Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (Eğitim ve İhtiyaç Kredisi) 2018

1 446

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (Eğitim ve İhtiyaç Kredisi) 2017  – Öğrencilere Kredi Veren Bankalar – Öğrenci olup Özel bir üniversitede yada eğitim masraflarınız için krediye mi ihtiyacınız var. Bankalar eğitim kredisi altında veya ihtiyaç kredisi altında öğrencilere kredi imkanı sağlamaktadır. Yıllar önce sadece 1-2 banka eğitim kredisi verirken artık bankalar öğrencilere hem eğitim kredisi hemde ihtiyaç kredisi vermektedir.

Özel üniversitede okuyorsanız,  Eğitim masraflarınız için veya ihtiyaçlarınız için krediye ihtiyacınız varsa bunu almak için çeşitli türde krediler bulunmaktadır. Özel üniversite eğitiminiz içinse öncelikle üniversiteden öğrenci olduğunuza dair ve yıllık üniversite ücretini gösterir belgeleri yanınıza alarak ve yanınızda babanız veya kredi notu yüksek bir kefili götürerek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurusunu istediğiniz bankaya yapabilirsiniz. Bütün bankalar eğitim kredisi vermektedir. Zaten eğitim kredisi bir ihtiyaç kredisi ürünüdür.  Eğitim kredisi genelde okullara bankalar ile anlaşarak sizi yönlendirir kredi almanız daha kolaydır. Fakat okulun yönlendirdiği kredi ürünü size yüksek geliyorsa, faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri kafanıza uymadıysa endişelenmeniz gerek yoktur. Başka bir banka giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Peki Öğrencilere Kredi Veren Bankalar hangileridir?

Ziraat Bankası eğitim kredisi

En uygun kredi tabi devlet bankalarından alınır. Devlet bankası olan Ziraat bankası Eğitim kredisi ürünü ile öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için özel bir kredi ürünü çıkarmıştır.  Ziraat bankası eğitim kredisi ile sadece üniversite öğrencilerine değil aynı zamanda özel okul, kurs ve dershane gibi eğitim giderleriniz içinde kredi vermektedir.

Kredi Şartları

  • Eğer öğrenci iseniz belli bir geliriniz olması gerekiyor. Yani kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor.
  • Eğer düzenli bir geliriniz yoksa aile fertlerinizden biri (Düzenli geliri olan) adına krediyi çekebilirsiniz.
  • 36 aya kadar taksit imkanı sağlanmaktadır.

Gerekli Belgeler

  • Başvuru Formu,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport,
  • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Eğitime ilişkin belgeler ve fatura,

İş Bankası Eğitim Kredisi

İş bankası tarafından yine velilere verilen bir kredi türüdür. Öğrenciniz, okul, üniversite, dershane ve kurs gibi giderlerinizi karşılamak için iş bankası eğitim kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Eğitim kredisinde öğrenci belgesi, okul ücreti gösterir belgeyi bankaya sunmanız gerekmektedir.  Eğitim kredisi ihtiyaç kredisi ürünü olduğu için 48 aya kadar vade ile kredi sağlanabilir.

Kredi başvurusunda bulunan kişinin düzenli bir gelirinin olması ve kredi notunun yüksek olması gerektiğini tekrardan buradan hatırlatalım.

Yapı Kredi Eğitim kredisi

Yapı kredi bankası 50.00 TL’ye kadar eğitim kredisini 48 ay vade ile vermektedir. Eğitim kredisine başvuru yapacak kişinin düzenli bir geliri olması  ve kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Kredi için öğrenci belgesi ve eğitim ücretini gösteren fatura, Yurtdışında okuyan öğrencilerden de öğrenci vizesi istenmektedir.

ilk paragrafta belirtiğimiz gibi bütün bankalar Eğitim kredisi adı altında öğrencilere kredi vermektedir. Diğer bankaları sıralamak gerekirse, Odeabank, Denizbank, ING bank, Vakıfbank, Garanti bankası ve diğer bütün bankalardan kredi çekebilirsiniz. Tabi hepsinde kredi notu ve düzenli gelir şartı aranmaktadır.

Öğrenciyim Kendi Adıma kredi çekmek istiyorum

Öğrenciyim ve ihtiyaçlarım için kendi adıma kredi çekmek istiyorum diyen öğrenciler de olabilir. Tabi bankalar genelde eğitim kredisi adı altında finansman sağlamakta fakat öğrenciler kendi adlarına kredi çekmek istiyorlar.

Yine bütün bankalardan şartları karşılamanız halinde kredi alabilirsiniz. Kredi ürünü olarak ihtiyaç kredisini seçmeniz gerekiyor. Bu şartlardan iki tanesi önemli bu şartları karşılamanız halinde hiç bir banka sizi geriye çevirmez. Öncelikle düzenli bir gelirinizin olması gerekiyor. Öğrencilerde burs var bir gelirdir. Ama bu burs zaten bir kredidir. Devlet tarafından verilen ve daha sonra tahsil edilecek bir kredi türüdür. Bu nedenle bankalar bunu bir gelir olarak kabul etmeyecektir. Fakat ikinci şartı karşılarsanız bankalar yine size hayır demiyecektir. İkinci şart Kredi notu! Kredi notunuzun yüksek olması sizin düzenli bir gelire sahip bir vatandaş olarak gösterir, öğrencisiniz ancak çalışıyorsunuz da bankalar yüksek bir kredi notu gördüğünde maaş bordosu da istemez çalışma belgesi de istemez hemen krediyi kullandırır.

94%
İnceleme
  • Puan

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.