İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırma

1 425

İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırma hizmeti, İş Bankası müşterileri ve diğer banka müşteri şeklinde 2 farklı şekilde işlem görmektedir. Türkiye İş Bankası müşterisiyseniz ve İş Bankası kredi borcu yapılandırma hizmetini kullanmak istiyorsanız açık bir kredinizin olması gerekmektedir.

Diyelim ki İş Bankası’ ndan bir taşıt kredisini %1.40 faiz oranıyla kullandınız.  Bugünkü İş Bankası taşıt kredisi faiz oranlarının %1.25 olduğunu varsayalım. Böyle bir durumda İş Bankası kredi borcu yapılandırma hizmetini tercih ederek faiz oranında yaşanan bu düşüşü lehinize çevirebilirsiniz. Bu durumda yeni faiz oranınız %1.25 olacak ve kalan ödemeleriniz %1.25 üzerinden işlem görecektir.

İş Bankası kredi borcu yapılandırma hizmetini başka bankalardan kredi çekmiş kişiler de kullanabilir. Bunun için öncelikle Türkiye İş Bankası hesabınız olması gerekmektedir. Yapılandırma talebiyle gittiğiniz şubede adınıza hesap olup olmadığına bakılacak ve hesabınızın olmaması durumunda yeni bir hesap açılacaktır.

Eğer mevcut bir İş Bankası hesabınız varsa İş Bankası kredi borcu yapılandırma işlemleriniz daha kısa sürede tamamlanabilir. Böyle bir durumda krediniz ve ödeme durumunuz analiz edilecek ve size olumlu ya da olumsuz bir cevap sunulacaktır. Borç yapılandıma  talebiniz olumlu bulunursa kredi taşıma sözleşmesi imzalamanız ve borcunuzu bu şekilde İş Bankası’na taşımanız gerekecektir.

Yapılan son düzenleme ile kredi yapılandırma vadesi bir kereliğine 72 aya kadar çıkarılmıştır.

Bazı banka müşterileri, kredilerini ödeyemedikleri için dosyaları icra takip birimlerine aktarılır. Böyle bir durumda bankanın icra takip birimi tarafından sık sık aranacağınızdan emin olabilirsiniz.

Borcunuzu ödeyebilmeniz için size farklı seçenekler sunan icra takip yetkilileri, istemeniz durumunda kredi borcu yapılandırma hakkından faydalanmanızı sağlayabilirler. Böyle bir durumda İş Bankası’ndan çekmiş olduğunuz kredi borcunuzu yeni bir faiz oranı üzerinden yapılandırabilirsiniz. ,Borç yapılandıma, 12 aya kadar kullanılabilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

1 yorum

  1. Leyla Selim diyor

    evet yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.