QNB Finansbank İnternet Bankacılığı kullanımı ve şifre alma

133

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı kullanımı ve şifre alma – Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan QNB Finansbank, bankacılık işlemlerinde dünya teknolojisine ayak uydurarak sadece şube bazlı ya da telefon bankacılığı hizmeti vermek yerine aynı özeni ve titizliği internet bankacılığı hizmetine de yansıtmıştır.

Artık internetin ve akıllı telefonların hayatımızda bu kadar yer almasının elbette ki hayatımızı kolaylaştırıcı ve zamandan tasarruf sağlayıcı yanları olacaktır. En önemli yararı ise hayatımızı etkileyen finansal konularda her an yanımızda olması ve her an ulaşılabilirliğinin bulunması. Tabi ki QNB Finansbank internet bankacılığı kullanımı için bazı şartlar sunmuş ve bazı hizmetlerini internet bankacılığı başlığı altında toplamıştır.

 

QNB Finansbank internet bankacılığı nedir?

QNB Finansbank internet bankacılığı belirli bankacılık işlemlerinin internet vasıtası ile telefon, bilgisayar ya da tablet ürünleri aracılığıyla yapılmasıdır. Kullanıcıların en büyük korkusu bu hususta herhangi bir güvenlik açığının bulunup bulunmadığı hakkındadır.

İnternet bankacılığı sistemleri bağlı bulunduğu bankanın güvenlik sistemi tarafından aynı önem arz edilerek oluşturulmuştur. Birçok işlemde sizlerden sürekli şifre istenir ve belirli aralıklarla da bu şifreleriniz değiştirilerek güncellenir. Teknolojinin elbette ki zararları olsa da kontrol altında tutulduğu takdirde hayatımız büyük ölçüde kolaylayacaktır.

 

İnternet bankacılığı nasıl aktif edilir?

İlginizi Çekebileceğini Düşündük

QNB Finansbank internet bankacılığı aktif edilmesi için öncelikle QNB Finansbankta bir hesabınızın bulunması gerekiyor. Eğer hesabınız yok ise herhangi bir QNB Finansbank şubesine giderek yalnızca kimlik bilgileriniz ile hesabınızı kolaylıkla açabilirsiniz. Bireysel müşteri temsilcileri büyük bir titizlikle sizlere yardımcı olacaklardır. Hesabınızı açtınız ya da daha öncesinde aktif bir hesabınız bulunuyorsa yine en yakın QNB Finansbank şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisi yardımı ile internet bankacılığını aktif hale getirmek istediğinizi iletebilirsiniz.

Bu isteğiniz sonrasında güncel telefon bilginizin girişi yapılacak ve telefonunuza bankadan bir kod gönderilecek. Bu gönderilen kod internet bankacılığının aktif olması için telefonunuzun bankaya kayıtlandığını gösteriyor. Bu kayıt sonrası artık akıllı cihazlarınızdan uygulamayı indirip ya da internetten QNB Finansbank internet bankacılığına giriş yaparak bu hizmeti kullanabilirsiniz. Unutmamanız gereken bir konu da internet bankacılığı şifresinin telefonunuza gönderilmesidir. Bu bir defaya mahsus bir işlemdir ve yine şubeden yapılması gerekmektedir. İnternet bankacılığına kimlik numaranız ve bankanın cep telefonunuza gönderdiği giriş şifresi ile sistemi kullanır hale gelebilirsiniz. İlk giriş yaptığınızda şifre değiştirme ekranı çıkacak ve bankanın size vermiş olduğu şifreyi değiştirmenizi isteyecektir. Böylelikle güvenlik açığı bulunmayıp dilediğiniz şifreyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Unutmamanız gerekmektedir ki şifreniz size özel ve başkaları tarafından bilinmiyor olmalıdır.

 

QNB Finansbank internet bankacılığında yapılabilecekler

İlk olarak hesaplarınızı kontrol edebilir hesaplarınız arasında para transferi yapabilirsiniz. Kendi hesaplarınız arasında transfer yapabileceğiniz gibi bir başkasının hesabına da İban no ya da hesap no ile para transferi yapabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken en önemli husus kendi bankanız içerisinde 7 gün 24 saat transfer yapabilir ve maksimum yarım saat içinde para aktarabilirsiniz. Yalnızca başka bir banka hesabına para transfer etmek isterseniz bunu saat 16.30 öncesinde yapmanız gerekmektedir. Çünkü merkez bankası kaynaklı para aktarımlarında işlem bir sonraki güne yani mesai başlama saati itibari ile aktarılır.

İnternet bankacılığından aynı zaman da faturalarınızı da kolaylıkla ödeyebilir ya da otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylelikle fatura zamanlarınızı siz unutsanız da dahi bankanız hesabınızda para olduğu müddetçe ödemeyi gerçekleştirecektir sizlerde gecikmeden kaynaklı ekstra ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız.

QNB Finansbank internet bankacılığından soldaki menü kısmındaki başvurular bölümünden kredi kartı ya da kredi başvurularına da başvurabilirsiniz. Başvurunuzu yaptığınızda bilgileriniz sistemde kayıtlı olacak şekilde incelenip kısa bir süre içerisinde tarafınıza gerekli bilgi verilecektir. Artık şubeye gidip, sıra bekleyip herhangi bir başvuruda bulunmanıza gerek yok. Krediniz onaylandığı takdirde şubeye gidip tanımlanan parayı gişeden temin edebilirsiniz. Zamandan tasarruf etmek ve kaliteli bir hizmet için QNB Finansbank internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.