İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

0 292

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu – Türkiye’de bireysel ve ticari bankacılık hizmeti sunan en büyük banka olan İş Bankası 1924 yılında Atatürk’ün yönlendirmesiyle kurulmuş ve Türk insanına kaliteli bankacılık hizmeti vermeyi amaçlamamıştır. Bu amaca yönelik olarak sunduğu kredi kartı hizmetleri de oldukça kapsamlıdır. Türkiye’de 200.000’den fazla üye işyeri ile hizmet veren banka, Maximum kredi kartları ile birçok kampanya düzenlemekte, indirimler ve taksitler sağlamaktadır. Ayrıca Maxi Puan hizmeti ile yaptığınız alışverişlerinizden değişen oranlarda puanlar kazanarak dilediğiniz zamanlarda puanlarınızı harcayabilmenizi sağlar.

İş Bankası kredi kartı başvurusu yapabilmek için herhangi bir şubeye gidebilir veya interaktif bankacılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Örneğin bankanın web sitesinde listelediği kartlara “Hemen Başvur” seçeneği ile T.C. kimlik numaranız, cep telefonu numaranız ve aylık ortalama net geliriniz ile hemen başvurabilirsiniz. Başvuru formunda belirttiğiniz telefon numarasından banka yetkililerince aranacak ve başvurunuzun tamamlanması sağlanacaktır. Telefon ile yaptığınız başvurunuzun onaylanması halinde bir sms ile şubeye davet edileceksiniz. Şubede bireysel müşteri temsilcisi size kart sözleşmesini verecek ve okuduktan sonra imzalamanızı talep edecektir. Ayrıca kimlik fotokopiniz, gelir durumunuzu gösteren güncel bir bordro veya beyanname ya da banka hesap özeti ibraz etmeniz de gerekmektedir. Tüm bu belgelerin yanında banka sizin kredi kartı başvurunuzu onaylamak için öncelikle kredi notunuzu değerlendirmeye alır. Kredi notu bankalar ile olan tüm finansal işlemlerinizden etkilenen bir puanlama sistemidir. Ödemelerini tam ve zamanında yapan, borçlarına sadık olan banka müşterileri bir nevi ödüllendirilerek yüksek notlar alır ve böylece yeni kredi ve kredi kartları için yapacakları başvurularda daha kolay sonuca ulaşırlar. Ama borçlarını düzenli ödeyemeyen, asgari tutarın altında ödeme yapan veya ödemelerini son ödeme gününe kadar gerçekleştiremeyenler bankalar nezdinde riskli müşteri grubunu temsil ederler. Türkiye’nin kredi notu ortalaması 1400’dir. Eğer sizin kredi notunuz bu ortalamanın üzerindeyse başvurularınızın onaylanma ihtimali daha yüksektir. Eğer notunuz bu değerin altında ise öncelikle kredi notunuzu yükseltmeye çalışmalısınız.

İş Bankası Kredi Kartları:

Maximum Kart:

İş bankası Maximum Kart Üye iş yerlerinde yapacağınız alışverişlerde taksit yapabileceğiniz, puan kazanabileceğiniz ve çeşitli kampanyalardan faydalanabileceğiniz çok fonksiyonlu bir kredi kartıdır. En önemli özelliklerinden birisi Müze Kart olarak kullanılabilmesi ve Kültür Bakanlığına bağlı müzeleri ayda bir kez ücretsiz ziyaret edebilmenizi sağlamasıdır. Ayrıca cinemaximum sinemalarından satın alacağınız sinema biletleri maximum kredi kartınız ile indirimli olmaktadır. Bu sayede kültürel ve eğlence faaliyetlerinize ayıracağınız bütçeyi düşürebilirsiniz.

iş bankası Maximum kredi kartının birçok çeşidi olmakla birlikte yıllık 54 TL’lik kart aidatından muaf olmak istiyorsanız Aidatsız Maximum kart talep edebilirsiniz. Aidatsız maximum kart ile maximum kartın sağladığı bazı avantajlardan faydalanamayabilirsiniz.

Maximiles Kredi Kartı

İş bankası Maximiles kredi kartı; Çok seyahat eden ve seyahatlerinde ayrıcalıklardan faydalanmak isteyen müşteriler için seyahat mili kazanmanızı sağlayan ve uçuşlarınızı bu miller ile ödeyebileceğiniz bir sisteme sahip olan Maximiles kartlar Türkiye’de ve tüm dünyada kullanılabilmektedir. Maximiles  kredi kartınız ile alışveriş yapabilir, yaptığınız alışverişlerinizden Maximil kazanabilir, nakit avans çekebilir, çektiğiniz nakit avansı taksitlendirebilirsiniz. Maximiles kredi kartı ile  ile isterseniz işlemlerinizi USD veya Euro olarak gerçekleştirebilirsiniz. Maximiles kartlar havaalanına transfer işlemlerinde ve de lounge hizmetlerinde özel indirimler kazanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.