Havale EFT Ücreti Almayan Bankalar 2017

9

Havale EFT Ücreti Almayan Bankalar 2017 – Bankacılık işlemleri ve yöntemleri çerçevesinde işlemleriniz farklılık gösterebilmektedir. İşlemleri gerçekleştirebileceğiniz zaman aralıkları ve yatırım tutarları gibi farklılıkların haricinde bankalar arasında da birçok konuda değişkenlik söz konusudur.

İnsanlar da banka seçimi yaparken, işlem hızı, ürün çeşitliliği, müşteri hizmetleri ve masrafsız bankalar gibi özelliklere bakarak tercihte bulunuyorlar. Sizler de bu bankaları ve uygulamalarını kullanarak aradığınız komisyonsuz işlemlere ulaşabilirsiniz.

Bankalarda En Çok Kullanılan İşlemler

Bankalar kapsamında bireysel, ticari, kurumsal ve KOBİ sınıflandırmaları çerçevesinde yatırım işlemleri, kredi kartı, bireysel ya ticari kredi, ihtiyaç kredisi, ödeme işlemleri,  havale/ EFT gibi imkanlar bulunmaktadır. Hem bireysel hem de tüzel kişiler kredi kartı, banka kartı ve havale/ EFT işlemini çokça kullanmaktadır.

Her bir işleminizden ise birtakım kesintiler olmaktadır. Özellikle havale ve EFT gibi işlemleri sık sık yapan kişilerseniz, bu masraflardan kurtulmak ya da masrafsız bankalar bulmak sizin için iyi bir çözüm olacaktır.

Bu işlemler aynı zamanda en çok kullanılan işlemlerden olduğu için birçok insan bu ücret uygulamalarından şikayetçi durumdadır. Bu durumdan kurtulmak elbette mümkündür, bazı bankaların oluşturduğu özel sistem ya da paketlerle bu işlemlerinizi ücretsiz yapabilirsiniz.

Bankaların EFT Ücretleri 2017

Havale işlemleri, aynı banka kullanıcıları arasında yapılan finansal işlemleri kapsamaktadır. EFT’de ise, aynı işlemler sizin kullandığınız banka dışındaki kullanıcılara yatırım yapma olanağı sağlamaktadır. Havale işlemleri genel itibariyle 7/ 24 kesintisiz olarak yapılabilirken, EFT işlemleri ise çoğunlukla mesai saatleri içerisinde, saat 16.30 ya da 17.00’ye kadar gerçekleştirilmektedir.

Bankalar havale ve EFT işlemlerinizde 1 TL ile 6 TL arasında değişen EFT ücretleri almaktadır. Bu EFT Ücretleri mobil ve internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemlerdir. Şubeden ATM’den telefon bankacılığından yapılan EFT İşlemleri oldukça yüksektir. Ayrıca sahip olduğunuz hesaplar üzerinden de yıllık ya da 6 aylık gibi periyotlarla işletim ücreti alınmaktadır. Ayrıca hesap işletim ücreti almayan bankalara bakınız. Bu noktada EFT ücreti almayan bankalar oldukça merak edilmektedir.  Genellikle dijital bankacılık, mobil uygulamalar ya da şubesiz bankacılık denilen bankanızın diğer uzantıları havale ve EFT’de işlem ücreti istememektedir.

Havale/ EFT Ücreti Almayan Bankalar

Finansbank, Yapı Kredi, TEB, HSBC ve ING bankalarına ait beş adet bankacılık uygulaması bulunmaktadır. Bunlar kapsamında hiçbir işleminizden ücret talep edilmemektedir.

Öncelikle bu sistemlerden en çok kullanılan ve hala da popüler olan şubesiz bankacılık uygulamalarından biri Finansbank’a ait olan Enpara’dır. Enpara, sadece sitesi üzerinden müşterilerine hizmet veren bir uygulamadır ve üye olduktan sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Komisyonsuz para çekme imkanı gibi ücretsiz EFT imkanı da sunmaktadır. Diğer bir şubesiz bankacılık örneği de Yapı Kredi’nin NUVO’sudur.

Yüksek faiz fırsatıyla ön plana çıkan site, havale ücreti almayan bankalar arasında yerini almaktadır. Aynı zamanda ücretsiz EFT sağlayan ve hesap işletim ücreti bulunmayan sitelerden de biridir. Üçüncü bir uygulama ise, HSBC’ye ait olan Büyük Adım sistemidir. Ücretsiz günlük bankacılık hizmeti sunan bu sistemde, HSBC Advange hesabı olan müşterilerden hesap işletim ücreti, para transfer ücreti gibi ek ücretler alınmamaktadır.

Ayrıca, günün istediğiniz saatinde ücretsiz transfer yapabiliyorsunuz. Bir sonraki sistem ise, ING kapsamında bulunan Günlük Paket uygulaması. Bu hesaba sahipseniz hiçbir havale ve EFT ücretine tabii olmazsınız. Son olarak TEB’in CepteTEB’i ile dijital bankacılık üzerinden gerçekleştirdiğiniz havale ve EFT işlemlerinizden de hiçbir ödeme talep edilmemektedir.

Son olarka Kuveyt Türk müşterilerinden EFT Havale ücreti almamaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.