VERTU Güncel Teknik Analizi

0 229

VERTU Güncel Teknik Analizi – Merhaba değerli okuyucularım Teknik analizde bugüne kadar bir çok hisse senedini analiz ettik. Bugün VerusaTürk Girişim olan Vertu Hisse senedi Teknik analizini sizlerle sunacağım. Teknik analizde hedef ve Stoplar mutlaka olmalıdır. Stop seviyesi bu olmalıdır ve hedef budur şekilde olmalı ki yatırımcı önünü görsün.

Unutmadan hatırlatayım ki Benim teknik analizler Hayal ürünüme göre şekilleniyor. Yatırım tavsiyesi değildir.

Vertu Haftalık Teknik Analiz

VERTU TEKNİK ANALİZ HAFTALIK

Alçalan kama düşen kama Alçalan ve daralan kama olarak geçiyor bu formasyonun adı. Fiyat alçalışıyor ama belli bir bölgede sıkışmaya başlıyor. Bakın dikkat edin fiyat nasıl bir üçgen şeklinde sıkışma yaşamış!. Burada fiyat ya yukarı kıracak Düşen kırılıp Yüklesen tirende dönüşecek yada aşağıya kırıp düşüşte yeni bir formasyon gerçekleştirecek. Burada teknik analizde hangi tarafa kıracağını bulmalı veya kırdıktan sonra pozisyona girmelidir.  Sabırlı ve psikolojisi sağlam yatırımcı şimdi girmez Yükseliş onayı için düşeni kırılmasını bekler.

Vertu’nun birde desktek ve dirençlerine bakalım, Haftalık analizde sarı kanalları görüyorsunuzdur. Bunlar bizim destek ve direnç seviyelerimizdir.

Vertu Destek ve Dirençler

Uzun Destek kanalına bakar mısınız? Kaç kere burayı kırmak için denemiş ama kıramamış 4 defa bu destekten dönmüş ama en sonunda kırmış sonra bu destek Direnç olmuş, yukarı kırmaya çalışmış ama kıramamış! Ben alım onayı için bu kuvvetli direnci kırmasını beklerdim. Günlükte bu direncin üzerinde ki kapanışlar yükseliş trendi habercisidir.

 

Alçalan Takoz kama için yukarıda ki formasyonlara bir bakın lütfen. Haftalıkla herşey çok güzel görünüyor peki Günlükte nasıl görünüyor hemen bir bakalım.

Vertu Günlük Teknik Analiz

VERTU GÜNLÜK TEKNİK ANALİZ

 

Haftalıkta formasyonu gördükten sonra Günlükte Takozun kırılım bölgesine bir zoom yapalım. Direnç kanalı görüyorsunu ne kadar kuvvetli ama alttaki birde destek kanalı var. Bu iki kanal arasında bir karar vermesi gerekiyor. Dikkatle bakarsanız orada bir OBO var küçük bir OBO ama OBO’nun çalışması için 2.20 altına inmesi gerekiyor. Risk seven benim gibiler 2.20 stopla ile girebilir. Ama sabırlı ve garantici analizciler Bu yukarıda ki kuvvetli direncin kırılmasını bekler.  Şuan sadece Stop ve destek dirençler söyleceğim eğer yükseliş trendine girerse beraber takip eder güncel dirençleri beraber analiz ederiz. Turkuaz renginde ki Hareketli ortalamayı merak edenler vardır mutlaka! Hisse Dipte mi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

2.20 stopla almak istiyorum ama bir garanti istiyorum diyenler vardır, Peki bunu neye göre almalıyız, Burada Temel analizde beklentiler veya takas analizi incelemesi yapılmaldır. Örneğin VERTU bağlı bir yazılım şirketi halka arzı düşünülüyor. Bu bir temel beklentidir. haberler geldikçe hisse yükselecektir. Birde Takastan anlayanlar varsa bir zahmet takasını yapıp bize göndersinler bir hareket var mı? Patron mal alıyor mu? mal topluyor mu?

Vertu AB=CD Formasyonu

Tam konuyu kapatacaktım ki AB=CD var mı bir bakayım dedim. Çünkü bir analizde ne kadar fazla formasyon bulursanız analiz o kadar kuvvetli oluyor. Öyle bir AB=CD buldum ki resimde gördüğünüz gibi Tıp demiş oturmuş AB=CD 1. hedefi bizim daha önce çizdiğimiz direnç kanalını işaret ediyor. gerçekleştirmiş şimdi merak edilen ikinci hedef gerçekleşecek mi gerçekleşirse düşen kırılacak Yükseliş trendi başlayacaktır.

 

Vertu Teknik Analiz de Bulduğum Formasyonlar! Alçalan kama Takoz, ABCDE sayısı, Destek dirençler  ve AB=CD formasyonu!

Bu Teknik analiz sadece hayal ürünüdür. Yatırım tavsiyesi içermez yatırım tavsiyesi değildir. ve al-sat önerisinde bulunmaz!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.