İşCep Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

12

İşCep Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır? – İş Bankasının müşterileri için sunduğu hizmetlerden biri olan İşCep mobil uygulaması, tüm işlemlerinizi akıllı telefonunuz aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlayan bir sistemdir. Android, IOS ve Windows Phone tabanlı tüm telefonlarda çalışabilen bu uygulama ile hesaplarınızı ve kartlarınızı görüntüleyebilir, ödemelerinizi gerçekleştirebilir hatta kredi başvurusunda bile bulunabilirsiniz.

İşCep Uygulaması Nereden İndirilir?

Uygulamayı telefonunuzda kullanabilmek için Google Play, AppStore veya Windows Store’u kullanabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz isbank.com.tr/indir bağlantısından da telefonunuz için uygun olan uygulamayı indirmeniz mümkündür.

İşCep Uygulamasına Nasıl Giriş Yapabilirim?

 

Bireysel müşteriler uygulamaya girebilmek için müşteri numarası, şifre ve cep telefonlarına gelecek mobil onay kodunu kullanabilirler. Mobil onay kodu yerine yine mobil uygulamada bulunan cep anahtarı da kullanmanız mümkündür. Ticari müşteriler ise kullanıcı kodları müşteri şifreleri ve yine mobil onay kodu ile uygulamaya giriş yapabilmektedir.

İlginizi Çekebileceğini Düşündük

Eğer IOS 8 işletim sistemine sahip TouchID bir iPhone kullanıyorsanız uygulamaya girebilmek için parmak izinizi de kullanmanız mümkün. Bunun için bir defaya mahsus olarak aktivasyon gerçekleştirmeniz gerekmekte.

Ayrıca İşCep uygulamasına Kredi Kartı ile Giriş Menüsü aracılığılı ile, kredi kartı numaranız ve şifreniz ile de girmeniz mümkün. Bu ekranda kart bilgilerinize ulaşabilir ve daha birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İşCep uygulamasına bir kere giriş yaptıktan sonra cep anahtar özelliğini aktive ederek aynı telefondan giriş yapmak istediğinizde her seferinde mobil şifre veya cep anahtar kodunu girmeye gerek kalmaksızın sisteme daha kısa bir biçimde giriş yapabilirsiniz.

İşCep Uygulamasında Neler Yapabilirim?

İşCep uygulaması ile ATM’lerden ve banka şubelerinden gerçekleştirebildiğiniz birçok işlemi telefonunuz veya tabletiniz ile olduğunuz yerden yapmanız mümkün. Örnek vermek gerekirse;

  • Hesaplarınıza bakabilir, havale ve EFT gönderebilirsiniz.
  • Kredi kartınızın dönem borcunu, geçmiş ekstrelerini, dönem içi harcamalarını inceleyebilir ve ödeme yapabilirsiniz.
  • Faturalarınızı ister hesabınızdan isterseniz de kredi kartınızdan ödeyebilirsiniz.
  • Yatırım hesabı açabilir, mevcut hesaplarınızı görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.
  • Bankamatiklerden kartsız para çekebilirsiniz.
  • Döviz alabilir, satabilir, dövizli hesaplar açarak yatırımlarınızı yönlendirebilirsiniz.
  • Kredi başvurusunda bulunabilir, mevcut kredilerinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz.
  • Kredi notunuzu öğrenebilir, Findeks risk  raporu alabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.