Sicil affı ile Birlikte Kredi Notu Yükselecek mi?

8

Sicil affı ile Birlikte Kredi Notu Yükselecek mi – Bilindiği üzere milyonlarca kişi sicil affını bekliyor, Kara listeden çıkmak istiyor.  Kara listedekiler için hükumet tarafından gerek esnaflara gerekte milyonlarca vatandaşa sicil affı yasası ile kara listeden çıkaracak. Kara listeden çıkanlarda bankalara giderek kredi başvurusu yapabilecektir.

Fakat kara listeden çıkmak bankaların kredi vereceği anlamına gelmemektedir. Bankaya kredi başvurusu için gittiğiniz zaman banka personeli ilk önce T.C kimlik numaranızla sicil sorgulaması yapmaktadır.  Eğer kara liste iseniz başvuru işlemine gerek duymadan başvurunuzu geri çevirecektir.

Fakat bu sorun yakın zamanda halolacak çıkacak olan yasa ile birlikte ama unutulmaması gereken bir diğer hususta kredi notudur. Kredi başvurusunda siciliniz temiz olduğu görülürse kredi için ilk adıma geçiyorsunuz. Kara listede olduğunuzdan dolayı kredi notunuz zaten sıfırlanıyor. Bu nedenle başvurunuz  tekrardan reddedilecektir.

Kara Listeden Çıktım Ama kredi notum düşük ne yapmalıyım?

Bu konuda en klişe yöntem bankalarında söylediği yöntem kredi notunuzu yükseltmektir. Tamamda bankalarla çalışmadan nasıl kredi notumu yükseltecem? Bankalar kredi veya kredi kartı vermiyorsa sizde gidin bankalarda hesap açın hesaplara para yatırın ve o parayı aktif olarak kullanın vadeli hesapta açabilirsiniz. Belli bir süreden sonra kredi notunuz yükselecektir. Bir diğer hızlı bir yöntem ise Bloke teminatlı kredi kartı kredi notu yükseltmek şuan sadece Kuveyt Türk bankasından böyle bir kredi kartını alabilirsiniz. Kredi kartınızı alın ve yine aktif bir şekilde kullanmanız halinde kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır. Daha detaylı bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Benim bunlara zamanım yok diyorsanız, Kolay bir yöntem kefille kredi almaktır. Evet kredi notu yüksek bir kefil bulun ve kredi başvurunuzu yapın. Kredi başvurunuz onaylanacaktır. Bir diğer yöntem ise ipotekli kredi almak, Ev, Araba, arsa, Tarla gibi taşınmazları ipotek ettirerek bankalarda kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Sicil affı ile birlikte kara listeden çıkacaksınız ancak bankaların size güvenmesi için sizinle çalışması için elinizde paranızın olduğunu ispatlamanız ve halen aktif olarak iş yaptığınızı ispatlamanız gerekmektedir.

Yani sicil affı geldi ama siz bu arada işinizi kaybetmişseniz işyerinizi kapatmışsanız bankalar size sıcak davranmayacaktır, ancak işleriniz halen devam ediyorsa bankalarla tekrardan çalışmaya başlayarak bir güven kurabilirsiniz. sorularınızı çekinmeden yorum alanında bizlere sorun lütfen…

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.