Ziraat Genç kart bakiye sorgulama

0 3.586

Ziraat Genç kart bakiye sorgulama – Ülkemizdeki köklü bankalarından biri olan Ziraat Bankası, toplumun diğer her kesimine olduğu gibi gençlere de yardımcı olmaktadır. Kredi yurtlar kurumu bursu ve ya öğrenci kredisi olarak adlandırdığımız yardımları alan gençler, bu yardımları  Ziraat Bankası’dan tahsil etmektedir. Burs ve kredilerini rahatlıkla çekebilmeye için imkan sağlayan şey ise Genç Bankkarttır.

Genç bankkart sayesinde istediğiniz gibi istediğiniz zaman burs ve kredilerinizi atm makinelerinleriden çekebilirsiniz. Ya da isterseniz, nakit paraya hiç ihtiyaç duymadan, alış verişlerinizi genç kartınız ile yapabilirsiniz.

Kartınızı kullanmanız için hesapta para bulunmasına gerek yoktur. Kartınızda hiç nakit  olmasa dahi, 350 TL’ye kadar harcamayı nakit avans olarak kullanabilirsiniz. Nakit avans talep edebilmek için ekstra hiçbir şey yapmanıza lüzum yok, bu hizmeti kullanabilmek için kredi ya da bursunuzun devam ediyor olması yeterlidir. Genç kartın en büyük avantajı genç bankkart ile birleşmiş olmasıdır. Bu durum banka kartı ve kredi kartı için ayrı ayrı kartlar taşıma gerekliliğinizi ortadan kaldırmış, sizi büyük bir zahmetten kurtarmıştır.

 

Bu hizmet sayesinde artık ayrı ayrı kartlar taşımanıya  gerek yok. Bütün yapmanız gereken  şundan ibaret, alış veriş sırada yahut para çekerken, hangi kartı kullanmak istediğinizi belirtmek. Ardından dilediğiniz şekilde ister hesabınızda bulunan nakit ile , isterseniz de anlaşmalı iş yerlerinden taksit imkanları ile alış veriş yapma şansınız bulunuyor. Ziraat Genç Kart bakiye sorgulama işlemleri de, en az bu kartı kullanmak kadar basit ve hızlı.

Ziraat genç bankkart başvurusu

Eğer bir öğrenciyseniz ve Kredi Yurtlar Kurumu  (KYK) bursu veyahut öğrenim kredisi alıyor iseniz, hiç zaman kaybetmeden Ziraat Genç Kart başvurusu yapabilirsiniz. Başvuruları ister kısa mesaj şeklinde, isterseniz de banka şubeleri vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer ki zaten  Ziraat Genç Bankkartınız mevcut ise, herhangi sıradan bir Ziraat Bankası şubesine uğrayarak, mevcut kartınızı Ziraat Genç Kart  olarak değiştirebilirsiniz. Bu sayede, banka banka dolaşmanıza gerek kalmadan, istediğiniz bankacılık hizmetini iki ayrı hesap şeklinde ancak tek kart vasıtasıyla gerçekleştirme kolaylığını yakalayabilirsiniz. Genç kart bakiye sorgulama işlemi de oldukça basittir.

Sorgulama işlemi

Genç Kart bakiye sorgulama için tüm yapmanız gereken, sadece Ziraat Bankası’nın size sunduğu sms bankacılığı hizmetinin imkanlarından faydalanmak. Yapmak istediğiniz işleme ait kodu aralarında birer boşluk bırakarak yazıp, ardından da 4747’ye kısa mesaj şeklinde yollamanız yeterli olacaktır. Örnek vermek gerekirse ; “ Genç Kart Bakiye “ yazıp  mesajı göndermeniz yeterli olur. Ziraat bankası kredi kartı bakiye sorgulama  işlemini de yine aynı bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hizmet saatleri

Bu hizmetten yalnızca mesai saatleri içinde değil, 7 gün 24 saat dilediğiniz her saniye, dilediğiniz  yerden faydalanabilirsiniz. Ayrıntılı olarak bir inceleme yapmak istediğinizde ise Ziraat Bankası atm bankacılığı hizmetini kullanabiliyorsunuz.

94%
İnceleme
  • Kullanıcı Memnuniyeti

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.