Vakıfbank Hesap Açma ve Merak Edilen Hususlar

10

Vakıfbank Hesap Açma ve Merak Edilen Hususlar – Vadeli, vadesiz hesap veya banka kartları son dönemde neredeyse herkesin kullandığı ve her yerde ödeme amaçlı ya da para çekmek için tercih edilen oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Bankalardan hesap açma işlemi için en önemli kural 18 yaşını geçmiş olmaktır. Bunun yanı sıra bazı evraklar ve şartlar da bulunuyor. Bu şartlar yerine getirildiğinde bu işlemi kolayca yerine getirebilirsiniz. Hesap açtırırken yararlanabileceğiniz bazı banka ve mevduat seçenekleri yer alıyor. Vakıfbank hesap açma da tercih edilebilecek bankalardan biridir. Vakıfbank hesap açmayı planlayanlar için bazı ürünler sunulmaktadır.

Vakıfbank’ta Hangi Mevduat Hesapları Bulunuyor?

Vakıfbank müşterileri için vadeli ve vadesiz hesapların yanı sıra yatırım hesabı gibi farklı türler de sunuluyor. Seçeneklere göz attığımızda çeyiz, konut, altın çağı ve havuz hesabı gibi Vakıfbank hesap açma seçenekleri bulunuyor. Alt kategorilere baktığımızda birikim hesapları daha özel hesap türlerinden biridir. Havuz hesabı, altın çağı hesabı ve düzenli altın birikim hesap gibi farklı seçenekleri bulunmaktadır. Altın çağı hesabı, altın alıp satma ve düzenli olarak gram altın alımlarında tasarruf edilmesini sağlar. Standart hesap türleri arasında ise Vakıfbank vadesiz hesap açma, vadeli mevduat hesap açma ve e-vadeli hesap gibi ürünler göze çarpıyor. Uzun vade seçenekleri arasında maaşlı hesap gibi bazı türler bulunuyor. En sık kullanılan bir diğer hesap ise havuz hesabıdır. Bu hesapta birçok bankacılık işlemleri otomatik olarak yapılır ve paranız kar etmeye başlar. Belirtmiş olduğumuz bu hesap seçeneklerinin tüm detaylarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Size en uygun olan hesap seçeneğini tercih ederek bütün işlemlerinizi ve birikimlerinizi bu hesaplardan gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank yatırım hesabı işlemi, ilk olarak vadeli ve vadesiz hesaplar olarak ikiye ayrılmıştır. Bu iki hesap türünün yanı sıra diğer bu başlıklar altında sunulan hesap türleri için de hesap açma evrakları aynı şekildedir. Gereken belgelere değinmeden önce başvuru işlemleri için Vakıfbank şubelerini tercih edebileceğiniz gibi telefon bankacılığını da kullanma imkanınız bulunuyor. Bu hesaplar arasından size en uyanını seçtikten sonra bu başvuru seçenekleri ile kolayca hesap açtırılabilir. Vakıfbank vadeli hesap açma işleminde de aynı vadesiz hesapta olduğu gibi gereken belgeleri hazırlayarak başvuru yapılmaktadır. Telefon bankacılığını kullanarak tüm bilgilerinizi müşteri temsilcisine iletmelisiniz. Daha sonra sizin için bir kayıt oluşturulmuş olacak ve bütün gelişmelerden bilgilendirileceksiniz. Size özel açılan hesabın kartı ise 15 gün gibi bir sürede adresinize teslim edilecektir.

Hesap Açtırırken Gereken Tüm Evraklar

Vakıfbank hesap açma faaliyetleri iki başlık altında toplanmıştır. Bütün bu faaliyetler için bireysel ve tüzel kişilik olarak 2 başvuru seçeneği bulunuyor. Bireysel seçenekte şubeye gitmeyi düşünüyorsanız kimliğiniz kesinlikle yanınızda olmalıdır. Ayrıca bankanın size vermiş olduğu formda bütün bilgilerinizi eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Tüm bu evrakları banka görevlisine verdiğiniz andan itibaren adınıza bir hesap açılmış olacak. İsminizi taşıyan bir kart gönderileceği için iki hafta gibi bir süre beklenmesi gerekebilir. Ama isterseniz Vakıfbank kart numaranızın yer aldığı geçici bir kart verebilmektedir. Vakıfbank vadesiz hesap açma işlemleri sona erdikten sonra tercihe göre diğer hesap türleri için de başvuru da bulunabilirsiniz. Mevduat yatırımı için birikimlerinize göre en uygun hesap türünü seçebilirsiniz. Ticari başvuru işlemleri için ise belirttiğimiz detayların yanında imza sirküleri ile sicil belgesi de yanınızda olmalıdır.

Vakıfbank Hesap  İşletim Ücreti 2017

Bankadan alınan her türlü hizmet için müşterilerden ayda 1 defa olmak üzere hesap işletim ücreti alınmaktadır. Bütün bankalardan hesap açma işlemi yapılırken karşınıza gelen bir masraf ücretidir. Sahip olduğunuz kartın 2 dönem ardı ardına borcu ortaya çıkarsa, daha sonraki ayda bütün borçlar ödenmek zorundadır. Vakıfbank resmi internet sayfasında bu konuya değinmiştir. Hesap işletim ücreti her ay 8 TL olmak üzere toplamda 96 TL’dir. Ayrıca bazı durumlarda ekstra ücretler de alınabilir. Eski dönemlerdeki belge talepleri için 10 TL, hesap özetlerinin posta aracılığıyla gönderilmesi durumunda 1,49 TL ücret alınmaktadır.

İlginizi Çekebileceğini Düşündük

Vakıfbank Yatırım Hesabı

Para biriktirirken zorluk çekiyor ama bu durum için farklı yollar arayışı içindeyseniz Vakıfbank yatırım hesabı sizin için uygun olabilir. Yatırım hesabı ne gibi avantajlar sunuyor diye düşünüyorsanız, ilk olarak düzenli şekilde para birikimi sağlar. Bu birikimler için ayda bir belirlenen miktarda para yatırılması zorunludur. Yatırılan bu paralar seçilen yatırım aracı sayesinde değerlenmeye başlar. Vakıfbank yatırım yapılması için altın hesabı ve havuz hesabı gibi seçenekler sunmaktadır. Seçmiş odluğunuz yatırım hesabı sayesinde belirlemiş olduğunuz miktar ve süreye göre vadesiz hesabınız aracılığı ile düzenli olarak altına yatırım yapılmış olur.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı Nedir?

Vakıfbank bünyesinde yer alan vadeli veya vadesi ürünlerin haricinde özel olarak açılan hesap türlerinden biridir. Vakıfbank altın çağı hesabı ile dilediğiniz zaman gram cinsinden altın alabilir veya satabilirsiniz. Ayrıca isterseniz bunu vadeli hesabınızda değerlendirme seçeneğiniz de bulunuyor. En çok kullanılan yatırım seçeneklerinden biri olan bu yöntem ile altın için kolayca hesap açılmış oluyor. Vakıfbank bünyesinde ayrıca bu hesap adı altında altın günleri gibi bir seçenek de bulunuyor. Burada cumhuriyet, yüzük, bilezik veya kolye gibi farklı ayara sahip altınlarınızı Vakıfbank altın çağı hesabı sayesinde yatırım aracına dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda bütün altınlarınızın değeri, alanında uzman kişiler tarafından ölçülerek hesabınıza 24 ayar olarak yatırılmaktadır.

Vakıfbank Diğer Mevduat Hesapları

Vakıfbank kapsamında hem vadeli hem de vadesiz hesap, Vakıfbank yatırım hesabı ve altın çağı hesabın dışında “aklınızdaki mevduat hesapları” adında ek bir seçenek daha yer almaktadır. Bu hesaplara başvuru yapmak da en başta belirttiğimiz yöntemler ile gerçekleşmektedir. Peki, aklınızdaki mevduat hesapları tam olarak neleri kapsıyor?

İlk olarak aklınızdaki döviz mevduat hesabı ile başlayabiliriz. Bu hesap ihtiyacınız olduğu her zaman vade kaybı olmadan para yatırmanıza ve çekmenizi sağlıyor. İnternet ve mobil bankacılığı kullanıldığında hiçbir şekilde EFT veya havale ücreti alınmamaktadır. Farklı para birimlerinin düşüşü ve yükselişinden yararlanmanızı sağlar. Aynı şekilde borsa mevduat, altın mevduat ve bono mevduat hesabı gibi farklı seçenekleri de yer almaktadır.

Vakıfbank Mevduat Hesabını Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Aynı Vakıfbank hesap açma işleminde olduğu gibi hesap kapatma işlemi için de benzer kurallar geçerlidir. Hesap açma – kapatma işlemlerinde gereken bilgiler ve evraklar hesap türüne göre çok nadirde olsa değişiklik gösterebilir. Böyle bir durum olmadıkça size en yakın olan bir Vakıfbank şubesine giderek kimliğiniz veya onun yerine geçen ehliyet ya da pasaportunuz ile hesap kapatma işleminizi yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra 0850 222 0 724 numarasını arayarak bütün işlemlerinizi yapabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile bilgi güncelleme kısmına gelirseniz buradan hesap kapama işleminiz gerçekleşmiş olur. Aynı zamanda internet bankacılığı da işinizi görecektir. Menüden “hesaplar” bölümüne girerek hesap kapama seçeneğini bulabilirsiniz. Eğer kapatmak istediğiniz hesap hareketsiz hesap adı verilen bir hesapsa, yani 180 gündür kullanılmadıysa hesap işletim ücreti alınmadan 1 ay önce müşterilere bilgi verilmektedir. Bu süre içinde hesabınızı kapatabilirsiniz. Diğer türlü hesap işletim ücreti kesilmeye devam edecektir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.