Ptt Kargo Çalışma Saatleri 2017

2

Ptt Kargo Çalışma Saatleri 2017 – PTT’nin varlığı çok eski zamanlara kadar uzanmaktadır. 1840 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde kurulan bu kuruma ait ilk şube Postahane-i Amire adıyla İstanbul’daki Yenicami avlusuna açılmıştır. İsmi birçok kez değişen kurum, son olarak2013 yılında Meclis kararıyla Posta ve Telgraf Anonim Şirketi adını almıştır. Önceden sadece ev telefonu ve posta hizmeti veren PTT, günümüzde hizmet çeşitliliği kazanı ağını genişleterek birçok alanda kendini kanıtlamayı başarmıştır. Günümüzde ülkemizin en ücra köşelerine dahi kargo hizmeti veren yegane kuruluştur. Posta, telgraf, telefon gibi bilindik hizmetlerinin yanı sıra artık para transferi, kredi işlemleri, kargo gibi birçok hizmetle karşımıza çıkan PTT, Karayolları Genel Müdürlüğü ile anlaşma yaparak HGS etiketlerinin baş satış ofisi olmuştur.

PTT Hizmetleri Saymakla Bitmiyor

İlginizi Çekebileceğini Düşündük

Bankalardan yapabileceğiniz hemen hemen tüm işlemlerinizi PTT’nin güvenilir çatısı altında da gerçekleştirebilirsiniz. Elektrik, doğalgaz, ev ve cep telefonu, su, internet, kablolu tv gibi hizmetlerin kurumsal ödemelerini de buradan gerçekleştirebilirsiniz. Uzaktaki birine para transferi yapabilir; herhangi bir üyelik ya da kart gerekmeden sadece nüfus cüzdanı ile bir PTT şubesinden bu parayı çekmesini sağlayabilirsiniz. Günümüzde kamu ya da özel kurumlara ait birçok işlemi tek yerde toplayan E-Devlet uygulaması için gereken şifreyi de sadece PTT’den edinebilirsiniz. Kolları bu kadar hizmete ve yolları ülkenin her köşesine uzanabilen bu büyük kurum kargo hizmeti vererek kaliteyi en güvenilir haliyle vatandaşlara sunmaktadır. PTT Kargo, 2008 yılında kurulduğundan bu yana özel firmalarla ciddi bir rekabet içerisindedir. Uygun ücretlendirme politikası ve hala bir kamu kuruluşu olmasının hissettirdiği güven duygusuyla en çok tercih edilen kargo firmaları arasındadır.

 

PTT Kargo Hizmet Gün ve Saatleri

Yeni yılla birlikte kurumların hizmet saatleri de değişmiştir. Özellikle kış saati uygulamasının kalktığı ülkemizde bu durum merak konusudur. PTT Kargo çalışma gün ve saatleri, hafta içi olmakla birlikte sabah 08:30 ve 12:30 arasındadır. 1 saatlik öğlen paydosunun ardından 13:30 ve 16:30 arasında hizmet verilmeye devam edilmektedir. Bankalarda olduğu gibi PTT’nin de bazı şubelerine öğlen arası verilmemekte ve 08:30 ile 17:00 arası sürekli çalışılmaktadır. Posta İşleme Merkezi ve Posta – Kargo Dağıtım Merkezi cumartesi günü öğlene kadar hizmet vermektedir. Bu birimler dışında PTT hafta sonu kapalı olmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.