Ziraat Bankası Kredi notu sorgulama

0 2.973

Ziraat bankası müşterisi iseniz internet bankacılığından veya mobil uygulamadan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.  Kredi notu KKB Risk raporu olarak görüldüğü için bulmak sizi biraz yorabilir.

Bilindiği üzere Findeks ile artık kişiler ve şirketler de kredi notunu görebilir, kredi notu düşükse bunun nedenini kolay ve hızlı bir şekilde görebilir Risk raporuna göre kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Ziraat bankası kredi notu sorgulama işlemi için Ziraat internet bankacılığına giriş yapın >Başvurular>Risk sorgulama alanından KKB Risk raporu alanında kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.  Burada özet mi detaylı bilgi istediğinizi sorguluyor, Sadece kredi puanını görmek istiyorsanız özet, detaylı bir rapor almak istiyorsanız Detaylı kutucuğunu işaretleyip Kredi notu sorgulama ücretinin kesileceği hesabı belirleyip raporu alabilirsiniz.

Kredi notunu içeren Risk Raporunu günlük bir kere sorgulamanız halinde , aynı gün içerisinde tekrardan sorgulama yapmanız durumunda ek bir ücret kesilmeyecektir. Kredi notu Findeks aracılığı ile hesaplandığını hatırlatalım.

Aynı menüde yer alan Çek sorgulama bağlantısı ile çek sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat mobil üzerinden de Aynı yolu izleyerek kredi notunuzu alabilirsiniz. Dilerseniz raporu mail adresinize göndererek saklayabilirsiniz. Risk raporunda Detaylı olarak kredi limitinizi, bankalarda ki hesap durumlarınızı, Kredi ödemelerinizi, geciken ödemler kırmızı renk ile gösterilmektedir. Kredi kartı limiti, kredi kartı borç ödeme bilgileri vs. Bütün finansal bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Raporda kırmızı ile yer alan bildirimler kredi notunuzun düşme nedenleri olarak görebilirsiniz. Yeşil olarak işaretlenen ödemelerinizde sorunsuz olarak yaptığınız ödemeleri göstermektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.