Turkcell SMS ile Kredi Notu Sorgulama

0 234

Turkcell SMS ile Kredi Notu Sorgulama – Turkcell diğer operatörlerden farkı ile yine karşımızda. Türkiye’nin mobil operatörlüğünü en iyi şekilde yapan Turkcell bize sağladığı avantajlar ve kolaylıklarla farkını ortaya koymaya devam ediyor. Turkcell kredi notu sorgulama için bizi artık bankalarla uğraştırmayacak. Sadece bir telefon ile bizleri bilgilendirecektir. Turkcell SMS ile kredi notu sorgusu nasıl olur, nedir? Sizleri biraz bilgilendireyim. Turkcell’in zamandan tasarruf etmemiz, kredi konusu hakkında bazı soruların cevaplarını kolaylık ile alabilmemiz için Kredi Kayıt Bürosu ile anlaşma yapmıştır. Bu sayede artık Turkcell’in 1112 kredi notu servisini kullanarak kredi notumuzu öğrenebiliriz. Faturalı hatlardan bu bilgiyi sağlayabildiğimiz gibi kontörlü hatlardan da arayarak yine bu bilgiye ulaşabiliriz.

KKB Nedir? Kredi Notu Nedir?

Kredi kayıt bürosu, ülkemizdeki bankaların birleşerek kurmuş olduğu bir kurumdur. KKB bankalarla olan bütün geçmişinizi sorgulayarak kredi notunuzu çok kısa bir süre içerisinde ortaya koymaktadır. Örneğin; bu zamana kadar hangi bankalardan kredi çektiniz ve ödemelerini düzenli bir şekilde yaptınız mı? Yani bu zamana kadar ödeme performanslarını değerlendirip kaç puan vereceklerini bu şekilde ortaya koyuyorlar. Eğer geçmişte düzensiz ödeme planlarınız var ise kredi puanınızı olumsuz etkileyecek, düşürecektir. Bazı bankalar kredi talebinizi reddedip, bazı bankalar ise ihtiyaç sahibinin bu durumunu kullanarak yüksek faizli ödemeler önüne koyacaktır. Kredi kayıt bürosuna üye olup kolaylıkla bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Gerekli olacak şey sadece TC kimlik numaranız olacaktır. Kredi kayıt bürolarında puanlamalar, 1 ile 1900 arasında değişmekte olup; az riskli, çok riskli, orta riskli ve güvenilir olarak ayrıştırılmıştır.

KKB’den kredi notunuzu öğrendiğiniz de eğer iyi bir puanla karşı karşıya kalıyor iseniz. Bu size bütün bankların düşün faizle ve uzun süreli vade ile kredi verebileceğini gösteriyor demektir. Aksi takdirde olumsuz bir puanla karşılaşırsanız biraz önce de yazdığım gibi bankalar sizi kredi vermeyebilir. Bu durumu düzeltmek için, çok kısa sürede ödemelerimizi kapatıp bundan sonra ise düzenli bir planlama şeklinde ödemelerimizi yapmamız gerekmektedir. Düzelttiğimiz de tekrardan KKB’den kredi notumuzu sorgulayıp, olumlu sonuçlar alabiliriz. Kredi notu sorgulama için farklı yöntemler de vardır. Bunlardan bahsedelim biraz.

Turkcell Kredi Notu Sorgulama

Evet, en başta size bu güzel sistemden bahsetmiştim. Ama nasıl bir işlem yapmamız gerektiğini anlatmamıştım. Şimdi bundan bahsedeyim size. Turkcell sms ile kredi notu sorgulama işlemini küçük bir ücret ile yapmaktadır. Bence bankalara tek tek gidip başvuru yapmaktan ise bu pratik SMS yolunu kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Turkcell telefon hattınızdan TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra boşluk bırakarak doğum tarihinizi yazınız ve 1112 servis numarasına mesajınızı gönderiniz. Sadece 9tl karşılığında Turkcell kredi notunuzu sorgulamış ve öğrenmiş bulunmakta oluyorsunuz. Evet, işlemimiz bu kadar basit arkadaşlar. Kredi notlarımızı öğrendiğimize göre şimdi kredimizi çekip hayallerimizi gerçekleştirme zamanımı geldi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.