Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu

26

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu – Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. 1989 yılında Özel Finans Kurumu statüsünde Türk bankacılık sektörüne giriş yapmış, 1999 yılında yapılan bir düzenleme ile bankacılık kanunu kapsamına alınmıştır. Hali hazırda 290 şubesi ve 300’den fazla ATM cihazı ile Katılım Bankacılığı sektöründe öncü kurumlardan biri olarak hizmet vermektedir. Sermayesinin büyük çoğunluğu Kuveyt devletine ait olan bankanın uluslararası bir katılım bankası olma vizyonuna paralel olarak yurt dışında da şube ve temsilcilikleri bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu yapabilmek için Türkiye’nin dört bir tarafında bulunan şubelere gitmeniz veya online başvuru yöntemlerini değerlendirmeniz gerekmektedir. Şubeden başvuru yaparken yanınızda nüfus cüzdanı, sahip olduğunuz gelir türüne göre gelir belgesi ve ikametgah belgesini ibraz etmeniz gerekmektedir. İkametgah belgesi olarak adınıza kayıtlı son bir aylık faturaları da bankaya iletmeniz yeterli olabilir. Şubelerde Bireysel Müşteri Temsilcileri başvuru işlemleriniz ile ilgilenecek ve bilgilerinizi sisteme girecektir. Yapılan değerlendirmenin ardından başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı tarafınıza iletilir.

Online olarak Kuveyt Türk Kredi Kartlarına başvuruda bulunabilmek için www.kuveytturk.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru ekranında karşınıza çıkan formda hangi karta başvurmak istediğinizin yanında, T.C. kimlik numaranız ve iletişim için tercih ettiğiniz cep telefonu numaranızı da sisteme yazmalısınız. Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı tarafınıza SMS ile iletilecektir.

Kredi Kartı Başvurusunda Önemli Noktalar

Kuveyt Türk müşteri olarak kredi kartı sahibi olmak istiyor iseniz öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir. Bunu yanında banka 18 yaşın altındaki müşterilerine asıl kart vermemektedir. Ancak birinci dereceden bir akrabanızdan ek kart sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca birçok banka gibi Kuveyt Türk bankası da başvuruda bulunan müşterilerinin kredi notunu referans almaz. Kredi notu bankalar ile olan ticari ilişkilerinizin bir göstergesidir. Bu not ile nasıl bir müşteri olduğunuz, ödemelerinizi düzenli yapıp yapmadığınız, kart ve kredi limitlerinizi nasıl kullandığınız belli olmaktadır. Ancak Kuveyt Türk bankası kredi kartı verirken kredi notunuza bakmaz. Son başlıkta Kuveyt Türk kredi kartı ile kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi anlatacağım

Kuveyt Türk Kredi Kartları

Altın Kart

Altın Kart; vadesiz hesabınızda bulunan bakiyenin yanında karta tanımlanabilen ekstra limiti de kullanarak alışveriş yapmanızı sağlayan bir kredi kartıdır.  Ayrıca yaptığınız alışverişlerden Altın Puan kazanabilir bu puanları üye işyerlerinde kullanabilirsiniz. Dünyanın neresinde alışveriş yaparsanız yapın, bulunduğunuz ülkenin para biriminden çekilmiş olan döviz tutarları hesabınızdan TL olarak düşer.

Sale Plus

İndirim kazandıran, taksit yapabilen ve harcamalarınızdan Altın Puan kazandıran kredi kartı olan Sale Plus Kuveyt Türk bankasının yeni nesil kredi kartıdır. Sale Plus ile kanunen izin verilmiş olan tüm harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz. Herhangi bir yıllık kart ücreti olmayan sale plus kartların asgari ödeme oranı bulunmamakta, dönem sonunda tüm bakiyenin ödenmesi gerekmektedir.

Sale Plus kartlar, kart limitine göre Klasik, Gold ve Platin sınıflarında verilmektedir.

İhtiyaç Kart

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bir uygulama ile tüm ihtiyaçlarınızı nerede alışveriş yaptığınıza bağlı olmaksızın sonradan taksitlendirebilirsiniz. Ödemelerinizi 6 aydan 48 aya kadar olan vadelerde gerçekleştirebileceğiniz bu kart ile peşin fiyatına vadeli alışveriş yapma imkanına kavuşmuş olacaksınız. Bu kartlar basım tarihi itibariyle 2 ay boyunca kullanılabilmekte kişiye özel kredi gibi değerlendirilebilmektedir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı ile Kredi Notu Yükseltme

Bilindiği üzere kredi ve kredi kartı başvurularında kredi notu olmazsa olmazlardan. Ancak Kuveyt Türk bankasında hesabınızın olması halinde kolaylıkla kredi kartı alabilirsiniz. Bu kredi kartlarını hesabınızdaki bakiyeden kullanıyorsunuz. Yani bir nevi banka kartı gibi bir kredi kartı. Eğer kredi notunuz düşükse Kuveyt Türk bankasına giderek hesap açın ve herhangi bir kredi kartı talep edin. Banka müşteri temsilcisi bir kaç dakika içerisinde size kartınızı basarak size takdim eder. Kredi kartınızı aldıktan sonra hesabınıza para yükleyin, ve her en alışverişi yaparsanız bu kart üzerinden yapınız, bakiyeniz bittikçe yeni bakiye yükleyin. Bu şekilde kredi notunuz kısa sürede yükselecek başka bir bankadan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.