Garanti Bankası Çiftçi ve Tarım Kredisi Başvurusu

28

Garanti Bankası Çiftçi ve Tarım Kredisi Başvurusu -Günlük hayatımızda ya da iş yaşamımızda maddi ihtiyaçlarımızı karşılamak için kredilere gereksinim duymaktayız. Bu anlamda çoğu banka çeşitli kredi tipleriyle müşterilerine alternatif hizmetler sunuyor. Bu bankalardan bir tanesi olan Garanti Bankasının çiftçi kredisi ise bu yazımızın konusu olacak. Makalemizde siz değerli okurlara Garanti Bankası tarafından verilen tarım kredisi hizmetlerinden bahsedeceğiz.

Garanti Bankası Kredi Çeşitleri

Garanti Bankası’nın tarımla uğraşan işletme ya da bireylere tarım alanında yapacakları yatırımlarda ihtiyaçlarını ekonomik açıdan desteklemek için sunduğu birçok kredi olanağı mevcut. Bankanın başlıklar altında topladığı tarım kredileri ise şu şekilde:

Tarım Destek Kredisi

Üreteceğiniz ürünler için gerekecek masraflarda nakliye ve işçilik de dahil olmak üzere benzer tüm masrafların karşılanmasına yönelik bir tarım kredisi türüdür. Çiftçi kredisi başvurusu yapanların en çok tercih ettiği tarım kredisi türüdür.

Alternatif Üretim Teknikleri Kredisi

Son zamanlarda İyi Tarım Uygulamalarıyla, Organik Tarım gibi yeni tarımsal üretim şekillerinin yaygınlaşması sayesinde, çiftçi ya da işletmelerin gereksinimlerini için ekonomik desteğin sağlanması adına sağlanan bir Garanti Bankası tarım kredisidir.

Traktör ve Biçerdöver Kredisi

0 kilometre veya ikinci el, üç yaşına kadar olan biçerdöver, traktör gibi tarım araçlarının ekonomik desteğinin sağlanması adına verilen bir kredidir. Satın alacağınız aracın değerinin en fazla %70’i oranında kredi olanağı sunulur.

Oto Kredisi

Tarım işletmelerine verilen bir tür kredi çeşididir. İşiniz için satın alacağınız bir binek araç için bu vasıtanın değerinin % 70’ine kadar kredi olanağı sunulmaktadır.

Sera Kredisi

Sera yapmak ya da seranın düzenlenmesi adına yapılacak harcamalarda ekonomik destek sağlamak için verilen bir tarım kredisi türüdür. Faturadaki değerin %70’i kadar kredi olanağı sunulur.

Besicilik Kredileri

Besicilik işiyle uğraşan müşterilere büyükbaş ve küçükbaş alımlarında ya da bu hayvanlar için yapacakları olası harcamaların ekonomik desteğinin sağlanması için verilen kredi türüdür.

Süt Sığırcılığı Kredileri

Küçükbaş veya Büyükbaş hayvan yetiştiren işletme ya da kişilerin hayvan satın alımları ya da sığırcılık alanında sayılan her çeşit maliyetleri için ekonomik destek sağlanması için verilen tarım kredileridir.

Tarımsal Makine Ekipman Kredisi

Bitkisel üretim ya da hayvansal üretim çalışmalarında (su ürünleri dahildir) kullanılan her çeşit alet, ekipman ve makine satın alımı için, ekonomik ihtiyacın karşılanması adına verilen bir Garanti Bankası kredisidir.

Garanti Kredi Başvuru Yolları

Tarım ve hayvancılık faaliyetleriniz için garanti bankası çiftçi kredisi almaya karar verdiyseniz nasıl başvuru yollarından da bahsedelim. Garanti Bankası kredi başvurusu açısından en rahat bankalardan bir tanesidir. Banka, müşterilere başvuruda kolaylık sağlamak adına pek çok başvuru alternatifi yaratmıştır. Bu yollar, internet ile anında başvuru, Garanti E-kredi başvurusu, sms yoluyla garanti sms kredi başvurusu, atm kredi başvurusu olmak üzere çok çeşitlidir. Başvuruların nasıl yapılacağından ayrı ayrı bahsedelim;

E-kredi ile başvuru

Garanti bankasına i-imzayla kredi için başvuru yapmak niyetindeyseniz, garanti kredi başvuru sayfasından, T.C. kimlik numarası ile cep telefon numarasını girerek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzun sonucu cep telefonunuzdan size bildirilecektir.

5 dakikada SMS ile başvuru

Garanti Bankası tarım ve ihtiyaç kredilerine cep telefonlarından kısa mesaj göndererek de başvurabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı, talep ettiğiniz kredi miktarını, vadesini ve aylık net gelirinizi(belgelenebilir olmalı) TL cinsinden birer boşluk bırakarak yazıp 3390’a SMS ile gönderin. Sonuç cep telefonunuza iletilecektir. Örnek olarak: 13788431318 20000 12 3000

 

ATM ve İnternet Başvuruları

Tarım ve hayvancılık etkinliklerinizle ilgili olarak garanti bankası çiftçi kredisi başvurusu yapabileceğiniz diğer yollardan bir tanesi de ATM cihazlarıyla mümkündür. Garanti Bankası bankamatiklerinden kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Garanti Bankası müşterisi değilseniz bankamatik menüsünde bulunan’ GİRİŞ’ butonuna basıp ‘Kartsız İşlem’ isimli menüden Bireysel Destek Kredisi Başvurusu seçeneğini kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Eğer bankanın müşterisiyseniz kart şifrenizi girmenizin ardından ‘Diğer İşlemler’ menüsünden Bireysel Destek Kredisi Başvurusu seçeneği ile kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İnternet ile kredi başvurusu

Garanti Bankası İnternet Şubesi ile kredi başvurusu yapabilir, krediyi şubeye gitmeye gerek kalmadan anında kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Garanti İnternet kredi başvuru sayfasından, T.C. Kimlik numarası ya da müşteri numarası ile başvuruda bulunmak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.