T-Bank İnternet Bankacılığı

2

T-Bank internet bankacılığı, her konuyu en kapsayan ve detaylı bilgiler veren internet bankacılık hizmetlerinden biri olarak ilgi çekmeyi başarıyor. T-Bank müşterileri, günler içerisinde yapmaları gereken bankacılık hesaplarını  neredeyse tamamını T-Bank internet şubesi ile gerçekleştirme olanağına sahip. Siz de T-Bank müşterisiyseniz web bankacılığı başvurusu yaparak birçok hesap işleminizi çok kısa süre de gerçekleştirebilir, böylece zamandan ciddi anlamda tasarruf etmiş olursunuz. Daha önce  internet bankacılığı şifresi almışsanız ve şifreyi hatırlamıyorsanız sol kısımda yer alan platformda parolamı unuttum butonuna tıklamanız ve sayfada istenen bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. internet bankacılığını ilk kez kullanacak olan kişiler, yine ekranın sol üst tarafında giriş ekranının en alt tarafında yer alan Kaydol butonuna tıklayabilirler. internet bankacılığı başvurusu için bu boş olanda karşınıza çıkan bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde girmelisiniz. Daha sonra devam butonuna basarak internet bankacılığından şifre alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

T-Bank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

T-Bank internet bankacılığı şifre alma işlemlerinin sonra tekrar giriş ekranına gelip giriş için gerekli bilgileri yazarak girişe tıklamanız gerekiyor. Bu işlem sonrasında internet bankacılığını kullanabilmeye başlayabilir, birçok işleminizi zaman kaybetmeden açıklayıcı yazılar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödeme, para gönderme ve hesap inceleme gibi benzeri birçok işleminizi internet şubesi üzerinden yapabilirken bu işlemlerin ne kadar kolay olduğunun farkına varacağınızdan yüzde yüz emin olabilirsiniz.  e- şube ile kredi kartı ve kredi başvurularınızı yapıp, T-Bank kredi kartı limit arttırma talebinde de bulunabilmektesiniz.  internet bankacılığı üzerinden yaptığınız işlemler, şubede yapacağınız hesap ayarlarından daha kısa süre bir içinde gerçekleşecektir. Örnek olara; internet bankacılığı üzerinden yaptığınız bir limit arttırma başvurusu, şubeden yapacağınız başvuruya göre çok daha kısa süre içerisinde cevap bulması mümkündür. Bu da e- şubenin ne kadar etkin bir role sahip olduğunun çok net gösterir.

Kişisel bilgilerinizi ve şifreniz ile ilgili sorgulama ya da herhangi bir değişiklik e-mail yoluyla yapılmamaktadır. Bu tür mesajları dikkate almayınız.

Güvenli İnternet Bankacılığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İnternet Bankacılığı işlemlerinizi yalnızca güvenli olduğundan emin olduğunuz bilgisayarlar aracılığı ile gerçekleştiriniz. İnternet cafe gibi ortak kullanıma açık bilgisayarlar aracılığı ile İnternet Bankacılığı işlemleri yapmayı tercih etmeyiniz.
 • İnternet Bankacılığı işlemlerinizi yaptığınız bilgisayarlarınızda anti virüs yazılımları bulundurunuz ve yeni sürümleri ile güncel tutunuz.

 

 • Bilgisayarınıza ve bilgisayarınızda bulundurduğunuz bilgilere yetkisi olmayan kişilerin erişimini engellemek amacı ile İnternet Güvenlik Duvarı (Firewall) yazılımları kullanınız.

 

 • Bilgisayarınızda kullandığınız işletim sistemi ve tarayıcı programı için güvenlik güncelleştirmelerini mutlaka uygulayınız.

 

 • Lisanssız program kurulumlarında güvenlik açığı oluşabileceğinden lisanslı program kullanmayı tercih ediniz.

 

 • Güvenli olmayan internet sitelerinden dosya indirmekten kaçınmalısınız.

 

İlginizi Çekebileceğini Düşündük
 • İnternet Bankacılığına giriş sırasında kullandığınız kullanıcı adı, parola ve şifre bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayınız, bir yere yazmayınız ve bilgisayarınıza kaydetmeyiniz.

 

 • T-Bank hiçbir şekilde şifre ve parola bilgilerinizi size sormayacaktır. Bu sebeple telefon, e-mail, şube veya başka bir kanaldan benzer bir talep ile karşılaşırsanız hiçbir suretle bilgi vermeyiniz.

 

 • Müşteri No/Rumuz ve şifrenizi girerken başkaları tarafından görülmediğinden emin olunuz.

 

 • Rumuz ve parolanızı belirli aralıklarla değiştiriniz. Parola seçerken doğum tarihi ve telefon numarası gibi kolay tahmin edilebilir bilgileri kullanmayınız. Diğer uygulama ve sitelerde kullandığınız şifrelerden farklı olmasına özen gösteriniz.

 

 • İnternet Şubesine giriş yaparken sanal klavye kullanmayı tercih ediniz.

 

 • T-Bank İnternet Şubesine erişim için tarayıcınızın adres bölümüne www.tbank.com.tr yazıp, bu sayfada yer alan İnternet Şubesi linkine tıklayarak giriş yapınız. Diğer web sitelerinde yer alabilecek veya e-mail ile gelebilecek linkleri tıklayarak İnternet Şubesine erişim sağlamayı denemeyiniz.

 

 • İnternet Şubesinden çıkış yaparken yalnızca “Güvenli Çıkış” linkini kullanarak çıkış yapınız. Tarayıcınızın sağ üst köşesinde yer alan çarpı sembolünden kapatmayınız.

 

 • İnternet Bankacılığınız açık iken bilgisayarınızın başından kalkmamalısınız.

 

 • İnternet Bankacılığınız açıkken başkalarının bilgisayarınızı kullanmasına izin vermemelisiniz.

 

 • İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen her işlem kayıt altına alınmakta ve kişisel bilgilerinizin gizliliğine en üst seviyede uyularak saklanmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.