Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir? Nasıl Alınır? (Güncellendi!)

0 765

Borç Kapatma kredisi  kimlere verilir? Borç Kapatma kredisi bir diğer ismi ile Borç transferi kredisi olan kredi türü başka bir bankada olan veya aynı banka da olan mevcut kredi veya kredi kartını kapatmak için verilen kredi türüdür.

Bankalar sadece ihtiyaç kredisi veya ticari krediler vermemektedir. Tüketicilerin mevcut kredilerini kapatmak için de kredi verilmektedir. Borç Kapatma kredisi için bankalar belli şartlar istemektedir. Bu şartların karşılanması halinde ister kredi aldığınız bankadan isterseniz de daha uygun olan bir bankadan borç kapatma kredisi alabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

Öncelikle bankalar her kredi ürünü için olduğu gibi bu kredi türünde de belli şartları istemektedir. En önemli şart kredi notunun yüksek olmasıdır.  Kredi notunuz yüksekse uygun faizde istediğiniz bankada kredi alabilirsiniz.  Ancak kredi notunuz düşükse bankalar muhtemelen size red verecektir.

Böyle bir durumda bankaya kefil göstererek kredi alabilir veya ipotekle kredi alabilirsiniz. Kefille kredi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Borç Kapatma kredisi hangi durumlar alınır?

Borç Kapatma kredisi kimlere verilir? Bu hizmetin bir diğer adı ile Borç transferi kredisini isterseniz mevcut bankadan isterseniz başka bankadan kullanabilirsiniz. Hangi durumlar da kullandığı sorusuna gelince, Tüketiciler kredi faiz oranları düştüğünden bu krediyi kullanarak tasarruf yapabilir. Böyle bir durumda hesaplamayı çok iyi yapmanız gerekiyor. Bir diğer neden ise borçların artık ödenemez hale gelmesi durumunda. Borçlarını artık ödeyemez duruma geldiyseniz Borç kapatma kredisi alarak mevcut kredinizi kapatabilir, yeni krediniz ile daha uzun vade ve daha düşük kredi ile borçlarını ödeyebilir mali açıdan rahatlayabilirsiniz.

Banka Borç Transferi Kredisi Vermiyorsa Yapılması Gerekenler?

Eğer borçlarınızı ödeyemez halde iseniz ister kredi borcu isterse kredi kartı borcu ve siz artık borçlarınızı ödeyecek halde değilseniz borç kapatma kredisine başvurabilirsiniz. Fakat kredi notunuz düşükse bankalar size red vereceğini söyledik. Böyle bir durumda yapılandırma yoluna gidebilirsiniz.

Yapılandırma ile mevcut borçlarınızı 48 aya kadar yapılandırabilirsiniz. Ama böyle bir durumda kredi faiz oranlarının yüksek olabileceğini belirtelim. Eğer kredi notunuzu yükseltebilirsiniz, Bunun için sitemizde kredi notu kategorisinde yer alan kredi notu yükseltme makalelerini okuyarak kredi notunuzu kolaylıkla yükseltebilirsiniz.

 

98%
Kullanıcı Deneyimi
  • Kullanıcı Memnuniyeti

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.