İşsize Kredi Veren Bankalar ve İzlenmesi Gereken Yollar

14

 İşsize Kredi Veren Bankalar ve İzlenmesi Gereken Yollar – İhtiyaç kredisi ya da kredi kartı gibi banka ürünleri, giderek ihtiyaç duyulma oranı artan ve neredeyse herkesin kullandığı ürünler haline gelmiştir. Çalışan, ev hanımı, öğrenci, esnaf, çiftçi gibi birçok gruba ait insanın kullandığı ya da zorunda kaldığı ürünlerdir aynı zamanda da. Çoğu bankanın da kullanıcılarının özelliklerine göre sunmuş olduğu farklı kampanyalar bulunmaktadır. Örneğin çiftçiler için sağlanan tarım kredisi ya kartları gibi. Son zamanlarda aynı mantıkla işsize kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Özellikle çalışmayan, işsiz kalan ya da sigortasız çalışan kişiler için gelir belgesi istenmeden yapılan bu işlemler önemlidir. Bazı bankaların da müşteri kazanmak ve bu bireylerin de kart sahibi olmasını sağlamak adına birtakım kampanyaları bulunmaktadır.

Hangi Bankalar Maaş Bordrosuz Kredi Veriyor?


Neredeyse bütün finansal ve banka işlemlerinde gelir düzeyi, maaş bordrosu ve maddi imkanlarınız sorulan ilk sorular arasındadır. Bu noktada, eğer bir gelir belgeniz yok ise bankaların baktığı ilk unsur kredi notunuzun yüksek olması.  Aynı zamanda bordronuz olmasa dahi size olan bir para akışının bulunması ya da üzerinize kayıtlı bir gayrimenkul kredi almanızı kolaylaştıracaktır. Aynı şekilde geçmiş zamanda yapmış olduğunuz düzenli ödemeler ya da çalışır durumda iken gerçekleştirdiğiniz banka hareketleri de baz alınarak bankalar size kredi olanağı verebilir. Aynı şekilde, özel bir inisiyatifle de kredi alabilirsiniz. Kredi veren bankalar, Akbank, Ziraat Bankası, TEB, İşBank, ING gibi bankalar bu imkanları sunmaktadır. DenizBank’ın şu an için, evraksız, senetsiz 55 bin TL’ye varan kredisi, TEB’in CepteTEB kapsamındaki belgesiz kredisi ve Odeabank’ın bordrosuz kredi imkanı bunlara örnek gösterilebilir.

Hangi Bankalar Sigortasız Çalışana Kredi Sağlıyor?


İşsizlere kredi
veren bankaların yanı sıra çalışsa dahi sigortası olmadığı için kredi alamayan ya da başvuramayan kişiler de söz konusudur. Aynı şekilde ev hanımı gibi gruplarda bu sınıfa girmektedir. Ya da kendi işini yapan fakat sigorta ile ilişiği bulunmayan bireyleri de buna dahil edebiliriz.  Bu noktada kredi veren bankalar büyük önem taşımakta bu kişiler için. Bu olanağı sağlayan bankalar ise, ING Bank, Halkbank, Yapı Kredi, DenizBank’tır. Bu bankalar sigorta şartını esnek tutarak güven veren kişilere karşın 10 bin TL’ye varan kredi olanakları sağlamaktadır.


Bu Bankalara Başvuru Nasıl Yapılır?


Sigortası bulunmayan ya da işsiz olan bireylerden gelir belgesi şartı koşmayan bankalar belirttiğimiz üzere bu şekildedir. Bu kredi veren bankalar başvurular için birtakım belgeler istemektedir. Öncelikle TC kimlik belgenizi, son 3 ay içerisinde sizle bağlantılı olan bir fatura evrakı, esnaflar için vergi kimliği gereklidir. Aynı şekilde çiftçiler için de çiftçilik belgesi şarttır. Bunun dışındaki gruplardan ise kredinin geri ödemesini yapabileceğinize dair bir evrak gereklidir. Bazı bankalar kefil gösterimini de bu noktada kabul etmektedir. Aynı zamanda online olarak siteleri üzerinden ya da SMS aracılığıyla TC’nizi ileterek de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.