Mondi #TIRE Kutsan Kağıt Ambalaj Sanayi A.Ş. Kısa Vadeli Teknik Analizler

0 70

Mondi #TIRE Kutsan Kağıt Ambalaj Sanayi A.Ş. Kısa Vadeli Teknik Analizler ile bu yazı serisine başlamış bulunuyorum. Takip ettiğim hisse senetlerinin teknik analizleri belli aralıklarla paylaşacağım ama teknik olduğundan dolayı kısa vadeli teknik analizleri yapağım duruma göre orta ve uzun vadeli analizler de yapılabilir.

Dileyen okuyucularımız Temel analizleri yaparak bizlere yorum alanında paylaşabilirler. Öncelikle Mondi #TIRE Kutsan hisse senedini 1.98’den bekliyor ve o zaman teknik analiz yaparak 2.34 TL lik bir hedef yaptım hedef daha gerçekleşmemiş ama daha kısa vadeli teknik analizlerde günlük ve haftalık fırsatlar yakalanabilir. #TIRE ilgiye göre teknik analizleri devam ettirebilir.

Hemen 4 saatlik teknik analizimi paylaşmak istiyorum.  (01.11.2017 tarihli teknik analiz- Başarıyla Tamamlandı)

TIRE Teknik analiz RSI Uyumsuzluk

Öncelikle ben hafta sonu bu analizi yaptım 2.17 iken düzeltme yapacak dedim. Ama pazartesi  sizlerinde gördüğü gibi 2.27’lere çıktı ama fazla çıkamadı, çünkü bir uyumsuzluk var hissenin yoluna devam etmesi için olumsuzları gidermesi gerekiyor. Bu nedenle biraz düzeltme yaparak güç toplayıp yoluna devam edecek.

Evet muhakkak ki RSI uyumsuzluk sonucu bir düşüş gerçekleşecek peki bu düşüş nereye kadar devam edecek. Bunu  farklı formsayonlar kullanarak bulabiliriz. Daha önceden sitemizde paylaştığımız Wolfe Dalgaları formasyon TIRE’de mevcuttur.

Daralan bir takoz var hareket önce bir yukarı gibi gösterip sonra aşağıya kırıyor. Burada ki amaç birilerinin birilerinin eline verme durumu, Sonra daralan takoz aşağıya kırdığında wolfe formasyonu çalışmaya başlıyor. Wolfe formasyonuna göre TIRE Teknik analiz önce 2.09 civarına kadar gerileyip burada az bir yukarı hareket yaptıktan sonra kırmızı çizgiye kadar gerilemesi beklenir. Yeşil çizgi hisse daha 2.98 iken çizdiğim direnç çizgisi ve o çizgi şimdi destek çizgisi görevi yapıyor.

Kısaca kısa vade’de 4 saatlik teknik analizde Tıra 2.05-2.02 arası bir gerileme yapmasını bekliyorum.

 

Tabi bunlar tamamen benim hayal ürünüm gerçekleşecek veya gerçekleşmesi kesin diye bir şey kimse diyemez, Yatırım tavsiyesi asla değildir, lütfen kendi teknik analizini ve temel analizi yaptıktan sonra kendi özgür iradenizle yatırımlarınızı yapın.

Tıre teknik analizimiz başarıyla tamamlandı

03.11.2017 TIRE Teknik Analiz

Dün yaptığımız teknik analiz başarıyla tamamlandı hedefimiz biraz aştı ama burası çok önemli bir nokta,

Tıre 4 saatlik analiz

çember   ortası aslında çok önemli bir direnç noktası burayı kırması pek iyi birşey değil, Ancak ABCDE formasyonun (yakında tam anlamıyla geniş bir anlatım yapacağım bu formasyonla ilgili)  bir özelliği de Direnç çizgisini destek  yapması, yeşil çizgi ABCDE formasyonun destek çizgisi, burada genelde gösterge soğutması yapılmaktadır. çizgili mavi çizgiler ise gann fanı destek ve direnç noktaları, kırmızı çizgi de Wolfe formasyonun destek çizgisi, altta ki yatay kırmızı çizgisi ise altın oran olan 0.618 destek çizgisidir.

Bugün düşüş gerçekleşti peki yarın ne yapması gerekiyor. Öncelikle 4 saatlikte ki barda Doji oluşmuş Dojiler trendin dönüş anlamını taşımaktadır, yükselişin tepesinde oluşuyorsa düşüş, düşüş trendin de yükselişin işaretidir. Ama her zaman çalıştığı anlamına gelmez. Yarın 1.98 altına düşerse düşüşün devamı gelir, Çember de ki dirençleri kırarsa hızlı hareketler görebiliriz. İki mavi çizgi arasında hızlı hareketler olur.

06.11.2017 TIRE teknik Analiz

TIRE teknik analiz Köpek Balığı

TIRE Kasımın 2. haftası 6 Kasım teknik analizime bir göz atalım.Cypher  Formasyonu oluşmuş. Formasyonu yeni gördüm yükseliş onayı da gelmiş. Hedef 1-2 gerçekleştirecek mi bakalım. Stokastik RSI ve RSI  şuan dipte  1 saatlik grafikte uyumsuzluk mevcut.

.yarı:Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ie risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. e-kredi.net yazarı bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.