İş Bankası EFT Saatleri

0 102

İş Bankası EFT Saatleri ve ücretleri 2017 – Ülkemizin ilk ulusal bankası olma özelliğini elinde bulunduran İş Bankası, tüm bankacılık kanallarında müşterilerine EFT hizmeti vermektedir.

Şubelerinin dışında ATM noktalarında da EFT hizmeti veren İş Bankası, Maximum kredi kartına sahip müşterilerinin de kredi kartlarıyla EFT yapabilme imkânı vermektedir.

Dileyen kişiler 0850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığı hizmetinden faydalanabilir ve müşteri temsilcisi yardımıyla EFT işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Verilecek düzenli EFT talimatlarıyla bir sonra ki EFT işlemleri için IBAN, isim soyadı bilgilerini girmeden sadece EFT tutarının belirlenmesiyle çok kısa bir sürede EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

EFT Hangi Saatler Arasında

İş Bankası EFT Saatleri olarak 09.00 ile 17.00 saatleri arasında belirlemiştir. EFT saatleri içerisinde yapılacak EFT işlemleri çok kısa bir süre zarfında tamamlanıp alıcısının hesabına EFT tutarını aktarmaktadır.

İş Bankası, yapılan EFT işlemlerini müşterilerin takip edebilmesi için internet bankacılığı sisteminde yer alan EFT Takip bölümünü ve 0850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığı sisteminde yer alan para transferleri takip bölümünü müşterilerinin hizmetine sunmuştur.

Saat 17.00’ye kadar olan tüm EFT talimatları gün içersinde işlem görüp, para transferi alıcını hesabına aktartılmaktadır.

EFT Ücretleri

İş Bankası EFT komisyon ücretleri gönderilen yerlere göre değişiklik göstermektedir. Banka şubelerinden yapılacak EFT’lerde İş Bankası hesaptan ve kasadan yapılacak işlemlere göre 45 ile 380 TL arası EFT komisyon ücreti almaktadır.

Banka şubelerinden düzenli EFT talimatı verenler ise 6.5 TL EFT komisyon ücreti ödemektedir.

İş Bankası ATM noktalarından yapılacak EFT işlemlerinden alınan komisyon ücretleri banka şubelerine göre daha cazip olup 8.5 TL ile 12 TL arasında değişen komisyon ücreti almaktadır.

İş Bankası internet ve mobil bankacılık sistemlerini kullanıp EFT yapanlar 4 TL komisyon ücreti ödemektedirler. Yine internet ve mobil bankacılık üzerinden saat 16.00’dan sonra yapılan ve geç EFT olarak adlandırılan işlemlerden banka 6 TL komisyon ücreti almaktadır.

KKTC faaliyet gösteren İş Bankası şubelerinden yapılacak EFT hizmetlerinde uluslararası EFT işlemi göreceği için uygulanan EFT ücretlerine ilaveten 10 ile 25 TL arası ekstra ücret tarifesi uygulanmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.