Enpara Kredi Yapılandırma Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey

10

Enpara Kredi Yapılandırma Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey –Enpara, Finansbank’ın müşterilerine sunduğu şubesiz bankacılık hizmetidir. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan bu girişim üzerinden kredi alınabilmektedir. Enpara aracılığı ile kredi aldıysanız ve ödemeniz gereken taksitler sizi zorluyorsa bunun için de bazı yollar bulunuyor.

Enpara kredi yapılandırma ile kredi borçlarını ödemek artık daha kolay hale geldi. Enpara’dan kredi alan her Finansbank müşterisi, düzenli olarak kredi borçlarını ödemekle yükümlüdür. Eğer bu borçlar biriktiyse ve ödeyecek durumunuz yoksa size uygun yapılandırma seçenekleri ile kolay ödeme fırsatlarını öğrenebilirsiniz.

Enpara, şubesiz bankacılık girişimi olduğu için yapılandırma başvuruları şubelere yapılamıyor. Bunun için 0850 222 36 63 numarasını arayarak iletişime geçeceğiniz müşteri temsilcisi sayesinde başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Başvurular Telefon Bankacılığı Üzerinden Yapılıyor

Enpara’nın şubesi olmadığı için genellikle Finansbank’a gitmeyi düşünebilirsiniz. Ancak bütün işlemler telefon bankacılığı aracılığıyla yapılmaktadır. Bu nedenle Finansbank şubelerine uğradığınızda size yardımcı olunmayabilir.

En doğru yol müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Enpara kredi yapılandırma için 48 ay vade gibi avantajlı seçenekler bulunuyor. Kendi gücünüze göre belirleyeceğiniz ödeme planları ile kredinizi yapılandırabilirsiniz. Enpara, en düşük oranlarda kredi imkanı tanırken kredi yapılandırma işlemlerinde de bu oranları korumaktadır. Şuanda faiz oranlarıyla ilgili kesin bir bilgi yer almasa da aylık olarak % 1,30 ve % 1,40 oranında bir yapılandırma söz konusu olabilir.

Borç Transferi İle Yapılandırma Yapmak

Enpara kredi yapılandırma işlemleri her bankada olduğu gibi başvurular doğrultusunda gerçekleşiyor. Yazdığınız başvuru dilekçesini imzaladıktan sonra kimliğinizin fotokopisi ile beraber müşteri temsilcisinin vermiş olduğu e-posta adresine göndermelisiniz. Başvurular en hızlı şekilde değerlendirilerek sonuçlanmaktadır.

Enpara ihtiyaç kredisi de borç yapılandırmaya dahil bir kredi türüdür. Enpara’nın müşteri temsilcileri en detaylı bilgiyi vermek için size yardımcı olacaktır. Kredi yapılandırma işleminiz onay almazsa bu durumunda bir çözümü bulunuyor. Diğer bankalardan kredi alarak borç yapılandırma işlemi gerçekleştirilebilir. Borç transferi kredisi adı verilen bu işlem ile yapılandırma yapabilirsiniz.

En Uygunu 48 Ay Vade Yapılandırması

Enpara üzerinden aldığınız krediyi 72 ay vadece yapılandırma imkanınız da olacak. Ancak 72 ay vade de kredi yapılandırma işlemi, genellikle yüksek faiz oranlarını işaret ediyor. Bankaların çoğuna bakıldığında bu durum genellikle bu şekildedir.

Yani bankalar da uzun vadeyi çok fazla önermedikleri için faiz oranlarını yüksek tutmaya devam ediyor. Ayrıca vade süresi ne kadar uzun tutulursa ödenmesi gereken kredi tutarı da artmış olacaktır. Bu sebeple 48 ay vadede gerçekleşen yapılandırma işlemleri sizin için daha avantajlı olacaktır.

Şubesiz bankacılık olarak tanıdığımız Enpara uygulaması, bankalara gitmeye gerek kalmadan, gereksiz birçok evrak işlerinden uzak işlem yapabilmenizi sağlayan oldukça kullanışlı bir girişim olmayı başarmıştır.

Şubelerde geçirilen uzun saatlere son vermek adına hayatımıza giren Enpara, faydalı bir bankacılık sistemi olmasının yanı sıra en uygun faiz oranları ile müşterilerine kredi imkanı tanımaktadır. Yeni bir uygulama olan yapılandırma işlemi, Enpara üzerinden kredi kullanmış ve ödemelerini düzenli olarak yapamayan tüketicileri yakından ilgilendiriyor.

Borç sahiplerini rahata kavuşturacak olan bu uygulama, sunduğu yeni faiz oranlarıyla kredi taksitlerini ödemeyi kolay hale getiriyor.

İcra Takibine Giren Borçlar Yapılandırılamaz

Enpara’da ek hesap yapılandırma işlemi de aynı şekilde gerçekleşiyor. En iyi şekilde müşteri memnuniyeti sağlanarak size kredi yapılandırma seçeneği sunulacaktır. Sunulan tekliflerden sizi zorlamayacak olan seçeneği hemen tercih ederek yapılandırmayı başlatabilirsiniz. İcra ya da hukuksal sürece girmiş olan krediler, yapılandırma sisteminden yararlanamayacaktır.

Enpara, kredi almak isteyenler için en düşük faiz oranlarını sunduğu için en çok tercih edilen bankacılık sistemlerinden biridir. İnternet aracılığıyla kredi başvurusu talebinde bulunduğunuzda 1 – 2 saat içerisinde yanıt alabilirsiniz. Enpara üzerinden 1000 TL ile 30.000 TL arasında kredi alınabilmektedir.

Vade süresine göre değişiklik gösterse de Enpara’da kredi faiz oranları ayda % 1,35 ve % 1,38 gibi bir oranda değişiklik gösterebilir. 48 aya kadar vade imkanı tanınan Enpara’dan kredi alındığında senelik maliyeti % 21 ve % 22 aralığında değişmektedir. Enpara ile alınan kredilerde hiçbir şekilde masraf ücreti alınmaz.

Aldığınız her türlü kredi Finansbank’ın masrafsız kredi sistemini aittir. Bu sisteme ait olan Enpara kredileri için Finansbank müşterilerinin yanı sıra herkes başvuru yapabilmektedir. Başvurular Finansbank ile bağlantılı olan Enpara.com üzerinden yapılmaktadır. Başvuru onay alır almaz anında hesabınıza aktarılmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.