Faizsiz Banka Albaraka Türk Hesap Açma

0 203

Faizsiz Banka Albaraka Türk Hesap Açma –   Bireysel ya da kurumsal ihtiyaçlar ya da temel işlemler için çoğu kişinin bir banka üzerinden hesabı vardır. Bu hesaplar, günümüz şartlarında basite indirgemek gerekirse, birçok hizmet noktasıyla kullanıcılara para çekme- yatırma konusunda kolaylık sağlamaktadır. Bankalardan hesap açma işlemi oldukça basit bir işlem olmakla beraber birçok da çeşidi söz konusudur. Vadeli, vadesiz hesapların yanı sıra bankalara özgü yatırım mevduat hesapları da söz konusudur.

Bu işlemi birçok çeşitlilikle yapabileceğiniz müşteri memnuniyetine önem veren bankalardan biri de Albaraka Türk’tür. Albaraka Türk hesap açma işleminiz için neler yapmanız gerektiği, ya da banka bünyesinde hangi hesapların olduğu hakkında detaylı bilgi için yazımızı okumalısınız.
 

Albaraka Türk Hesap


Albaraka Türk Hesap Türleri Nelerdir?


Her bankanın bünyesinde birçok hesap türü bulunmaktadır. Albaraka Türk hesap açma işleminizden önce de mutlaka bu mevduat türlerine hakim olmanız gerekmektedir. Banka bünyesinde hangi hesap türleri var derseniz, klasik vadeli ve vadesiz hesapların yanı sıra, Albaraka Türk karlı hesap gibi bankaya özgü hesaplar da bulunmaktadır.

Yanı sıra, çeyiz hesabı, konut hesabı, faturalarınıza özel hesap, birikim hesabı, altın depo hesabı gibi spesifik hesaplar da bulunmaktadır. Siteyi ziyaret ettiğinizde “Sizin için Hesaplar” bölümü üzerinden bahsettiğimiz tüm mevduat hesaplarına ve detaylı bilgilerine erişebilirsiniz. Her hesap için farklı başvuru koşulları gerekebilir, bunları da bu alandan kolaylıkla görebilirsiniz.


Albaraka Türk Mevduat Hesapları Nasıl Açılır?


   Albaraka Türk yatırım hesabı açma ile ilgili bilgileri müşterileri için ayrıntılı ve ayrı ayrı şekilde sitesinde bulundurmaktadır. Gerekli belgelere birazdan değineceğimizi belirtmekle beraber, Albaraka Türk’e başvuru yapmak için bazı seçenekler söz konusudur. Pek tabii, birçok bankada olduğu gibi burada da şubelere istenen belgelerle beraber gitmeniz durumundan istediğiniz Albaraka Türk hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yanı sıra, internet bankacılığı ile de istediğiniz mevduat hesabına başvuru yapabilir, anında hesap açtırabilirsiniz. Aynı zamanda diğer bir seçenek ise telefon bankacılığıdır. Buradan da 7/ 24 erişim sağlayabilirsiniz. Albaraka Türk vadesiz hesap açma gibi işlemleriniz için eğer daha önce Albaraka Türk’ü kullandıysanız daha hızlı olacağını söyleyebiliriz.


Albaraka Türk Hesap açmak için Gerekli belgeler

 


   Öncelikle bazı hesaplarda farklılık göstermekle beraber genel itibariyle çoğu bankada olduğu gibi aynı belgeler istenmektedir. Albaraka Türk karlı hesap gibi bankaya özgü yatırım hesaplarında ise bazı farklı istekler söz konusu olabilir. Fakat genel itibariyle Türk vatandaşları için, T.C. kimlik belgesi ve adres bilgisi gerekmektedir. Adres bilgisinden kasıt ise, son üç ay içerisinde düzenlenmiş bir fatura, ikametgah belgesi ya da resmi bir makam tarafından düzenlenmiş eş değer bir belgedir. Bankalardan hesap açma durumlarında genellikle bu belgeler istenmektedir. Yanı sıra, Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklular için de Albaraka Türk, kimlik belgesi, yabancı kimlik numarası ve adres bilgisi istemektedir. Yurtdışında yaşayan yabancı uyruklular da Albaraka Türk hesap açma işlemlerinden faydalanabiliyorlar. Bunun için ise, kimlik belgesi, vergi kimlik numarası ve adres bilgisi gerekmektedir. Detayları için dilerseniz bahsettiğimiz kanallar üzerinden iletişim kurabilirsiniz.


Albaraka Türk Hesap İşletim Ücreti 2017

 

Albaraka Troy


   Birçok banka yıllık ya da üç ayda bir şeklinde dönemsel olarak bazı yatırım kartlarından ve bankalardan hesap açma durumunuzdan dolayı işlem ücreti talep etmektedir.  Albaraka Türk ise belirttiği bilgilere bakmak gerekirse herhangi bir ücret talep ettiğini söyleyemeyiz. Bu yüzden yıllık olarak hesap işletim ücreti alınmadığını söyleyebiliriz.  Fakat ekstrelerinizin gönderilmesini isterseniz asgari olarak 5 TL, ayrıca hesap durum belgesi talebiniz olursa da yine minimum olarak 10 TL ödemeniz gerekmektedir. Bu tutar hesabınıza yansıtılacaktır. Yanı sıra, Albaraka Türk fatura ödeyen hesap için de her bir fatura ödemesi için asgari olarak 2 TL ödenmesi gerekmektedir. İşlem ücreti konusunda Albaraka Türk oldukça avantajlı bir bankadır.

Katılım bankaları hesap işletim ücreti almamaktadır!


Albaraka Türk Hesap Kapatma İşlemleri


    Banka hesabınızı kapatmak ya da var olan hesaplarınızdan birini devre dışı bırakmak istiyorsanız yapabileceğiniz birtakım adımlar söz konusudur fakat bunlar tıpkı Albaraka Türk hesap açma işleminde olduğu gibi basit şekildedir. Hesap açma kısmında belirttiğimiz gibi, telefon, internet ve şubelerden faydalanabilirsiniz bunun için. Şubelere giderek kimlik belgenizle beraber size verilecek olan formu imzalayarak, iptal etme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden de “Hesaplar” kısmını seçerek kapatmak istediğiniz hesabınızı herhangi bir borcu olmaması kaydıyla kapatabilirsiniz. Tüm bu işlemlerinizi sözlü olarak müşteri hizmetleriyle beraber de gerçekleştirebilirsiniz.


Albaraka Türk Karlı Hesap Nedir?


   Albaraka Türk vadesiz hesap açma işleminin yanı sıra, bankaya özgü yatırım hesaplarını da tercih edebilirsiniz. Bunlardan biri de oldukça tercih edilen “Karlı Hesap” tır. Bu hesaba başvurmanız ya da hesabınızı karlı hesaba dönüştürmeniz için gerekenlerden bahsetmiştik.  Bir de hesabın özelliğinden bahsetmek gerek.  Albaraka Türk karlı hesap dolar, Euro gibi döviz üzerinden yatırım yapmanızı sağlayan bir katılım hesabıdır. 1,3,6 ya da 12 ay vadeli olarak bu hesabı açtırabilirsiniz. Hesabınıızda var olan paranızı da vade dönemlerinde çekmeniz mümkün. Bu hesabın bir de altın versiyonu bulunmaktadır. Buradan da  altın birikimi yapabilir, vadesi gelince kârıyla beraber kullanabilirsiniz.


Albaraka Türk Özel Cari Hesabı


   Albaraka Türk özel cari hesabı birçok müşteri tarafından kullanılmakta olan bir hesaptır. Para transferleri, EFT, Swift, havale gibi işlemleriniz için oldukça idealdir. Bu hesap üzerinden aynı zamanda kredi kartı, fatura, vergi, trafik cezası gibi ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Albaraka Türk cari hesabı kira ödemeleri gibi düzenli ödemeler için de oldukça idealdir. Yanı sıra, çek ve senet işlemleriniz için de tercih edebilirsiniz. Bu hesap kapsamında paranızın 100 bin TL’ye kadar olan kısmı TMSF güvencesi altındadır.

Albaraka Türk Diğer Yatırım Hesapları Nelerdir?


   Albaraka Türk hesap açma işlemine karar verdikten sonra karlı hesap ve özel cari hesap gibi çok tercih edilen hesapların yanı sıra, yine aynı şekilde tercih edilen yatırım hesapları da söz konusudur. Bunlar, altın depo hesabı, birikimli hesap, fatura ödeyen hesap, çeyiz hesabı, konut hesabı gibi hesaplardır. Bu hesaplara sahip olabilmek için bahsettiğimiz kanallar aracılığıyla kimlik ve adres belgesi götürmeniz yeterlidir. Bazı hesaplar döviz üzerinden açılabilirken Albaraka Türk konut hesabı gibi mevduat hesapları TL üzerinden açılmaktadır. En az yatırım tutarı ise bu hesapta 274 TL’dir. Aynı durum çeyiz hesabında da geçerlidir.

Albaraka Türk birikimli katılma hesabı ise TL’nin yanı sıra, USD, Euro, altın cinsi üzerinden de açılabilmektedir. Bu hesaba sahip olmak için hesabınıza yatırmanız gereken minimum tutar 1000 TL ya da bu değerde diğer döviz cinsleridir. Her ay düzenli ödeme yapmanız bu hesaplarda genellikle zorunlu değildir. Dilediğiniz zaman ödeme yapabilirsiniz. Kar dağıtımları ise yıllık olarak yapılmaktadır. Bu tarz banka hesapları vadeli olduğu için, vade zamanından erken şekilde kapatmayı düşünürseniz Albaraka Türk tarafından size verilen karın %50’si geri alınmaktadır. Her hesap için hesabınıza yatırılması gereken bir tutar söz konusudur. Bu da görüldüğü üzere değişkenlik göstermektedir. Albaraka Türk hesap açma işleminizden önce mutlaka site üzerinden ya da müşteri hizmetlerinden bu limitleri öğrenebilirsiniz.

93%
İnceleme
  • Kullanıcı Deneyimi

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.