Garanti Bankası Hesap Açma ve Merak edilen 8 Husus

11

Garanti Bankası Hesap Açma ve Merak edilen 8 Husus – Bankalarda müşterilerin kullanımı için mevcut birçok hesap bulunmaktadır. Bankalardan hesap açma işlemi için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Bu hesaplar para çekme ve yatırma işlemi için ya da parayı mevduat hesabı dediğimiz belli bir süreliğine belli bir miktarın durması için kullanabilirsiniz.

Garanti bankası hesap açma işlemleri ile ilgili müşterilerine ve müşterisi olmak isteyen kişilere e-vadeli hesap, vadeli hesap, altın vadeli hesap ve çok para birikimli hesap gibi mevduat ürünlerini sunmuştur. Hesap açma işlemleri için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar ve tamamlanması gereken bazı belgeler bulunmaktadır.

Belirlediğiniz bir banka ve hesap çeşidi ile alakalı olarak müşteri hizmetleri numarasını arayarak yetkili ile görüşebilir, size yakın bir banka şubesine giderek bireysel müşteri hizmetleri yetkilisi ile konuşabilir ya da internet üzerinden online olarak halledebilirsiniz.

Garanti Bankası Mevduat Hesapları

Garanti Bankası hesap açma işlemleri için müşterilerine farklı çeşitlerde seçenekler sunmuştur. Vadesiz tl hesabı, vadesiz döviz hesabı, e-vadeli hesap, vadeli tl hesabı, vadesiz döviz hesabı, çok para birimli hesap ve biriktirdiğini ödeyen mevduat gibi farklı hesaplara sahiptir. Garanti Bankası vadesiz hesap açma işlemi içinde tl hesabı ve döviz hesabı olmak üzere 2 farklı kategori vardır.

Detaylı bakacak olursak vadesiz tl hesabı kart işlemleri, para çekme, fatura ödeme, havale ve EFT işlemleri için kullanılabilmektedir.Bu hesabı açtırdığınız zaman otomatik olarak paracard sahibi olursunuz.Bu hesap ile ayrıca acil nakit ihtiyacını karşılamak için avans hesap ve paranızı otomatik olarak yatırıma çeviren elma hesabına da sahip olursunuz.Vadesiz döviz hesabı yabancı para üzerinden birikim yapmak istiyorsanız ya yabancı para havalesi işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bu hesabı kullanabilirsiniz.

Bu hesap ile dövizini aynı tl gibi yatırıp çekebilirsiniz.Vadeli hesaplar içerisinde bulunan tl hesabında risksiz getiri sağlayabileceğiniz vadeli bir mevduat hesabıdır. Dilerseniz internete özel avantajlar sağlayan e-vadeli hesaba geçiş yapabilirsiniz. E-vadeli hesap aynı gün değerlenmeye başlayan ve istenildiği anda kullanılabilen esnek bir hesaptır.Burada tl ve yabancı para birimleri için avantajlı faiz oranları da mevcuttur.

E-vadeli hesap kullanımı için internet bankacılığı üzerinden hesaplar bölümü ve oradan da hesap açılışları kısmına girebilirsiniz ya da garanti cep bankacılığı ile bankacılık işlemleri sonra başvurular ve daha sonra da e-vadeli hesap seçeneğine tıklayarak bu seçenekten fayda sağlayabilirsiniz.Vadeli döviz hesabı da yine risksiz bir biçimde getiri sağlayabilecek bir yabancı para birimi hesabıdır.

Aynı şekilde dilerseniz internet bankacılığı ya da cepbank hesabı ile e-vadeli hesaba başvuruda bulunabilirsiniz.Çok para birimli hesap Türk Lirası, Euro, ABD doları, İsviçre Frangı ,İngiliz Sterlini gibi para birimlerinden 3 tanesini seçip bunların arasında kur oranlarına göre faiz kaybı olmadan faydalanmayı sağlayan hesaptır.

Garanti Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası yatırım hesabı açma konusunda genel olarak bir bilgilendirme yapmıştır.Bu bilgilendirme bankanın internet sitesine giriş yapıldığında sayfanın sol kısmında bulunan mevduat ve yatırım kısmında sıralı çıkan hesap çeşitleri içinde bulunmaktadır.

Evden halletmek istiyorsanız 444 0 333 numaralı Alo Garanti hattından destek alabilirsiniz ya da online olarak internet bankacılığını kullanarak hesap açmak istediğiniz bölüm ile alakalı başvuruda bulunabilirsiniz ya da akıllı telefonlar kullanıma sunulan Cep bankacılığı ile de bu işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası vadeli hesap açma işlemi de diğer bankacılık işlemleri gibi halledilmektedir.Bankaya yukarda belirtilmiş olan yollardan herhangi biri ile başvuru yaptıktan sonra hesap işlemi banka yetkilileri tarafından halledilir ve en geç 15 iş günü içinde kartınız verdiğiniz adrese gelir.Daha sonra kartınıza para yatırabilir, fatura ödeyebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

 Hesap Açmak için Gereken Belgeler

Garanti Bankası hesap açma işlemi 2 adımda yapılabilmektedir.Kendi adınıza bireysel başvuruda bulunabilir ya da bir başkası için bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Bireysel başvuru için gittiğinizde mutlaka yanınızda kimlik kartınız olmalıdır.

Orada size istediğiniz hesap için doldurulması gereken ve kişisel bilgilerinizin bulunacağı bir form verilecektir.Bu form eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulmalıdır. Garanti Bankası vadesiz hesap açma işlemi de diğer banka işlemleri gibi kolaylıkla yapılabilir.

Bu hesap ile vade süresi belirlemeden istediğiniz şekilde yatırım yapabilir bu sayede de hem paranızı değerlendirebilir hem de uygun faizli mevduat hesabından yararlanabilirsiniz.

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti ne kadar

Önceden bankalar tarafından müşterilerinden belli bir miktar hesap işletim ücreti alınırdı.Bankalardan hesap açma işlemi sonucunda karşımıza çıkan bu masraflar yılda 2 kez alınmaktadır.

Bu 2 dönem genellikle ocak ve temmuz ayı olarak hesaplanmaktadır.Bu 2 dönemde eğer ücret tahsil edilemezse bakiye durumuna göre kısmi olarak alınmaktadır. Bazı koşullar belirlenmiştir ve bu kişilerden tahsilat ücreti alınmamaktadır.

Vadesiz tl  hesap ekstresi bireysel müşteri, şahıs firmaları için 1.54 tl ve ticari tüzel müşteri hesapları için 5 tl, vadesiz döviz hesap ekstresi için de firma ortakları ve şahıs firmaları için 0.45 euro ve koniler için 2 euro gibi bir hesap ücreti biçilmiştir. e-ekstreye geçerek bu masraftan kurtulabilirsiniz.

Garanti Bankası Biriktiren Hesap

Garanti Bankası biriktiren hesabı ile para birikimi olmayan para biriktirmekte zorlanan ve para biriktirmek isteyen insanlar için oluşturulmuş bir hesaptır.Bu yüzden temel olarak insanların para biriktirmelerini sağlama amacı gütmektedir.

Badesiz olarak çalışan bu hesap için istediğiniz zaman dilimi ve aralıklar ile istediğiniz kadar miktarı hesabınıza yatırabilir ve zaman geçtikçe artan birikiminizi görebilirsiniz.Bu konu ile alakalı Garanti bankası biriktirdiğini ödeyen mevduat adlı bir hesap kurmuştur.Bu hesap içinde sabit faizli ve değişken faizli olmak üzere 2 farklı hesap mevcuttur.

Garanti Bankası altın biriktiren hesabı ile altın şeklinde yatırım yapabilir ve bunu vadesiz tl ya da dolar hesabınız ile gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Altın Hesap Nedir?

Her bankanın bünyesinde vadeli ve vadesiz olmak üzere birçok hesap türü bulunmaktadır.Ayrıca bazı özel hesaplar da bulunmaktadır. Garanti bankası altın hesabı da bu özel hesaplardan birisidir.Bu hesap için altın alma ve satma işlemlerinizi vadesiz tl veya döviz hesabı ile gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir çalınma riski olmadan güvenle altın biriktirmenizi sağlayan bir hesaptır.

Garanti bankası altın hesabı için belirlenen minimum miktar net 1 gram altın ve maksimum miktar net olarak 3000 gram altındır.Bu hesap için faiz işletilmemektedir.Herhangi bir miktar hesap işletim ücreti de alınmamaktadır.

Garanti Bankası Diğer Mevduat Hesapları

Garanti Bankası biriktiren hesabı, vadeli hesaplar ya da vadesiz hesaplar haricinde çok para birimli mevduat hesabı isimli farklı bir mevduat hesabı da bulunmaktadır.Bunun için türk lirası, amerikan doları, ingiliz sterlini, isviçre frangı ya da euro para biriminden 3 ü arasında değişim yapılabilmektedir.

Garanti Bankası dönüşümlü mevduat hesabı sayesinde istediğiniz zaman ve istediğiniz miktarda herhangi bir faiz kaybı yaşamadan para birimleri arasında dönüşüm yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Mevduat Hesabını Kapatma İşlemi

Garanti Bankası hesap açma işlemleri konusunda yapılan işlemler benzer sırayla hesap kapatma işlemlerinde de uygulanmaktadır .Kimlik ya da ehliyet gibi bir belge ile Garanti Bankası şubesinden birine gidebilir ve hesabınızı kapatabilirsiniz. Aynı şekilde müşteri hizmetlerini arayarak da hesap kapatma işlemi için temsilcilerden birisi ile görüşme yapabilirsiniz. Ayrıca kullanılmayan yani hesap hareketi olmayan 180 günlük hesaplar da otomatik olarak kapatılmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.