TEB Bank Hesap Açma İşlemi

0 222

Son yıllara baktığımızda herkesin vadeli – vadesiz hesap ya da banka kartı kullandığını görüyoruz. Özellikle ödeme yaparken veya para çekme işlemlerinde kişiye büyük kolaylık sağlıyor. TEB Bank hesap açma işlemi, zannedildiği gibi zor bir süreç değil. 18 yaşından büyükseniz kendi başınıza gidip hesap açabilirsiniz, değilseniz 18 yaşından küçüklere hesap açan bankalar ile ilgili yazımıza göz atabilrisiniz.

Bu şart ile birlikte birkaç gerekli evrakları da yanınızda götürerek çok kolay bir şekilde hesap açma talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken size avantaj sağlayan birçok mevduat seçeneği ve banka bulunuyor. TEB bank hesap açma işlemi için en yakın şubeler işinizi görecektir. Bu gibi düşüncelere sahipseniz birçok ürün sunulmaya hazır sizi bekliyor.

TEB’de Bulunan Mevduat Hesapları

TEB’in müşterilerine özel sunduğu vadeli – vadesiz hesabın haricinde birikim hesapları gibi başka hesap türleri de bulunuyor. Hesapların içeriğine baktığımızda fırsat hesap, pratik hesap, çeyiz hesap ve planlı hesap gibi TEB bank hesap açma seçeneklerinin sunulduğunu görüyoruz.

Alt seçenekler arasında yer alan birikim hesapları, bu türler içinde en özel olanıdır. Altın hesabı, gümüş hesabı, yeni altın çağı hesabı ve fırsat hesabı gibi birçok seçenek bulunuyor. Altın hesabında altın alım ve satım işlemleri yapılabilir böylelikle tasarruf edebilirsiniz. Klasik hesaplar içerisinde TEB vadesiz hesap açma ve TEB vadeli hesap açma gibi çeşitler bulunurken, uzun vade türlerine bakıldığında daha çok maaş hesapları yer alıyor.

En fazla tercih edilen hesaplardan biri de pratik hesaptır. Hesabınızda nakit giriş ve çıkışları oldukça aktif bir haldeyse bu hesap sizin için uygun olacaktır. Hesapta gerçekleşen tüm nakit çıkışları fon bozularak yapılır ve size daha fazla kolaylık sağlanmış olur. Bu hesapların içeriğine yazımızda yer vereceğiz. Siz de kendinize en uyan hesap türünü belirleyerek birikimlerinizi değerlendirebilir, bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla yerine getirebilirsiniz.

TEB Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli ve vadesiz şeklinde seçenekleri bulunan TEB bank yatırım hesabı için gereken evraklar nelerse diğer hesap seçenekleri için de gereken belgeler aynıdır. Hesap açma için gerekli evraklardan önce başvuru yapabilmek için TEB şubeleri kullanılabilir.

Ayrıca telefon aracılığı ile de başvurular yapılabilmektedir. Başvuru yapmadan önce en uygun hesap türünü seçmelisiniz. Hemen ardından hesap açma talebinde bulunabilirsiniz. TEB bank hesap açma  vedeli hesap işlemi için, vadesiz hesaptaki gibi zorunlu evraklar ile birlikte başvurulmaktadır.

Telefon bankacılığı tercih edilecekse bütün bilgilerinizi karşı tarafa ileterek kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bu işlemden sonra yapılan bütün gelişmeler tarafınıza gönderilecektir. Adınıza özel açılmış olan hesabın kartı da belirttiğiniz adrese en kısa zamanda gönderilecektir.

Hesap Açtırırken Hani Belgeler Gerekiyor?

TEB Bank hesap açma işlemleri bireysel ve tüzel şeklinde ikiye ayrılmıştır. Bu iki seçenekten bireysel olanını seçtiğinizde TEB şubelerine gidebilirsiniz. Burada kimliğiniz ile işlem yapılacaktır. Bunun yanı sıra banka size doldurmanız için bir form verecektir ve bu formu tamamen doldurduktan sonra bütün belgeleri müşteri temsilcisine vermelisiniz. Böylece size ait bir hesap oluşturulmuş olacak.

Yaklaşık 2 hafta sonra üzerinde isminizin yazdığı bir banka kartı gönderilecektir. Ama isterseniz bankadan TEB kart numaranızın yazdığı geçici olarak bir kart da alabilirsiniz. TEB bank vadesiz hesap açma işlemi bittikten sonra başka hesap seçeneklerine göz atarak onlar için de başvurabilirsiniz. Var olan birikimlerinizi mevduat yatırım hesaplarından birini seçerek değerlendirebilirsiniz. Ticari olarak başvuruda bulunacaksanız bütün belgeler tamamen aynı olurken sadece imza sirküleri ve sicil belgeniz de istenmektedir.

TEB Hesap İşletim Ücreti 2017

Bankalar, sağladıkları bütün hizmetler karşılığında belli sürelerde hesap işletim ücretlerini müşterilerin hesaplarından kesmektedir. Yani bankalar üzerinden hesap açarken bazı masraflar bulunmaktadır. TEB’in resmi sitesinde yer alan bilgilere göre açtırdığınız hesabın borçları bulunuyorsa en fazla iki dönem ödemeyi erteleyebilirsiniz.

TEB bank hesap işletim ücreti ayda 3 kez 28 lira olarak müşterilerden alınmaktadır. Toplamda 116 lira olan bu hesap işletim ücretinin yanı sıra bazı ücretler de hesaplardan alınabilmektedir. Bu ekstra ücretler geçmişte istenen belgeler veya hesap özetlerinin gönderimi için harcanan posta ücretleridir.

TEB Yatırım Hesabı

TEB Yatırım Hesabı

Birikim yapmakta zorlanıyorsanız sizin için de birçok hesap türleri bulunmaktadır. TEB bank yatırım hesabı, birikim yapmayı başaramayanlar için oldukça ideal bir hesap türüdür. Ayrıca bu hesap kişilere birçok avantaj imkanı da sağlıyor. Düzenli olarak birikim yapmanızı sağlamak için her ay bir ücret yatırılması gerekiyor.

Yatırdığınız miktarlar seçtiğiniz yatırım hesaplarından biri üzerinden değerlendirilir. TEB, yatırım için altın hesabı ve gümüş hesabını öneriyor. Bu hesaplar, sizin belirttiğiniz para miktarı ve zamana göre hesabınızdaki paraları altına yatırım yapar.

TEB Yeni Altın Çağı Hesabı Nedir?

TEB kapmasında bulunan vadeli – vadesiz hesapların yanı sıra TEB yeni altın çağı hesabı da açtırabilirsiniz. Bu hesap sayesinde istediğiniz an gram altın alım satımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu yatırımlarınızı vadeli hesapta da değerlendirebilirsiniz.

Sıklıkla tercih edilen yatırım türlerinden biri olan yeni altın çağı hesabı, altın için hesap açmanızı sağlıyor. TEB, ayrıca bu hesabın içeriğinde altın günleri seçeneğini de sunuyor. Bu altın günleri ile altın cinsinden sahip olduğunuz kolye, küpe, yüzük veya bilezik gibi birçok takınızı TEB yeni altın çağı hesabı ile yatırıma dönüştürmüş olursunuz. Tüm yatırımlarınız, değerine bakıldıktan sonra 24 ayar şeklinde hesaba aktarılmaktadır.

TEB Bank Diğer Mevduat Hesapları

TEB’de bulunan vadeli, vadesiz, birikim ve altın hesabının yanı sıra başka mevduat hesapları da bulunuyor. Bunlardan biri de çekmece hesaptır. Bu hesap ve diğer mevduat hesaplarına başvuru da bulunmak da diğer hesaplarda olduğu gibi aynı şekildedir. Peki, çekmece hesap müşterileri için neler sunuyor?

Çekmece hesap, faiz oranlarından etkilenmemenizi ve yaptığınız birikimleri uzun vadede değerlendirmenizi sağlar. Ayrıca hesabınızdan kısmi para çekmenize imkan tanırken, bir yıl süre için vadeli şekilde açmanızı sağlıyor.  Bu hesabı vade sonuna kadar kapatamazsınız.

Vadesinden önce para çekme tutarı, hesabınızdaki anaparanın % 50’si kadardır. Bu hesabı hem gerçek hem de tüzel kişiler kullanabilir. Siz de bu hesaba sahip olmak istiyorsanız hemen bir TEB şubesine giderek başvurabilirsiniz.

TEB Mevduat Hesabını Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

TEB bank hesap kapatma

TEB bank hesap açma işlemlerine benzer şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz. Birbirine yakın kuralların yer aldığı kapatma işlemi için özel bir durum olmadığı takdirde gereken evraklar aynı olacaktır. İstediğiniz bir TEB şubesine kimliğiniz veya pasaport – ehliyet gibi kimlik yerine geçen bir belgeyle birlikte giderek hesabınızı kapatmak için işlemleri başlatabilirsiniz.

Bu yolların dışında telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz. 0850 200 0 666 numarasını arayarak aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon aracılığı ile bilgilerinizi güncelleme kısmından hesap kapama işlemi yapılabilmektedir. Ayrıca internet üzerinden de bu işleme ulaşabilirsiniz. Menü kısmında yer alan hesaplar seçeneğine tıklayarak hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz.

Kapatmak için işlem yapacağınız hesap 6 aydır kullanılmamışsa yani hesabınız hareketsiz konumdaysa hesap işletim ücreti kesilmeden 30 gün önce kişilere bu konuda bilgi verilir. Bu sayede 1 ay içinde hesabınızı kapatmak için işlem yaptırabilirsiniz. Yoksa boş yere hesap işletim ücreti hesaptan alınmaya devam eder.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.