TEB EFT Saatleri 2017

8

TEB EFT Saatleri 2017 – Türkiye’nin Ekonomi Bankası sloganıyla hizmet veren Türk Ekonomi Bankası, müşterilerine ve bankalarında hesapları olmayan kişilere de EFT hizmeti vermektedir. Türk Ekonomi Bankasından (TEB Bank) EFT yaptırmak isteyenler bankanın şubelerinden, bankanın internet bankacılık sistemi, 0850 200 0 666 numaralı telefon bankacılık kanallarını kullanarak EFT hizmeti alabilirler. Türk Ekonomi Bankası müşterileri, bankalarında ki vadesiz hesaplarını veya hesaplarında yeterli bakiye yoksa bile TEB kredi kartlarını kullanarak EFT işlemleri yapabilmektedir. Yine TEB müşterileri, yukarıda saymış olduğumuz banka kanalları vasıtasıyla vadesiz hesaplarından veya kredi kartlarından ileri tarihli EFT ve kayıtlı EFT talimatları verebilmektedir.  TEB’den EFT yaptırmak isteyenler, alıcının IBAN numarası ve adı soyadı bilgilerini girerek kolaylıkla EFT gönderimi yapabilirler. Mesai saatleri içersinde yapılacak EFT işlemleri EFT yoğunluğuna göre en fazla 15- 20 dakika içersinde alıcıya EFT transferi gerçekleştirebilmektedir.    Şunu da hemen belirtelim ki TEB kredi kartıyla yapılan EFT işlemlerini, dileyen kart sahipleri 3, 6, 9 ay olarak da kredi kartına taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.

TEB EFT Hangi Saatler Arasında

İlginizi Çekebileceğini Düşündük

Türk Ekonomi Bankası müşterileri, TEB şubeleri, telefon bankacılığı, ATM noktaları, internet bankacılığı ve mobil bankacılık sistemlerini kullanarak 09.00 ile 17.15 saatleri arasında EFT hizmeti alabilmektedir. EFT saatleri dışında ki para transferlerinde EFT tutarları EFT saatinin başladığı diğer mesai günü işlem görmektedir. Merkez Bankasının belirlediği EFT saat sınırı olan 16.00’dan sonra yapılacak EFT işlemleri geç EFT olarak adlandırılmaktadır. Geç EFT yapanlardan TEB, ekstra ücret talep edeceğini unutmayınız.

TEB EFT Ücretleri

Cepteteb mobil uygulamasını kullanan TEB müşterileri, mobil bankacılıkla yapacakları EFT karşılığında 3 TL EFT komisyon ücreti ödemektedirler. Yine Cepteteb mobil bankacılık sistemi üzerinden yapılacak geç EFT ( 16.00’dan sonra ) işlemleri için de 5 TL EFT komisyon ücreti ödemektedirler. Banka şubeleri, ATM ve telefon bankacılığını kullanan ve TEB’de hesabı olan müşterilerde EFT komisyon ücreti olarak gönderilecek EFT tutarına göre 40 TL ile 350 TL arasında komisyon ücreti ödemektedirler. İsme gelen EFT’lerin banka kasasında ödeme karşılığı alınan EFT komisyon ücreti ise 40 TL ile 300 TL arasında değişiklik göstermektedir.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.