TAVHL Teknik Analiz, Trend ve Harmonik Analizi

0 132

TAVHL Teknik Analiz, Trend ve Harmonik Analizi – Tav Havalimanları Holding A.Ş. BIST’ki sembolü TAVHL olan, günlükte teknik analiz ile kısa ve orta vade teknik analizini bu yazımızda artık işleyeceğim. Teknik analiz Trend analizi ve Harmonik formasyonlar üzerine yapılmaktadır.

TAVHL Teknik analiz

 

Günlük teknik analizde TAVHL yükseliş trendinde görünüyor. Öncelikle AB=CD formasyonu görünmektedir. Kırmızı renkte olan, Hedef fiyat 22.07 görünüyor. Buradan bir geri çekilme yaşayacaktır. Düzeltme 20.22 (xx) olarak tamamlanmasını bekliyorum. Bu şekilde olursa yukarı çıkma eğilimi daha da artacak ve Elliot’da oluşacaktır.

TAVHL Teknik Elliot

Elliot dalgaları aşağıda ki gibidir. AB=CD formasyonun düzeltmesi bittiğinde Butterfly Kelebeği formasyonu üzerine çalışacak, Aynı zamanda aşağıda ki göründüğü gibi Elliot 5. Dalgayı yapacaktır. 23.28 ile 25.25  arasında 5. dalga bitecektir. Burada RSI indikatörü ve mumlar takip edilmelidir. Günlükte sat sinyali verdiğinde ABC düzeltmesini yapacağın belirtebilirim. Yoğunluğa göre yorum üzerinden talep olursa sürekli güncelleyeceğim.

TAVHL teknik analiz bu şekilde, Ama bunların sadece benim hayal ürünüm olduğunu unutmayın, Harmonik formasyonlara göre Trend analizi, ve Elliot ile destekleyerek Teknik analizi yaptım. Temel analizini araştırıp kararlarınızı kendiniz almanız gerekiyor. Unutmayın ki yatırım yapacağınız para sizin paranızdır.

Hisse senedi Takipçi uygulamamıza baktığımda Güçlü Al sinyali vermektedir. Ayrıca zamanla bu uygulamamızdan sinyali tabi yapabilirsiniz.

TAVHL ABDCDE Düzeltmesi

Elliot 4. dalga’da ki düzeltme bu şekilde olacaktır. ABCDE formasyonu gibi olmasını bekliyorum.

 

TAVHL Haftalık Teknik Analiz

TAVHL Haftalık grafik

Günlükt teknik analizden sonra Haftalık teknik analizine bakalım. Gördüğünüz gibi Haftalıkla çok belirgin bir Ters Omuz Baş Omuz formasyonu var. TOBO hedefi de 23-25 arsasında tamamlanıyor. Burada Dikkatinizi çekmek istiyorum. Haftalıkta TOBO günlükte, harmonik ve elliot tamamlandıktan sonra ABC düzeltmesinde bir kulp oluşacak. TOBO hedefinde de Fincan oluşacak.  İlerleyen zamanlarda tekrardan güncellerim.

TAVHL Haftalık AB=CD formasyonu

Haftalıkta resmi büyütünce AB=CD formasyonu çıktı, Yukarı da belirttiğim Fincan kulpuda gösterdim.  Haftalık’ta hedef  33 TL

Uyarı:Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ie risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. e-kredi.net yazarı bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.