Vakıfbank EFT Saatleri 2017

0 2.724

Vakıfbank EFT Saatleri 2017 – Vakıfbank ile EFT işlemlerinizi ATM noktaları, İnternet ve mobil bankacılık, çağrı merkezilerini kullanarak iş günlerinde saat 09.00 ile 16.45 saatleri arasında EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank kredi kartlarını da kullanarak EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yanlış yapılan ve iptal edilmek istenilen EFT işlemlerini ise 0850 222 0 724 numaralı telefon bankacılığını arayarak iptal ettirebilirsiniz. Vakıfbank ile isme, hesaba, kredi kartına, başka bankalara it kredi borçlarına EFT gönderebilir, düzenli EFT talimatları verebilirsiniz. Vakıfbank bankacılık kanallarını kullanarak verilecek düzenli EFT işlemleri en az 3 ayı kapsayacak ve 5 yılı geçmeyecek şeklinde verilebilmektedir.

Vakıfbank EFT Saatleri Kaça Kadar

Vakıfbank EFT saatleri ise 09.00 ile 16. 45 saatleri arasındadır. Bu saatler arasında yapılacak EFT işlemleri karşı bankanın ilgili hesabına o gün içinde transfer edilecektir. 16.45’dan sonra ki yapılan EFT işlemleri ise diğer resmi çalışma günü içinde ilgili hesaba aktarılmaktadır. 30-35 dakikayı geçen EFT işlemlerinde ilk önce EFT göndermiş olduğunuz hesap numarası, IBAN numarası ve isim kontrol edilmelidir. Eğer ki girilen bilgilerde bir yanlışlık yok ise o zaman da karşı bankanın şubeleri veya telefon çağrı merkezleri arayarak bilgi vermelisiniz.

Vakıfbank EFT işlemlerinizi mobil den ve internet bankacılığını kullanarak yapabilirsiniz.

Vakıfbank EFT Ücretleri

Vakıfbank şubelerinden yapılacak kasadan ve hesaptan yapılan EFT işlemlerinde %0,4 oranında komisyon ücreti alınmaktadır. Bu yüzdelik oranda gönderilecek EFT tutarına göre 35 ile 300 TL arasında değişiklik göstermektedir. 500.000 ve üzeri EFT işlemlerinde ise komisyon yüzdesi %0,5 olarak tahsil edilecektir.

Yapılan EFT işlemlerinde Merkez Bankası her bir EFT için 0,000025+BSMV (milyonda 25) komisyon ücreti aldığı için yapılan EFT’lerde 0.21 ile 20.79 TL arasında bankalardan komisyon ücreti almaktadır. Bankalar bu komisyon ücretlerini EFT gönderen müşterilerine yüklemektedir. Vakıfbank internet banakcılığı ve mobil bankacılığı ile yapılan EFT işlemlerinde ise 3.71 TL EFT komisyon ücreti almaktadır. Vakıfbank 0850 222 0 724 numaralı telefon bankacılığı ile yapılan EFT işlemlerinde 20 TL EFT komisyon ücreti alınmaktadır. Toplu EFT işlemlerinde ve düzenli EFT talimatlarında ise EFT başına 3.71 TL komisyon ücreti alınmaktadır.

Ücretsiz EFT nasıl yapabilirim?

Mobil ve internet bankacılığı kullanımı başladığından bankalar EFT ücreti almıyordu. yapılan tüm işlemler ücretsizdi. Kullanımı artırmak için yapılan bu uygulama sonrasında ücret alınmaya başlandı.  İlk ücret tüm bankalarında temsili olarak 1 tl alınmaya başlandı fakat ilerleyen zamanda ücretler artıkça arttı. Bu durum sonrasında tüketiciler şikayet etmeye başladı. Bankalarda pazarlama aracı olarak kullanmaya başladı bunu. Örneğin bir çok banka maaş müşterilerinden EFT  Havale ücreti almamaktadır.  Ayrıca Kredi alırken banka ile pazarlık yaparak EFT ücretinden muaf tutarsanız sizinle çalışırız. Şeklinde bir pazarlık yapılması halinde muaf tutulabilirsiniz. Aman dikkat edin 3 ay muaf tutabilirler!

95%
İnceleme
  • Kullanıcı Deneyimi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.