Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre almanın kolay yolu

38

Ziraat Bankası internet bankacılığı Şifre Alma -Ziraat mobil şifre ve İnternet bankacılığı şifre alarak online  kullanıcılarından biri olmak ve bankanıza gitmeden yapmanız gereken ödeme ve işlemleri, kısa sürede yapmak istiyorsanız öncelikle internet bankacılığı şifre alma işlemini yapmanız gerekmekte.

Günümüzde tüm bankalar müşterilerine mobil ve internet bankacılığı imkanını sunuyor. Ziraat Bankası da bu bankalar arasında yerini almış durumda. Eğer siz de Ziraat Bankası müşterisiyseniz, Ziraat Bankası’nda hesabınız, Ziraat Bankası’na bağlı kredi kartı ya da banka kartınız bulunuyorsa; internet bankacılığından faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yapmanız için gerekli şifre alma işlemini öncelikle www.ziraat.com.tr adresinden yapabilirsiniz. Bu adrese tıkladığınızda, “Bireysel İnternet Şubesi İşlemleri” başlığı karşınıza çıkacaktır.

Bu başlık altında karşınıza çıkan sayfada sizden bazı bilgileri, gerekli boşluklara doğru bir şekilde girmeniz isteniyor.

TC kimlik numaranız veya vergi numaranız, cep telefonu numara bilgileriniz ve resimdeki güvenlik kodunu girdikten sonra Giriş butonuyla bir sonraki işleme ilerleyebilirsiniz. Bu işlemden sonra birkaç dakika içinde Ziraat bankası sizinle iletişime geçecek ve doğrulama gerekçesiyle birkaç güvenlik sorusu sorulacak. Banka tarafından sorulan sorulara doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıt verdikten sonra, Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma işleminiz gerçekleşmiş olacak.

Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden aldığınız şifreyi değiştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı şifrenizi unutmanız durumunda ise takip etmeniz gereken yol oldukça basit. www.ziraat.com .tr adresine tıklayıp, sağ kısımda bulunan “Bireysel” seçeneğiyle ilerledikten sonra “Şifremi ,müşteri numaramı unuttum” sekmesine tıklamanız yeterli. Sonrasında tekrar sizden müşteri ve iletişim bilgileriniz istenecek ve en kısa sürede yeni belirleyeceğiniz şifreniz ile Ziraat internet bankacılığı  kullanılır hale gelecektir.

Şifremi Parolamı unuttum Ne yapmalıyım?

Ziraat şifrenizi unuttuysanız Buraya tıklayınız.  Buradan T.C kimlik numaranızı cep telefon numaranızı girerek güvenlik kodunu girdikten sonra devam tuşuna tıklayarak şifrenizi veya parolanızı alabilirsiniz.

Not:internet bankacılığı şifresi alsanız dahi Ziraat bankası tam anlamıyla yetki vermemektedir. kısıtlı olarak işlem yapabilirsiniz, eft havale, ödeme işlemleri yapamazsınız sadece izleme işlemlerini yapabilirsiniz. Bütün özellikleri aktif olarak kullanabilmeniz için şubeye giderek internet bankacılığı sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.