QNB Finansbank Kredi Notu Sorgulama

0 352

 QNB Finansbank Kredi Notu Sorgulama – Kredi notunuzu öğrenmeniz sizin bir sonraki bankacılık faaliyetlerinizde de nasıl hareket edeceğinizi söylemektedir.Kredi notu aracılığıyla hangi risk grubuna dahil olduğunuzu görebilirsiniz. Bu sayede, kredi kartı ya da ihtiyaç kredisi gibi başvurularınızı kolaylıkla sonuçlandırabilirsiniz. Kredi notunuzu sorgulayabileceğiniz birtakım kurum ve bankalar bulunmaktadır. QNB Finansbank kredi notu sorgulama seçeneği de bunlardan biri olmaktadır. Notunuzu öğrenerek eğer yüksek ise bunu korumayı ya da değilse notunuzu artırmayı sağlayabilirsiniz.

Kredi Notunuzu Neden Öğrenmelisiniz?


Findeks kredi notunuz, sizin yapmış olduğunuz banka hareketlilikleri göz önünde bulundurularak oluşturulur. Bankalar, bu hareketlerinize göre sizinle olan bağını şekillendirir. Kredi notu, KBB tarafından, yani 9 bankanın birleşimiyle oluşturulmuş bu kurum üzerinden öğrenilir.Tüm bankaların bilgi datasında da bu bilgiler yer alır. Sizin yeni başvurularınızda bu veriler ön planda tutularak karar verilir. 0 ile 1900 arasında derecelendirilmiş bu veriler, insanların finansal hareketlerine göre bir risk grubunu temsil etmektedir. Sıfır ise hiçbir bankayla ilişiği olmayan kişi ve kurumları temsil eder. Eğer iyi yönetilmiş banka ilişkileriniz varsa sıfır noktasından çok daha avantajlı konumda olabilirsiniz. Bu notada kredi notunuzu sorgulamak önem taşır. QNB Finansbank kredi notu sorgulama ile bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Kredi Notunuzu Yükseltmek


Her başvurunuzda ve kredi kartı ya da kredi talebinizde kredi notu karşınıza çıkacaktır. Ödeme sıklığınız, son ödeme tarihini geçirmeden yaptığınız ödemeler,her ay en az asgari tutarda yaptığınız ödeme tutarları gibi etkenler kredi notunuzun yükseliş ya da düşüşünü pekiştirir. Kredi notu sorgulama işlemini yapmakla işe başlayabilirsiniz. Notunuzu öğrendikten sonra, hangi risk grubunda iseniz o şekilde notunuzu değerlendirebilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi her ay en kötü ihtimalle asgari tutarı ödemeniz banka açısından olumlu kabul edilen bir davranıştır. Bu şekilde kredi notunuz düşmez ve belli bir seviyede puanınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca dönemsel olarak kart borcunuzun hepsini kapatmaya ya da dönem borcunuzu ödemeye özen gösterirseniz bu da artı olarak hanenize yansıyacaktır.

Finansbank ile Kredi Notunu Öğrenmek


Findeks kredi notunuzu belirtildiği üzere, Findeks üzerinden öğrenme fırsatınız bulunmaktadır. buradan cüzi bir miktar karşılığında kredi notunuzu öğrenebilir. Hatta bunu düzenli bir aralıkta yapılması için otomatiğe alınmasını sağlayabilirsiniz.Kredi notu sorgulama işlemini aynı şekilde bankalar da yapmaktadır. Bunlardan biri de QNB Finansbank’tır. QNB Finansbank SMS bankacılığı ile KR yazıp Finansbank kartınızın son dört hanesini mesaja eklerseniz notunuzu öğrenebilirsiniz. Mesajınızı ise 2273 numarasına yollamanız yeterli olacaktır. Bu SMS’in ücreti ise 5 TL olarak belirlenmiştir.  QNB Finansbank internet bankacılığı üzerinden de sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Dilerseniz Finansbank şubelerine giderek de kredi notunuzun aralığını ve risk durumunuzu öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde bankaların finansal destek bölümlerinden de faydalanabilirsiniz. Bu şekilde veri analizi ve raporlama talep etme hakkınızda vardır. Destek alarak bankaların gözündeki imajınızı değiştirebilir ve başvurularınızın kolayca sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.