iş bankası kredi hesaplama yapma

0 138

iş bankası kredi hesaplama – iş bankası alacağınız kredi türüne göre hesaplama imkanı tanımaktadır.  Kredi alacaksınız ancak alacağınız krediyi geri ödemesi  ne kadar olacak, kredi miktarınızı, kredi faiz oranını, ve vadesini belirtmeniz durumunda kredi hesaplama aracı size geri ödemesi, aylık ödemeleri ayrıntılı olacak verecektir.

İş bankası kredi hesaplama aracını kullanırken tabi dikkatli olmanız gereken konular vardır. Öncelikle hangi kredi türünü alacağınızı kesin olarak bilmeniz gerekiyor. İhtiyaç kredisi mi? Taşıt kredisi mi? Ev kredisi mi alacaksınız . Bunu belirledikten sonra Çekeceğiniz kredi miktarını belirliyorsunuz. Ayrıca üst tarafta yer alan kampanyalar kısmında güncel kampanyalardan mı çekeceksiniz. Güncel kampanyalarda faiz belirli olduğu için ayrıca faizi girmenize gerek kalmayacaktır. Eğer kampanyalardan değilde kredi faiz oranını biliyorsanız kredi faiz oranını giriyorsunuz, Kredi tutarı ve kredi vadesini, kredi taksit sayısını yazmanız halinde kredi hesaplama aracı hemen aylık taksit oranınızı yazacaktır. Diğer sekmede de kredi tutarı hesaplama yapılacaktır. Kredi taksitlerini göre kredi tutarınız hesaplanacaktır.

ihtiyaç kredisi hesaplama

iş bankası Kredi hesaplama aracında ilk sekme ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisi sekmesinde  sağ tarafta krediler bölümü var, o bölümdeki ok işaretine tıklamanız halinde karşınıza güncel kampanyalar çıkacaktır. Eğer yapacağınız başvurular bu kampanyalarda biri ise işaretleyin. bu şekilde ayrıca faiz oranı girmenize gerek kalmayacaktır. Hesaplama aracı kampanya ya göre hemen ayarlanacaktır. Siz son rötuşları kendinize göre yaparak “hesapla” tuşuna tıklayınız. Vade sayısına göre aylık taksit tutarınızı hesaplayacaktır. ve geri ödeme tutarını da hesaplayacaktır. Size sadece  Kredi tutarı hesaplaması yapmak istiyorsanız”Kredi tutarını Hesapla” sekmesine geçiş yapınız. oradan aylık taksit tutarını ve taksit sayısını girmeniz halinde hesaplama işlemini gerçekleştirecektir. hesaplama aracında en altta örnek ödeme planını görebileceğiniz gibi oradan direkt olarak kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

ihtiyaç kredisi Taksit sayısı 36 aydan 48 aya çıkartılmıştır.

Taşıt Kredisi Hesaplama

iş bankası kredi hesaplama aracında Taşıt kredisi hesaplama modülü de bulunmaktadır.ikinci sekmeye ihtiyaç kredisinin hemen yanında yer almaktadır. arama logolu, ona tıklayınız. Öncelikle çekeceğiniz kredi 0 araç kredisi mi , 2. el araç kredisi mi? hesaplama aracının sağ tarafından yer alan kredi bölümünden seçiniz, faiz oranını sizin belirleyebileceğiniz gibi otomatik olarak güncel kredi faizini bırakabilirsiniz.

Faiz oranından sonra aşağıda ki kredi miktarını ayarlayın, en son adımda taksit sayısını girin ve “hesapla” butonuna tıklayınız.  hesaplama aracı hemen karşınıza hesaplanmış, taksit sayısı, ve geri ödeme tutarını hesaplayacaktır. Kredilerde BSMV tahsis ücreti de hesaplandığını belirtelim. diğer masrafları karşınıza çıkararak örnek ödeme tablosunu da aşağıda görebilirsiniz.

Taşıt kredisinde kasko zorunluğu olduğu için kredi alırken çok iyi hesaplama yapmanız gerekebilir, bazen ihtiyaç kredisi taşıt kredisine göre daha avantajlı olabilmektedir.

ev kredisi hesaplama

İş bankasından ev kredisi almak istiyorsanız, hesaplama aracında yer alan ev kredisi sekmesine geçiş yapmanız gerekmekte, sağ tarafında yer alan “konut kredisi finansmanı” “ev kredisi kampanyası” kampanyalarından veya güncel kampanya varsa size uygun kampanyayı seçerek hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Çekeceğiniz kredi miktarını da belirleyin, aşağıdaki en son adımda kredi vadesi giriniz, ödeme sıklığınızı, yani aylık mı ödeyeceksiniz, 2 ayda bir mi, 3 ayda bir mi ödeme yapacağınız seçtikten sonra, ödeme erteleme bölümünde ödemenizi ertelemek istiyorsanız, kaç ay erteleyeceğinizi belirliyorsunuz. Eğer istemeniz halinde balon ekleme bölümünü ekleyerek hesaplamanızı daha sağlık sonuçlar elde edebilirsiniz.

“hesapla” butonuna tıklayınız, karşınıza hemen hesaplama işlemleri çıkacaktır. Kredi tutarı, kredi vadesi, aylık taksit ve geri ödenecek tutarın yanında alınacak masraflar şu şekilde karşınıza çıkacaktır. is-bankaski-ev-kredisi-hesaplama

Bu ücretler kredi tutarınıza göre belirlendiğini  hatırlatalım.

94%
İnceleme
  • Kullanıcı Memnuniyeti

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.