Ziraat Başak Kart Nedir Avantajları Nelerdir?

18

Ziraat Başak Kart Nedir Avantajları Nelerdir – Bu inceleme yazımızda siz sevgili okurlara Ziraat Bankasının ziraat başak kart hizmeti hakkında bilgi vereceğiz. Son dönemlerde yaptığı büyük atılımlarla bankacılık sektöründe köklü ve büyük değişimlere giden Ziraat Bankası’nın yüzü artık çok daha modernleşti. Ülkemizde tarım faaliyetleri için sağlanan desteklerin artması bankacılık sektöründe de büyük bir hareketliliğe neden olmuş durumda. Bu bağlamda Ziraat Bankasının hayata geçirdiği başak kart da tarıma yönelik desteğin göstergesi.

Çiftçilerin tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde ihtiyaç duyacağı harcamalara yardımcı olmak için sunulan bir hizmet Başak Kart. Çiftçilerin temel masraf kalemlerinden olan tohum, mazot, balıkçılık, arıcılık, seracılık, yem, ilaç, gübre, fide gibi birçok ihtiyacına yönelik hazırlanan bir yardımcı.

 

Başak Kart Nedir

Ülkemizdeki çiftçiler ihtiyaç duyacakları gübre, mazot, ilaç gibi malzemeleri üye iş yerlerinden kullandıkları kredilerle temin edebilirler. Buna ek olarak çiftçiler Başak Kart ile anlaşması olan üye iş yerlerinde sunulan hizmet ve avantajlardan faydalanabilirler.

Avantajlarını sıralayacak olursak,

Başak Kart sahipleri; karta bağlı olarak 5 aya kadar varan faizsiz dönem folanağına sahiptir.

7 gün 24 saat Ziraat Bankası şubeleri veya tüm diğer ATM’lerden nakit avans çekebilirler.

Çaldırma veya kaybetme riski barındırmaz.

İndirimli faiz oranları fırsatlarından faydalanabilirler.

Başak kartlarını banka kartı gibi kullanabilirler.

Çiftçiler ödeme vadelerini hasat zamanına göre ayarlayabilirler.

Siz de Ziraat Bankası Başak Kartına sahip olmayı düşünüyorsanız bu bilgiler ışığında tarımsal faaliyetleriniz için ihtiyaç duyacağınız desteği sağlayabilirsiniz. Başak Kart sahibi olmak için yapmanız gereken tek şey Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapmak.

Başak Kart Özellikleri

Başak Kart ya da başka bir deyişle Ziraat Kart faizsiz dönemsel avantajlar edinebileceğiniz bir banka kartıdır. Tarım üretim çalışmalarınızda ihtiyacınız olacak veterinerlik hizmeti, fide, zirai ilaç, gübre, seracılık ihtiyaçlarınızı, traktörünüz ya da diğer aletleriniz için bakım, onarım ve yedek parça masraflarını Ziraat Bankası Başak Kart ile anlaşması bulunan işyerlerinden 5 aya kadar faizsiz dönemlerle elde edebilirsiniz.

Başak Kart ile ilişkilendirilen tüm kredi limitinizle hizmet satın alabilirsiniz. Faizsiz dönem avantajları ile üretim çalışmalarınızdaki faiz yükünü düşürebilirsiniz. Faizsiz dönemlerden sonra geri ödeyemediğiniz miktarlar, Başak Kart kredi hesabınıza aktarılır ve aktarma tarihinden itibaren faize tabidir.

Başak Kart ile tüm Ziraat Şubeleri ve ATM’lerinden nakit çekebilirsiniz. Başak Kart sahibi olmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Kartınızın hesap özetleri 3 aylık dönemlerle size ulaştırılır.

Ziraat Başak Kart Başvuru Ve Kullanım

Yararlanmak istediğiniz başak kart avantajları için başvuru yapmak isteyenler maalesef ziraat internet şubesi ya da kısa mesaj ile başvuru yapamamaktadır. Ziraat Başak kart başvurusu yapabilmek için müşterilerin Ziraat Bankası Yetkili şubelerine gitmeleri gerekiyor. Başvurunuzun onaylanmasıyla birlikte kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankasıyla tarım kredisi kullanmak isteyen müşteriler Ziraat Bankasının tarımsal yetkili şubelerine başvurarak Başak Kart kredilerine yükleme yapabilirler. Yüklediğiniz kredi limiti ile istediğiniz zaman ve idilediğiniz miktarda Başak Kart harcaması yapabilirsiniz. ATM’ler ya da Başak Kart üye iş yerleri aracılığıyla kredinizi kullanabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.