PTT Bank EFT Saatleri 2017

8

PTT Bank EFT Saatleri 2017- EFT yani, Elektronik Para Transferi gelişen teknoloji sayesinde günlük hayatımızı kolay hale getiren işlemlerden sadece bir tanesidir. Bizlere birçok ödemeyi alıcının yanına gitmeden, evde bilgisayarın başında gerçekleştirebilme olanağı sunmaktadır. Günümüzde hizmet veren bütün bankalar, gerek kendi şubeleri arasında gerekse farklı banka şubeleri arasında elektronik para transferini kabul ederek müşterilerine birçok kolaylık sağlamaktadır.

 

Elbette bu bankalardan birisi de PTT banktır. PTT Bank artan ihtiyaç talebine cevap vermek için, hizmet alanlarını oldukça genişletmiştir. Hafta içinde mesai saatleri arasında EFT işlemini gerçekleştirmek mümkündür. PTT Bank EFT saatleri ise şöyledir: hafta içi her gün 09:00 ile 17:00 saat dilimleri arasında işlemlerinizi kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Eğer bir şekilde bu saatleri kaçıracak olursanız, işleminizin tamamlanabilmesi adına bir sonraki günü beklemeniz gerekmektedir. EFT saatleri ayarlanırken ülkemizdeki mesai saatleri temel alınmıştır. Bundan dolayı işleminizin ertesi güne sarkmasını istemiyorsanız, işlemlerinizi 17:00’dan önce gerçekleştirmelisiniz. Araya bir de hafta sonu girerse, işleminiz pazartesi gününe kalacaktır. Bu da ödemelerinizin aksamasına sebep olacaktır.

 

İlginizi Çekebileceğini Düşündük

PTT’den EFT işlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

PTT Bank’tan EFT işlemini gerçekleştirmek için, birkaç değişik yöntem bulunmaktadır. Size yakın bir şubeye giderek oradaki hazır bir formu doldurarak ya da internet yoluyla ve PTT Bank ATM’lerinden de işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Fakat ATM ya da internet üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız, yukarıda söylenilen saat dilimleri arasında havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT saatleri içerisinde, yapılan işlemler çok hızlı bir biçimde karşı hesaba iletilecektir. Fakat bu saatler kaçırıldığı takdirde, ödemeler bir sonraki güne kalacaktır. PTT Bank’a gidip EFT formu istediğinizi gişe görevlisine belirttikten sonra, burada yer alan bilgileri doldurmanız gerekiyor.

 

Kişilerin PTT Bank’ta doldurdukları bu formlarda yapılacak EFT işlemleri için gerekli kimlik bilgileri ve diğer gerekli olacak bilgiler yer almaktadır. İşlemlerin sağlıklı bir şekilde olabilmesi için, bu bilgilerin doğru olarak doldurulması gerekmektedir. İşlemin tamamlanması için, nüfus cüzdanınızı göstermeniz gerekmektedir. Bunun için şubeye giderken kimliğinizi yanınızda götürmeniz mecburi bir durumdur. Aynı şekilde, alıcının da gişe görevlisine nüfus cüzdanını göstermesi gerekmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.