Denizbank Kredi Borcu Yapılandırma

0 3.186

Denizbank Kredi Yapılandırma İşlemi – Denizbank’tan almış olduğunuz kredinize ait bir borcunuz varsa, bu borcunuzu bir yapılandırma uygulaması ile yani düzenlemelerle daha rahat şekilde ödeyebilirsiniz. Kredi yapılandırma işlemlerinde borçlarınız taksitlendirilir. Denizbank Kredi yapılandırma uygulamasındaysa masraf, anapara ve faiz oranları da ilave edilmektedir.

Ödemekte sorun yaşadığınız kredi borçlarınızı banka şubesine giderek yapılandırmayla ödeyebileceğinizi belirtmenizin ardından mevcut borç taksitleri üstünde düzenleme yapılıp faiz uygulanır. Bu sayede borcunuzu yapılandırılmış haliyle ödemeye devam edersiniz.

Borcun miktarı üstünde belirlenen sayılarda taksit yapılabilmektedir. Yapılandırma işlemlerinde bankalar belli faiz oranları uygular. Bu oranlar uygulanan taksit sayısıyla ilişkili olarak değişim göstermektedir. Borcunuzun miktarının üstünden kaç ay taksit yapılabileceğini ve faiz oranını öğrenmek amacıyla Denizbank şubeleri veya telefon bankacılığı aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.

Yapılandırarak Ödeyin

Ülkemizde pek çok müşterisi olan Denizbank’ın kredi fırsatları da doğal olarak büyük rağbet görmekte. Fakat günümüzde banka müşterilerinin birden çok kredi kartına sahip olması, bu kartların bilinçsiz kullanımı ya da sorumsuzca çekilen konut, ihtiyaç ya da taşıt kredileri sonucu birçok maddi sıkıntı ve finansal problem meydana gelebiliyor. Sonuç olarak gecikmeli şekilde ödenen borç tutarlar ya da ödenemeyen taksitler kişilerin kredi notlarını olumsuz şekilde etkileyip negatif kayıtlara bile sebebiyet verebiliyor. Fakat Denizbank müşterilerine alternatif yollar sunarak kredi borçlarını düzenli şekilde ödemeleri amacıyla faaliyetler yürütmekte.

Denizbank kredi borcunuzu yapılandırma uygulaması sayesinde borç miktarını taksitlendirebilir ve belirlenen faiz oranları ile borcun kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu borç tutarına masraflar, anapara ve bankaca belirlenen faiz oranları da eklenir. Denizbank kredi yapılandırma işlemlerini yapabilmek için Denizbank’ın herhangi bir şubesi ile görüşmeniz gerekmektedir. Banka yetkilisi ile görüşmenizin ardından talebin resmen beyan edilmesi için dilekçe yazmanız sıradaki adım olacaktır. Dilekçenizi iletmenizin sonrasında talep onaylandığında kredi yapılandırma işleminiz gerçekleşir.

Denizbank Kredi Borcunun Yapılandırılması Nasıl Olur?

Denizbank kredi borcunuzu ödemekte sıkıntı yaşıyor ve yasal yaptırımlarla da karşı karşıya gelmekten çekiniyorsanız Denizbank’ın sunduğu kredi borcu yapılandırma uygulaması sizin için yararlı olacaktır. Hatta ödeme güçlüğü çekmeyip mevcut ödeme rakamınızı düşürmek için de bu uygulamadan faydalanabilirsiniz. Kredi borcunuzu yapılandırmak için yapmanız gereken şey ise bir Denizbank şubesine gidip kredi borcu yapılanması hizmetinden faydalanmak için başvuruda bulunmak. Mevcut olan kredinin ödenmiş vade sayısı önemli olmaksızın yapılandırma uygulamanız yeni vade üstünden ve yeni faiz oranı ile gerçekleşecektir. Krediyi kullandığınız zaman o günün faiz oranları geçerli olacağından eski krediniz yeni kredinizin arasında faiz farkı bulunma ihtimali var. Yapılandırma için acele davranmanızı gerektiren bir hal yoksa faiz oranlarını takip etmeniz sizin için kesinlikle daha faydalı olacaktır. Kredi borcu yapılandırma hizmetinden yararlandığınız zaman elde edeceğiniz bir kâr söz konusuysa bu hizmetle kredi borcunuzu yapılandırabilirsiniz.

Kredi borcu yapılandırma hizmeti hakkında sık tekrarlanan bazı yanlış kanılar vardır. Bu uygulama borcunuzu yok etmiyor veya daha az bir miktar ödemenizi sağlamıyor. Eski sözleşmeler ve işlemler yapılandırma ile çekeceğiniz kredide de uygulanıyor. Fark ise yeni vade oranının belirlenmesiyle kredinize yeni bir faiz oranı uygulanmasıdır.

 

Yapılandırma Nefes Aldırır?

Denizbank kredi yapılandırma işlemiyle kredi borçlarının ödenmesi için yeni bir düzenleme yaptırabilirsiniz. Bu sayede borçlarınıza faiz uygulanarak, bankayla belirleyeceğiniz taksitlerde ödemenizi yapabilirsiniz.

Kredi olanakları zaman zaman en iyi yardımcımız olurken bazen de en korkulu rüyalarımızdan biri haline gelebiliyor. Zor zamanlarımızda ve acil ihtiyaçlarda sarıldığımız krediler aracılığı ile her çeşit harcama ve alışverişi limitlerimiz oranında yapabiliyoruz. Bu kredileri kullanırken gelen aylık ekstrelerin asgari tutarını ödemenin ihmal edilmemesi gerekiyor. Kredinin asgari bölümü bile ödenmediğinde gecikmeye girip belirli bir süre sonunda kart kullanıma kapatılıp bloke ediliyor ya da ödenmeyen krediler yüzünden kredi notunuz düşürülüp siciliniz de olumsuz etkileniyor. Kullanım konusunda bu hususa dikkat etmek gerekirken, iş işten geçtiğinde de umutsuzluğa kapılmayın. Borcunuzu yeni oran ve taksitlerle değerlendirin ve faydanıza olacağı zamanlarda yapılandırma seçeneğinden faydalanın.

Telefonla da Yapılandırabilirsiniz!

Denizbank kredi yapılandırma işleminizi gerçekleştirmek için Denizbank şubeleri haricinde, telefon bankacılığını arayarak bağlanacağınız müşteri temsilcisi ile de yapılandırma uygulamasını başlatabilirsiniz. Kredi yapılandırma istendiğinde bankaca KKB kontrolü yapılır ve diğer bankalarda kanuni takibi ya da borcu olmayan müşterilere çoğunlukla yapılandırma işlemi yapılabilmektedir.

0850 222 0 800 telefon numarası ile Denizbank telefon bankacılığı hizmetine ulaşabilirsiniz. Devamında müşteri temsilcisine bağlanıp kredi borcunuzun olduğunu ve bu borcunuzun taksitlendirilmesini, diğer bir deyişle yapılandırılmasını talep ettiğinizi belirtebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.