18 Yaş altı hesap açan bankalar ve Hesap avantajları!

 • Yayınlanan: Soru-Cevap


 • Yönetici
  #3414

  18 Yaş altı hesap açan bankalar ve Hesap avantajları – 18 yaşını doldurmadan bankalardan hesap açmak bir hayli zahmetli bir iştir. Genelde bankalar 18 yaş altında olan kişilere tek başlarına hesap açmaz.  Hesap açmak için velinizle bankaya gitmeniz gerekiyor. Günümüz teknolojisi ile artık gençler 18 yaşına varmadan finansal özgürlüğüne kavuşabiliyorlar.  Gerek internet girişimleri olsun gerek gerçek hayatta ki yatırımlar büyük paralar kazanbiliyor.

  Tabi sadece girişimciler değil aynı zamanda öğrencilerde 18 yaş altı hesabına ihtiyaç duyuyorlar. Para alıp göndermek, para biriktirmek için artık bankalar en güvenilir yerler olmasına rağmen gençler için bugüne kadar herhangi reform yapılmamıştır.

  Tabi tüm bankaları kapsamıyor bazı banklar 18 yaş altındakilere hesap açma izini veriyor. İşte 18 yaşından küçüklere hesap açan bankalar!

  İş Bankası İlk İmza Hesabı

  Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan aynı zaman en yaşlı bankalardan olan iş bankası İl İmza hesabı ile 12- 18 yaşları arasında ki kişilere hesap açma imkanı tanıyor.  Hesabı açmak için bir iş bankası şubesine Veliniz veya vasiniz ile gitmeniz yeterli olacaktır. Veliniz ve vasiniz bankaya bir talimat vermesi koşulu ile banka hesabınızı açabilir ve hesabınız kontrolü tamamen sizin elinizde oluyor.

  [caption id="attachment_3415" align="alignnone" width="750"] 18 Yaş altı hesap açan bankalar ve Hesap avantajları![/caption]

   

  Vakıfbank Junior Hesabı!

  Devlet bankalarından biri olan Vakıfbank gençler için Junior hesabı uygulamasına geçmiş bu hesapla ile 18 yaşından küçük gençler için hesap açma imkanı tanınmaktadır.  Junior hesabı açmak için anne veya babanızla herhangi bir Vakıfbank Şubesine giderek hesap açtırabilirsiniz.

  Açacağınız hesaba ek olarka banka kartı verilmekte, ister alışverişlerde isterniz başka harcamalarınız için kartınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca Junior hesabı ile yatırım fonları satın alıp yatırım dahi yapabilirsiniz.  Junior hesabına sahip olan gençler 18 yaşına kadar herhangi bir hesap işletim ücreti ödemez.

  Akbank exi26 Hesabı

  Akbank’tan gençler için ama 16 yaşından büyükler için bir hesap uygulamasıdır.  Exi26 hesabı ile gençlere özel avantajlardan yararlanabilir havalerlerde ücret ödemez, eğitim kredisi alabilir ve Akbank Arife Tarife hizmetinden faydanlanabilirsiniz.  Yaş aralığı ise 16-17’dir.

  Başka bankalardan hesap açtırmak isteyen gençler velileri ile bir banka şubesine giderek hesap açtırabilirler.  18 yaş altı hesaplara ayrıca öğrenci hesabı da denilmektedir. Bu tür hesaplardan genelde 18 yaşına kadar hesap işletim ücreti alınmaz ve bir çok avantaj sağlanır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.