekme limitine sahiptir.

Şekerbank

Şekerbanka banka kartına sahip müşterileri günlük 1.000 TL kadar para çekme limitine sahiptirler.

TEBBANK

TEB Bank müşterileri günlük ATM para çekme limiti 1.000 TL olarak belirlenmiş olup, maaş müşterisi olanlar ise farklı limite sahip olup,

CEPTETEB

müşterileri günlük 300 TL para çekme limitine sahiptirler.  Bu limit üzerinden çekim yapmak istiyorsanız banka %1 oranında komisyon aldığını hatırlatalım.

İş Bankası

İş Bankası müşterileri ATM Günlük para çekme limiti 1.500 TL olarak belirlenmiş, 1.500 TL’den fazla para çekmek istiyorsanız banka sizden belli bir komisyon almaktadır.

Limit yetersiz geliyorsa video da para yatırma ve çekme limitlerini nasıl yükselteceğinizi anlatıypr.

Yapı Kredi

Yapı kredi bankası müşterileri, ATM’de para çekme limiti 1.500 TL dir. Bu limit üzerinden fazla çekim yapmak istiyorsanız banka müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor.

Denizbank

Denizbank müşteri günlük ATM Para çekme limiti 1.000 TL’dir.

QNB Finansbank

QNB Finansbank günlük ATM para çekme limiti 1.500 TL olup, müşteri gruplarına göre farklı para çekme limitleri de uygulamaktadır. Bunun için banka ile iletişim kurmanız gerekmektedir.

Enpara.com

Enpara müşterileri de QNB Finansbank ATMlerini kullanarak para çekebilirler. Enpara encard ile günlük para çekme limiti 7.500 TL dir. Enpara Şirket hesap kullanıcıları için bu miktar 15.000 TL dir.

HSBC

HSBC bankası müşteri gruplarına göre limit belirlemiş olup, vısa electron sahipleri 1.500 TL, advance sahipleri 2.000 TL, premier kart sahipleri 3.000 TL günlük ATM para çekme limitine sahiptirler.

ING Bank

İNG bank ile çalışan müşteriler ATM’den günlük olarak 1.000 TL çekebilir, daha üstü çekimleri için belli bir komisyon ödemeniz gerekiyor.

Odebank

Odeabank müşterleri ATM’lerden günlük en az 20 TL en fazla 1.500 TL nakit çekimi yapabilirler.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk Katılım bankası olup günlük para çekme limiti 1.500 TL dir. Ancak aktif müşteri iseniz ve işlem hacminiz yüksekse bankaya arayarak 3.00 TL kadar limit artırımında bulunabilirsiniz

Türkiye Finans

Türkiye Finans müşterileri günlük 2.000 TL kadar ATM ‘den para çekme limitine sahip olup, Banka müşteri gruplarına göre bu limiti değiştirmektedir.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat katılım bankası Günlük ATM para çekme limitini 1.500 TL olarak belirlemiştir.

Vakıf Katılım Bankası

Vakıf Katılım bankası ATM günlük para çekme limitini 1.500 TL dir.

ATM para çekme limitiBankalar para çekme limitleri bu şekilde belirlenmiş, değiştirme hakkı yine bankalara aittir. Eğer daha fazla para çekmek istiyorsanız çalıştığınız banka müşteri hizmetleri arayarak daha fazla para çekmek istediğinizi bu nedenle limit yükseltiminde bulunabilirsiniz. Bazı bankalar müşterilerinin bu taleplerine onay vermekte bazıları ise belli bir komisyon talep etmektedir. Eğer para çekme limitinin iki katı kadar bir para çekmek istiyorsanız ve komisyon ödemek istemiyorsanız gece 12’den önce ATM giderek günlük para çekme limitini çekebilir, 12’den sonra da yine aynı şekilde para çekebilir herhangi bir komisyon ödemesi yapmadan.

 

ATM Para Çekme limitini yükseltme?

Diyelim ki ATM’den para çekme limiti banka tarafından 1.000 TL sizin ihtiyacınız ise 1.500 TL normalde böyle durumlarda ben gece 12’ye yakın ATM gider 1.000 TL Çeker 12’den sonrada 500 TL çekerim.

Tabi böyle yapmanıza gerek yok banka müşteri hizmetlerini arayarak para çekme limitinizi artırmak istediğinizi belirtirseniz limit yükseltilebilir. Yok banka yapmaz ise belli bir faiz oranı ile istediğiniz miktarı çekebilirsiniz.

96%
İnceleme
  • Kullanıcı Deneyimi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.