Ziraat Bankası Hesap Bakiye Sorgulama

1 13.622

Ziraat Bankası Hesap Bakiye Sorgulama – Ziraat bankasının en çok kullanılan hizmetlerinden biri de hesap sorgulama işlemidir. Hesabınızda ne kadar para olduğunu? hesabınıza para gelip gelmediğini anında kontrol etmek için gerek sms ile gerekse de internet bankacılığı ile bakiye sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.  Bu yazımızda detaylı olarak Ziraat bankası Hesap bakiye sorgulamayı işleyeceğiz.

Sms ile hesap bakiye sorgulama

Türkiye’nin en büyük bankası olan devlet bankalarından biri olan Ziraat bankası sms bankacılığı ile anında hesap bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz.  Sms ile sorgulama işlemi için 4747’e sms göndermeniz gerekiyor. Ziraat bankasına göndereceğiniz mesajla ilk 10 hesabınıza ait bakiye bilgileri alabilirsiniz. Bakiye sorgulama için;BAKIYE yazıp 4747’ye SMS göndermeniz yeterli olacaktır.

SMS’i bankada kayıtlı telefonunuzda göndermeniz halinde hesap bilgileriniz iletilecektir. Aksi takdirde bilgi alamazsınız.  Sms bankacılığından en çok merak edilen konu ise herhangi bir ücret alınıp alınmadığıdır. Ziraat Bankası bu hizmet için müşterilerinden herhangi bir ücret almamaktadır. Sadece operatörün aldığı ücret vardır. Normal bir 1 sms bedeli faturanıza yansır.

İnternet Bankacılığı hesap bakiye sorgulama

Ziraat bankasından hesap bakiye sorgulama işlemleri sadece sms ile değil aynı şekilde internet bankacılığından da sorgulama imkanına sahipsiniz. Ziraat internet bankacılığına giriş yaparak hesaplarınızı kontrol edebilir, bakiyeyi görebileğiniz gibi hesap hareketlerinizi görebilirsiniz. Aynı şekilde Ziraat mobil üzerinden de hesap bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Telefon bankacılığından sorgulama

Ziraat bankası Telefon bankacılığını 0850 220 00 00  bu numaradan arayarak hesap bilgileri menüsünden bakiyenizi öğrebilirsiniz.  Bankada kayıtlı olan telefonunuzdan arama yapmanız gerekiyor, başka numaradan ararsanız müşteri temsilcisine bağlanarak kimlik bilgilerinizi doğrulayarak müşteri temsilcisinden hesap bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat bankası Hesap bakiye sorgulama işlemlerini 3 farklı yöntemle öğrenebilirsiniz. Eğer akıllı telefonunuz varsa sms göndermeden Ziraat mobil uygulamasından bir kaç saniye içerisinden öğrenebilirsiniz. Bilgisayar üzerindeyseniz internet bankacılığından bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası hesabınıza tanımlı olan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) ödemelerinin, kyk bakiye sorgulama işlemini Ziraat Bankası’ nın müşterilerine sunmuş olduğu, İnternet bankacılığı sistemi ya da telefon bankacılığı sistemi ile öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası, Kredi Yurtlar Kurumu’ ndan ( KYK), burs veya öğrenim kredisi alan kişilere özel genç bank kart hesabı ile hizmet sunmaktadır. Üstelik bu kartı hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanabiliyorsunuz. Genç bank kartı, aynı zamanda müşterilerinin hesabında para olmaması halinde 375 tl’ lik ekstra fırsatı Harçlık Avans sistemi ile sunmaktadır. Kyk borç sorgulama ve kyk sorgulamaişlemlerini ise, e- devlet kapısı uygulaması üzerinden ya da KYK’ nın kendi resmi web sitesi üzerinden gerekli bilgileri girerek yapabilirsiniz. E- devlet uygulamasını ister akıllı telefonunuza indirip, isterseniz de www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden kullanabilirsiniz. Bu uygulamaları kullanabilmek için Ptt şubelerinden TC Kimliğinizi ibraz ederek cüzi bir miktar karşılığında e- devlet şifresi almanız gerekiyor. Uygulamaya giriş yaptığınızda ise, kullanıcı adınız TC Kimlik numaranız, şifreniz ise Ptt şubesinden aldığınız şifre olur. Dilerseniz ilerleyen zamanlarda ayarlar bölmesinden şifrenizi değiştirebilirsiniz. E- devlet üzerinden, Kyk’ ya ulaşmak için öncelikle hizmetlerim sekmesine gelin ve daha sonra listeden KYK’ yı seçerek işleminizi yapın.

Kyk Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası genç bank kart hesabınıza yatan KYK Öğrenim Kredisi ya da KYK bursunun mevcut bakiyesini kolaylıkla sms ile öğrenebilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzdan “BAKIYE” yazıp 4747’ ye SMS gönderin. Dakikalar içerisinde Ziraat Bankası size,ziraatkyk bakiye sorgulama neticesinde hesabınızdaki bakiyeyle ilgili bilgilendirici bir bilgi mesajı yollayacaktır. ziraatkykbakiye sorgulama işlemini, anlattığımız şekilde sms ile yapabileceğiniz gibi aynı zamanda internet şubesi ve telefon bankacılığı hizmetleri ile de bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığıyla Kyk Bakiye Sorgulama

Kyk bakiye sorgulama için,  Ziraat bankası’ nınonline web sitesine giriş yapın ve sağ üst tarafta bulunan bireysel sekmesinden müşteri numaranız ile birlikte bir şifre oluşturarak Ziraat Bankası internet bankacılığı hizmetine giriş yapın. Ziraat Bankası’ nın sizler için hazırlamış olduğu online şube üzerinden tüm hesap hareketlerinizi görebileceğiniz gibi aynı zamanda eft, havale ve fatura ödeme gibi işlemleri de buradan halledebilirsiniz. Aynı zamanda online bankacılık hizmetine akıllı telefonlarınız aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.

Akıllı Telefondan Kyk Bakiye Sorgulama

Kyksorgulama işlemini, akıllı telefonunuza Google play ya da appstore’ dan Ziraat Bankası’ nın uygulamasını indirin ve bu uygulamaya da müşteri numaranız ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra, hesaplarım butonuna dokunduğunuzda, hesabınızdaki kyk bakiyenizi göreceksiniz. Eğer Ziraat Bankası hesabınızın müşteri numarasını bilmiyorsanız, kartınızın üzerinde yazan numaranın ortasındaki 7 haneli numarayı müşteri numaranız olarak kullanabilirsiniz.

98%
İnceleme
  • Kullanıcı Memnuniyeti

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

1 yorum

  1. Kamil diyor

    Ziraat bankasi müşteri hizmetlerini arıyorum bakiye sormak için sesi bi yerine kaçmış gibi saçma sapan konuşuyor bu nedir lan

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.