Zenginlerin Fakirlerden Sakladığı Sırlar Nelerdir?

0 108

Zenginler ve Fakirler arasında ki uçurum kadar farkların nedeni nedir? Zenginlerin Fakirlerden Sakladığı Sırlar Nelerdir? Bu makalemizde Zenginlerin sakladığı sırları işleyeceğiz.

Zenginlerin en önemli sırlarından biri Eğitimdir. Zenginler genelde hep eğitimli kişilerde kendilerini sürekli geliştirerek finansı, Para yönetimini ve insan yönetimi ile ilgili konularda kendilerini geliştirmektedir. Genelde Steve Jobs’un üniversiteyi terk ettiğini, Türkiye’de Sabancının işçi olarak başladığı fabrikanın sahibi olduğu hikayeleri anlatılır ama çok kısa bir şekilde anlatılır.  Bu insanların eğitimleri, okudukları kitapları, para yönetimi ile ilgili hiç bir bilgi bulamazsınız. Kendinize sorun bugüne kadar kaç kitap okudunuz, Kişisel finans, yatırım vs alanlarda?

Para yönetimi nasıl yapıyorsunuz? Daha fazla harcayarak daha fazla kazanmaya mı çalışıyorsunuz yoksa kazandığınızı koruyup daha fazla kazanmaya çalışıyorsunuz?

Bir milyarder olan  Robert T. Kiyosaki nasıl zengin olduğu ile alakalı bir çok kitap yazmış ve sırlarını açıklamıştır.  En çok satan kitabı ise Zengin Baba Yoksul Baba kitabıdır. Bu kitabı okumadıysanız mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Bugüne kadar doğru bildiğiniz bir çok şeyin aslında yanlış olduğunu öğrenecek ve kavrayacaksınız. 

Kitaptan bir örnek vermek gerekirse, Sizin en büyük hedefiniz bir ev almak değil midir? Bir ev aldıktan sonra artık diğer hedeflerinize ulaşmaya çalışacak ve Orta Gelirli kişilerin bir ev alması 10-15 yılı bulabilir, Yoksul kişileri zaten geçinmekte zorlanmaktadır onların ki sadece bir hayal, Fakat zenginlerin çalışma sistemi bir ev aldıktan sonra yatırım yapmak değildir. Ev için ayırdıkları parayla yatırım yaparak daha fazla para kazanmak, evi ile biriktirdikleri para ile değil, kazandıkları para ile alırlar.

Bir başka örnek ise, günlük yaşamınızda hiç fırsatları kovalıyor musunuz? Önünüze bir fırsat çıktı ne kadar risk alabilirsiniz? Etrafınızda olan biten fırsatlardan haberdar mısınız?

Kendinizi mali açıdan eğitin

Özetle Robert T. Kiyosaki Sürekli olarak Kendinizi mali açıdan eğitin öğüdünü salık vermektedir. Zenginlerin en büyük sırlarından biri budur.

Zenginler aylık kazandıkları parayla önce yatırım yaparlar harcalar, en sonda da vergi, fatura gibi ödemeleri yaparlar. Fakat orta ve yoksul insanlar önce borçlarını vergilerini öder para kalırsa harcar veya yatırım yapar. Aylık geliriniz bir kısmını sürekli olarak bir yere yatırım yapın.

Mazeretler! Hayatınızın kontrolü sizdedir, Her zaman kurban olduğunuzu düşünmekten vazgeçin, Kendinize hedefler koyun,Kişisel mali planınızı yapın hedefler belirleyin ve asla vazgeçmeyin.

Türkiye’de, Zenginler hayatlarından zevk almıyorlar başları sürekli belada, Her zaman sorunları var. Benim başım rahat sağlığım yerinde olsun fazla parada gözüm yok. sözlerini sürekli olarak duyuyor veya siz dahi söylemiş olabilirsiniz. TV dizilerinde filmlerinde sürekli bu konular işlenerek bilinçaltı mesajlarla bizleri tamamen köleleştirmeye çalışıyorlar.

Her zaman kurban olduğunuzu düşünmekten vazgeçin ve harekete geçin zengin olmak için önünüzde ki tek engelin siz olduğunu unutmayın!

Piyango ‘dan para kazananlar,  İddia’dan para kazanlar zengin olup belli bir zaman sonra tekrardan fakir olmaktadır. Bunun ana nedeni para yönetimini, Finans yönetimini bilmedikleri içindir. Kendilerini bu alanda geliştirmiyor kazandıkları paranın hiç bir zaman bitmeyeceğini düşünüyorlar. Ama zenginler para yönetimini bilen böyle yapmazlar ana paraya genelde hiç dokunmazlar. Ana para ile yatırım yapıp harcamalarını ana paradan değil kazançlarından yaparlar.

Bu yazı aslında çok uzun sayfalar kitaplar alabilir. Zenginlerin Fakirlerden Sakladığı Sırlar Nelerdir? Sorusu size abes gelmiş olabilir böyle bir sır olmaz diye düşünebilirsiniz. Artık o düşüncelerinizden sıyrılın ve hareket geçin kendinizi mali açıdan eğitmeye başlayın. Kitap olarak sizlere Düşün ve Zengin ol!, Zengin Baba Yoksul baba kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.