SASA Teknik Analizi

0 143

SASA Teknik Analizi – SASA Polyester Sanayi AS Teknik analizini artık bu yazımızda haftalık, hedefler belirleyerek işleyeceğiz. SASA ile yapacağımız teknik analizler fiyatın yükseleceği veya düşeceği kesin ifadeler yerine olasılıklar üzerinden analizimizi yapıp sizlerle paylaşacağız.

6/11/2017 6 kasım pazartesi SASA Teknik Analizi

SASA teknik analiz

Sasa günlük teknik analizimiz bu şekilde, Yükselişin ardından Fibonaci 0.382 noktasında kadar bir gerilemeden sonra (bkz A Noktası) Buradan yukarı hareket B noktasını tamamlamış şuan C nokasında, 0.382 noktamız Destek noktası, RSI bakarsanız fiyatlarla ilgili bir uyumsuzluk oluşmuş, D dalgası çalışmış fakat buradan düzeltmeye girmiş,

Sasa teknik analiz 2

D noktası 0.618 geçmiş 0.786 yani 6.49 seviyesine kadar gerileme yapıp yukarı hareketine başlayabilir. En kötü ihtimalle kırmızı çizgiye değip yukarı hareketine başlayabilir. Stokastik RSI bakarsanız daha dibi görmemiş bu nedenle biraz daha aşağıya gidebilir. 1. grafikte gördüğünüz ABCDE formasyonu bir düzeltme tipi olup, burada 5 dalga yaptıktan sonra E noktasından sonra üçgen’i kırılıp yukarı doğru hareket yapacaktır.

SASA TEKNİK ANALİZ GANN FANI ÇALIŞMASI

Sasa gann Fanı çalışması

Gann fanı çalışmasında 1×1 böglesinden hızlı hareketler oluşmuş, 2×1 bölgesine çekilmiş, bu bölgede D noktası büyük ihtimal 1×1 direnç noktasından  dönüp E noktasının tamamlayacak. Buradan yukarı hareket yapıp 1×1 bölgesini geçmesi halinde hızlı hareketler yapacaktır.

Önümüzde ki haftalarda SASA’yı takip edip D noktasının ve E noktasını izleyeceğiz. Bakalım buraları başarıyla tamamlayıp yükselişe mi geçecek yoksa piyasaya bağlı (BIST Endexi) düşüş trendine mi geçecek. 1 haftalık gradifte Stokastik RSI dipte Bu analiz tamamen Teknik analize bağlıdır. Temel analizi yapılmamıştır, Daha detaylı inceleme yapmak isteyenler Temel analizi, Bilanço okuma yaparak verilerini güçlendirebilir.

SASA Wolfe Dalgaları Formasyonu

Sasa Wolfe Dalgaları

 

SASA teknik analizde 4 saatlikte grafikte wolfe formasyonu gerçekleşmiş, direnç alt kırmızı çizgi, Direnç üst kırmızı çizgi hedef çapraz kırmızı çizgidir.

 

Ne yazık ki formasyon  çalışmadı, teknik analizimiz başarısız oldu. Güncel Analizimi paylaşayım.

07.12.2017 SASA Teknik Analiz

 

Yukarı da ki analizden gördüğünüz gibi ABCDE formasyonu çalışmadı, ama dipten tekrardan ABCDE yapmak istedim yaptım da ama farklı bakış açıları bakınca bir çok formsayonun mevcut olduğunu gördüm. Ters Omuz Baş OMUZ Formasyonu, Ab=CD, Elliot, ve Harmonik formasyonlarla Analizi güncelliyorum.

Sasa teknik analiz

Öncelikle TOBO formasyonu oluşmuş şuan karar verme aşamasına gelmiş, Kırmızı üst çizgi kuvvetli bir dirençtir hareket ve diğer formasyonların gerçekleşmesi için aşılması gerekiyor. Görüldüğü gibi TOBO oluşmuş, Elliot 12345 formasyonunda, Elliot birinci dalga tamamlanmış düzeltme dalgası da 0.618 noktasına kadar gerilemiş. Bunu elliotun birinci ve ikinci dalga şartlarını karşılıyor.

3. dalgayı bulmadan önce AB=CD formsayonu çizdim mavi olan, bu şekilde Elliot’un ikinci dalgasını da tespit ettik. Elliot 3. dalganın düzeltmesi yani 4. dalga genelde 0.382 noktasına kadar düzeltme yapacaktır. 4. dalga ayrıca kırmızı direnç çizgisini destek yaparak yükseliş onayı olacaktır. Butterfly Kelebeği de hedef1 ve hedef2’de gerçekleşecektir. Bu da 5. dalganın gerçekleşmesidir.

 

Hayal ürünüdür itimat etmeyiniz. 

Yorumlarla yazıya katkıda bulunabilir, soruları sorabilirsiniz.
Uyarı:Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ie risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. e-kredi.net yazarı bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.